Yerli Erkek Ünlüler

Michelin Yıldızı “Ahmet Dede” Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ahmet dede kimdir 5
Tam adı: Ahmet Dede
Doğum tarihi: Bilinmiyor
Doğum yeri: Bilinmiyor
Boyu: 1,7 m
Burcu: –
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şef, Aşçı
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Ahmet Dede Kimdir? Ahmet Dede, şef ve aşçıdır.

Ahmet Dede’nin doğum tarihi ve doğum yeri ile ilgili bilgiler bilinmiyor. Ailenin üç çocuğunun en küçüğüdür.

Ailesi ile birlikte Kuşadası’ndan yaşadı. 2009 yılının Mart ayında İrlanda’nın başkenti Dublin‘e taşınma kararı aldı ve İrlanda’ya gitti.

Dublin’e yerleştikten sonra 6 haftalık bir hızlandırılmış aşçılık kursu aldı. Daha sonra İrlanda’da yer alan Chapter 1 adlı restoranda iki sene çalıştı. Ardından Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a gitti. Amsterdam’da 2 yıldızlı bir restoranda 1,5 sene çalıştı.

Daha sonra tekrardan Dublin’e geri döndü. Bu sefer de Green House isimli restoranda çalışmaya başladı. Bir dönem Norveç’e gitti ve burada 3 ay kaldı. Bu süre zarfında Norveç’te yetiştirilen malzemeler ile yemekler yapan bir restoranda çalışma fırsatı buldu.

Dede, Norveç’ten tekrardan Dublin’e döndü. 2017 yılında Dublin’e 5 saat uzaklıkta yer alan 400 kişi nüfuslu Baltimore isimli küçük bir kasabada restoranda görev yaptı. 2018 yılında “Michelin Yıldızı” unvanını aldı. Bu safhadan sonra artık kendi restoranını açması gerektiği düşündü ve kendine ait bir restoran açtı. Açtığı restoran ile Michelin Yıldızı oldu. Michelin Yıldızı, “alanının en iyi restoranı” anlamına gelmektedir.

Ahmet Dede, 4 Ocak 2022 günü TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye isimli yarışma programına konuk şef olarak katıldı. Restoranında yaptığı lezzetlerden yarışmacılara da verdi. Hasan, Tahsin, Eren ve Dilara şef ceketini giymek için yarıştı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu