Kişisel Bakım

9 Adımda Sonbahar Makyajı

instagram takipçi hilesi

Biz kadınların en önem verdiği konuların başında hiç şüphesiz makyajımız gelir. Her mevsimde veya günün belli vakitlerinde bile farklı bir makyaj tarzı uygulamamız gerekebilir. Tam da sonbahar aylarında olduğumuz bu günlerde, doğru makyaj uygulamaları tavsiyelerine ihtiyacınız olabilir. İşte bu yazımızda sonbaharda nasıl makyaj yapılması gerektiğini sizlere adım adım anlatacağım. Hadi başlayalım!

sonbahar makyajı 1

1. Adım : Cildi Temizleme ve Nemlendirme

Makyaja başlamadan önce yapılması gereken ilk adım yüzünüzü iyice temizlemek olacaktır. Çünkü daha önceden kalmış makyaj kalıntıları, yeni majyajınız hiç güzel görünmemesine neden olacaktır. Bu nedenle cildinizi sabunla veya toniklerle derinlemesine temizleyin. Bu uygulamadan sonra, cildinizin kurumaması için her zaman kullandığınız bir kremle nemlendirin. Böylelikle cildiniz makyaja hazır hale gelecektir.

sonbahar makyajı 9

2. Adım : Pürüzsüz Hale Getirme

Makyajın en önemli adımlarından bir tanesi olan cildi pürüzsüz bir hale getirmek, iyi bir fondöten ile mümkündür. Fondötenler yağlı ciltler için, kuru ciltler için ve normal ciltler için üç gruba ayrılmaktadır. Siz de cildinize uygun kapatıcıyı tercih ederek, daha iyi bir görünüme sahip olabilirsiniz. Tercih ettiğiniz fondöteni temizlediğiniz ve nemlendirdiğiniz cildinize makyaj süngeri ile  uygulayın ve cildinizi kusursuzlaştırın.

sonbahar makyajı 4

3. Adım : Kaş Boyama ve Şekillendirme

Fondöten kullanarak makyaj tabanınızı oluşturduktan sonra, yüzümüzün en dikkat çeken bölgelerinden olan kaşlarımızı güzelleştirmeye geçebiliriz.Kaşlarımız saç rengimize uygun olmayabilir, veya çok seyrek bir görüntüye de sahip olabilir. Kaşlarınızı saçlarınızla uygun bir renkte kaş kalemi ile boyayabilir, eğer kaşlarınız seyrekse boşlukları bu kalemle doldurabilirsiniz. Aynı işlemi göz farı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

sonbahar makyajı 7

4. Adım : Far Uygulaması

Gözlerinizde sonbahar esintilerini taşımak için yapmanız tek gereken şey, belirli tonlarda göz farlarına sahip olmak. Siz de makyajınızın tamamlayıcısı olarak, turuncu, kahverengi, yeşil, hardal ve şeftali tonlarında farı gözlerinize uygulayarak hem harika bir görünüme sahip olabilir, hem de sonbahar makyajınızı taçlandırabilirsiniz.

sonbahar makyajı 6

5. Adım : Göz Kalemi Uygulaması

Makyajın en önemli ögesi olan göz makyajı, gözlerinizi öne çıkaracak şekilde yapılmalıdır. Bakışlarınızdaki etkileyiciliği ve çekiciliği farklı farklı renkte göz kalemleri ile ön plana çıkartabilirsiniz. Sonbahar aylarında siyah, kırmızı ve toprak tonlarında yapabileceğiz kalem uygulamaları; eğer gözleriniz küçükse göz altlarına, büyük ise eye liner şeklinde göz kapağına yapılmalıdır.

sonbahar makyajı 5

6. Adım : Rimel Uygulaması

Sonbahar makyaj uygulamanızın son aşaması olan rimel ile, gözlerinizde etkileyici bir ifadeye sahip olacaksınız. Sonbaharın en güzel günlerini yaşadığımız bu günlerde, siyah, kahve ve yeşil tonlarındaki rimel kullanarak daha güzel bir görünüme imza atabilirsiniz. Özellikle kirpiklerinizi daha iyi kıvrılmasını sağlayacak ve hacmini artıracak bir rimel tercih ederek daha güçlü bir bakışlara sahip olabilirsiniz.

sonbahar makyajı 3

7. Adım : Allık Uygulaması

Elmacık kemiklerimiz, gülümsemimizi en özel kılan şeylerden bir tanesidir. Makyajımızı etkileyici bir havaya bürüyecek önemli bir uygulama olan allık, elmacık kemikleri boyunca çekilerek hem yüzün daha ince görünmesini hem de ışıldamasını sağlayacaktır. Bu mevsimde özellikle turuncu ve kahverengi renk tonlarında allıkların kullanılması sizleri harika bir görünüme kavuşturacaktır.

sonbahar makyajı 8

8. Adım : Ruj

Makyajınızın tamamlaması için son adım olan ruj kullanımı, mevsim renklerine uygun olmalıdır. Özellikle bordo, şarap kırmızısı, turuncu ve kiremit rengi ruj tercihleri sonbahar makyajınızın tamamlayıcı olacaktır. Bunun yanı sıra, ruju uygulamadan önce dudak kalemi yardımı ile dudaklarınızı çizerseniz, daha nostaljik  ve cool bir havaya bürünebilirsiniz.

sonbahar makyajı 2

9. Adım : Makyaj Sabitleyici

Sonbahar aylarında, her türlü hava olaylarına hazırlıklı olmamız gerekmektedir. Özellikle yağmurun yağması makyaj, kıyafet ve saçlarımızı anında mahvedebilir. Kıyafet ve saçlarımızı şemsiye yoluyla kolayca koruyabilirken, söz konusu makyaj olunca durum biraz zorlaşmaktadır. Siz de her kötü şarttan makyaj uygulamanızı korumak adına en son olarak yüzünüze ve boyun kısmınıza makyaj sabitleyici sıkın.

Kaynak
makyaj.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu