Yerli Erkek Ünlüler

Adil Karaismailoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

adil karaismailoğlu 1
Tam adı: Adil Karaismailoğlu
Doğum tarihi: 19 Mayıs 1969
Doğum yeri: Trabzon, Türkiye
Boyu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Makina Mühendisi, Bakan
Aktif Yılları: 1995 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Adil Karaismailoğlu Kimdir? Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Trabzon Lisesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makina Mühendisliği Bölümü’nde almıştır. İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde ise yüksek lisans eğitimi almıştır.

1995 senesinin Mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde görevlendirilmiştir. 1998 senesinde İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü‘ne atanmıştır. İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin pek çok biriminde yönetici ve mühendis olarak çalışmıştır. 2002 senesinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Trafik Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan Trafik Kontrol Merkezi‘nde Akıllı Trafik Sistemleri Müdür Yardımcısı olarak görev almış ve 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde görevlendirilmiştir.

Adil Karaismailoğlu, 24 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Dairesi Başkanı olarak atanmıştır. Ulaşım konusunda pek çok projenin altına imzasını atmıştır. 2016 senesinin Temmuz ayında TOKİ (Başbakanlık Toplu Konut İdaresi) İstanbul Emlak Dairesi Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘nde (İBB) çevre, teknoloji ve ulaşım konulu yatırımlardan sorumlu Sekreter Yardımcılığı yapmıştır.

İlginizi çekebilir: Li-Fi Teknolojisi Nedir? Ne İşe Yarar?

31 Mart 2019 tarihinde yapılan genel seçimler sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu‘nun göreve gelmesinde sonra Belediye’deki görevinden istifa etmiştir. 2019 senesinin Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan‘ın yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

Adil Karaismailoğlu, 28 Mart 2020 günü Resmi Gazete‘de yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasını taşıyan Atama ve Görevden Alma Kararı’na göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alınmıştır Cahit Turhan‘ın yerine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine Adil Karaismailoğlu getirilmiştir.

Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan‘ın aniden görevden alınması insanlar arasında şaşkınlığa neden oldu ve birçok kişi Cahit Turhan‘ın görevden alıma nedenini araştırdı. Resmi Gazete’de Turhan’ın ne gerekçe ile görevden alındığı açıklanmadı. Fakat geçtiğimiz günlerde corona virüsü salgını olmasına rağmen Kanal İstanbul için düzenlenen ihale toplantısını iptal etmemesi görevden alınma sebebi olduğu iddiaa edildi.

Yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atanan Karaismailoğlu, evlidir. Bu evliliğinden iki çocuğu dünyaya gelmiştir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=UH2cIjnjrLY

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu