Yerli Erkek Ünlüler

Adem Kılıçcı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

adem kilicci kimdir10
Tam adı: Adem Kılıçcı
Doğum tarihi: 5 Mart 1986
Doğum yeri: Ağrı
Boyu: 1,85
Burcu: Balık
Ailesi: Babası Necati Kılıçcı, Annesi Esengül Kılıçcı
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Boksör
Aktif Yılları: 2004- Günümüz
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Adem Kılıçcı Kimdir? 2018 yılı Survivor All Star şampiyonu, Türk boksördür.

Adem Kılıçcı, 1986 yılında Ağrı’da doğdu. Kılıçcı’nın Kafkaslardan Türkiye’ye göç eden Karapak Türklerinden biri olduğu biliniyor. Annesi Esengül Kılıçcı, babası ise Necati Kılıçcı’dır. Bir kız kardeşi olduğu biliniyor.

Üniversite eğitimini Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Küçüklüğünden beri boks ile sürekli olarak ilgilenmektedir.

İstanbul’daki Fenerbahçe Boks Şubesi üyesi Kılıççı, Antalya’da düzenlenen 2004 Dünya Boks Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. Chicago’da düzenlenen 2007 Dünya Amatör Boks Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan isim, 2008 Yaz Olimpiyatları’nda İngiliz rakibi Billy Joe Sanders’a 14-3 yenilerek Adem Kılıççı 2008 Yaz Olimpiyatları’na veda etti.

Adem Kılıççı daha sonra İtalya’nın Pascara kentinde düzenlenen 2009 Akdeniz Oyunları’na katıldı ve burada gösterdiği üstün performans nedeniyle Akdeniz Oyunlarından gümüş madalya kazanarak başarıyla emekli oldu. Başarılı boksör, 2011 yılında Ankara’da düzenlenen Avrupa Büyükler Şampiyonası’nda da yarıştı ve gümüş madalya ile ayrıldı.

Dünya Boks Federasyonu tarafından 2014-2015 yıllarında düzenlenen APB Profesyonel Boks Ligi’nde Türk sporcu ve boksör Adem Kılıççı dünya şampiyonu oldu. Adem Kılıççı, Rio’daki Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanır, ancak kanında yasaklı bir madde tespit edilmesi nedeniyle Rio’daki yarışmaya katılamamıştır.

21 Ocak 2017’de yayınlanan Survivor 2017 takımına katılan ve ünlü takım yarışmasına katılan Adem Kılıçcı, yarışmada finale yükseldi ancak finalde ikinci oldu. All-Star konseptiyle düzenlenen Survivor 2018 şampiyonluğu kazandı. 2022 senesinde Survivor All Star yarışmasına tekrar katılan Adem Kılıçcı burada da 2. olmuştur.

Katıldığı Survivor yarışmasından sonra 2019 yılında Sportial adından, kendisine ait bir spor salonu açarak burada eğitim vermiştir. Halende Sportial spor salonunun işletmesine devam etmektedir.

Bir dönem adı Survivor yarışmacılarından olan Sabriye ile anılan Adem Kılıçcı, Nil Şenver’dir. 2023 yazı için evlilik hazırlıkları yaptıklarını da belirtmişlerdir.

Başarıları ve Ödülleri

  • (2004) Antalya- 2004 Dünya Boks Şampiyonası / Gümüş Madalya
  • (2007) Dünya Amatör Boks Şampiyonası / Bronz Madalya
  • (2009) İtalya Pascara- Akdeniz Oyunları / Gümüş Madalya
  • (2011) Ankara- Büyükler Avrupa Şampiyonası / Gümüş Madalya
  • (2013) Mersin- Akdeniz Oyunları / Altın Madalya
  • (2017) 2017 Survivor kadrosunda yer alarak Ünlüler takımında yarıştı. Büyük finalde, 2. olmuştur.
  • (2018) 2018 Survivor All Star’da ise Ünlüler kadrosunda yer aldı. Büyük finalde, Nagihan Karadere ile final kalmış ve son oylamada şampiyon olmuştur.
  • (2022) Survivor All Star yarışmasında yer almıştır. Büyük finalde Nisa Bölükbaşı ile finale kalmıştır ve son oylamada ikinci olmuştur.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu