8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

instagram takipçi hilesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları..! Birleşmiş Milletler’in tanımına göre 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, her yıl 8 Mart’ta kutlanan uluslararası bir gündür. Kadınların insan haklarına dayalı siyasi ve sosyal bilincini geliştirmek ve ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarını kutlamak amaçlanır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadın hakları için bir odak noktası olarak kabul görür.

Amerikan Sosyalist Partisi’nin 28 Şubat 1909’da New York’ta Kadınlar Gününü düzenlemesinden sonra, 1910 Uluslararası Sosyalist Kadın Kongresi, her yıl Kadınlar Gününün kutlanmasını önerdi. 1917’de Sovyet Rusya’da kadınlara oy kullanma hakkı verildikten sonra 8 Mart özel bir gün oldu.

8 Mart Kadınlar Günü, 1967’de feminist hareket tarafından benimsenene kadar ağırlıklı olarak sosyalist hareketler ve komünist ülkeler tarafından kutlandı. Birleşmiş Milletler ise 1975’te kutlamaya başladı. Günümüzde bazı ülkelerde resmi tatil olarak kabul edildi.

Bu yazımızda sizlere sevdiklerimize gönderebileceğiniz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları paylaştık. Sizde bu mesajlar işle onları hatırladığınızı hissettirebilirsiniz..!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

“Dünya’da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.” Mustafa Kemal Atatürk

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.

Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Her zaman bana destek oldun. Sen benim için Çok özelsin. Kadınlar Günün kutlu olsun!

Yeri geldiğinde anne, yeri geldiğinde içten bir arkadaş bazen de değerli bir eş… Onlar bizim baş tacımız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Mücevher gibidir, bir kadının gözyaşları. Onlar damladıkça, sizin değeriniz düşer. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü canı gönülden kutlarım.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.

Kadına şiddet sorununun hiç gündeme gelmeyeceği özgürce yaşayabileceğiniz günler görmeniz dileğiyle… Tüm dünya kadınlarının günü kutlu olsun ve kadına şiddet son bulsun…

Güneş yüzlü annem, ellerinden öperim. Kadınlar Günün kutlu olsun.

Hakkı ödenemeyecek olan kadınların 8 Mart Kadınlar Günü kutlu olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum doğru yolu buldum. Seni seviyorum kadınlar günün kutlu olsun.

Can dostum biricik arkadaşım 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. Kadınlar Günün Kutlu Olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu