Yaşam

7 Temmuz Dünya Değişim Günü Nedir?

instagram takipçi hilesi

Dünya Değişim Günü, Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından organize edilen ve “Değişim Nefesle Başlar” temasıyla kutlanacak. Her yıl, 7 Temmuz günü hem yerel hem de uluslararası düzeyde çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanan bu özel etkinlikler, enerji dolu müzik ve etkileyici dans gösterileriyle başlıyor. Ardından değişimin hayati önemi anlatılıyor ve değişim nefesi uygulamalarıyla etkin bir şekilde devam ediyor. 7 Temmuz Dünya Değişim Günü etkinlikleri katılım tamamen ücretsiz olup, herkesin katılımına açıktır.

Değişim Nefesle Başlar

Toplum, bireylerin bir araya gelmesiyle oluşur. Her insanda meydana gelen pirinç tanesi kadar küçük bir değişim dahi kelebek etkisi yaparak toplum üzerinde çok büyük etkiler yaratır. Bireyin değişiminde ise nefesin temel bir rolü vardır. Çünkü nefes yaşamın özüdür. Nefesin bu yaşam özünü nasıl kullanacağını bilmeyen bir kişi, hayatında gerçekleşebilecek mucizelerden mahrum kalır. İşte bu yüzden, sadece nefesini fark et, onu izle ve ardından onu kontrol et. Böylece kendi yaşamını da eline alır ve istediğin her türlü değişimi hayatında gerçekleştirme gücüne sahip olursun.

7 Temmuz Dünya Değişim Günü

Tüm Sorunların Çözümü “Değişim”

Değişim geniş bir yelpazeyi akla getirse de, burada belirli bir değişimden bahsediyoruz. Tüm dünyanın pozitif bir yönde bir araya gelerek daha aydınlık bir gelecek için değişmesini kastediyoruz. Gezegenimiz tehlike sinyalleri veriyor, milletler arasında her geçen gün yeni savaşlar patlak veriyor ve bireyler geleceğe dair umutlarını kaybettikçe mutsuzlukları artıyor.

Teknoloji çok hızlı bir şekilde durmaksızın ilerliyor. Bu, insanlığın da ilerlediği yanılgısı yaratıyor. Ancak dikkatlice incelendiğinde, teknolojik ilerlemenin insanlığı daha aydınlık bir geleceğe taşımadığı anlaşılıyor. Bu nedenle teknolojik ilerlemeyi insanlığın ilerlemesinden ayrı tutmalıyız. Burada insanlığın aydınlanmasından bahsediyoruz. Çünkü insan bir robot değildir. Teknolojik ilerleme, insanın üstünlüğünü ortaya çıkarmaz. Bu yüzden teknolojiyi bir kenara bırakıp insanlığa odaklanmalıyız.

Toplulukların ve insanların gelişimi, ilerlemesi ve birlikte hareket etmesi için değişime ihtiyaç vardır. Herkes değişmek ve dünyanın olumlu yönde ilerlemesini ister. Ancak bu sağlanamaz. Bunun sebeplerini araştırmamız gerekmektedir. İnsanlar neden değişimi gerçekleştiremezler? Akıllara takılan tüm bu tarz soruların yanıtlarına ulaşmak için Dünya Değişim Günü’nde insanlığa etkili bir değişim anahtarı sunuluyor: “Kendini değiştir.”

Eğer dünyanın değişmesini, savaşların son bulmasını ve geleceğin umutla dolmasını istiyorsan önce kendini değiştirmeye başlamalısın. Kendini değiştir. Başkalarının değişmesini bekleme. Bu değişimi gerçekleştirmek için en etkili şey insanın nefesidir.

7 Temmuz Dünya Değişim Günü

Değişim İle İlgili Sözler

Değişim, hayatın kanunudur.

Zorunlu kalmadan önce, değişin. Jack Welch

Sen değişirsen, şansın da değişir. Konfüçyüs

Bir şeylerin değişmesi için, sen değişmelisin. Jim Rohn

Nasıl gördüğünü değiştir, nasıl değiştiğini gör! Buddha

Bilirsin insanlar değişmez. Değişen zamandır. John Wick

İnsanlar değişir ve değiştirir. Bertolt Brecht

İnsanların düşünceleri değişir; kişilikleri değil.

Değişim, değişmeyen tek şeydir. Arthur Schopenhauer

Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. Heraklitos

7 Temmuz Dünya Değişim Günü

Her şey bir günde değişebilir ve o da belki bugündür. Sen değiştiğinde, kaderin de değişir. Portekiz Atasözü

Sadece aşk ve ölüm değiştirebilir her şeyi. Halil Cibran

Dünyada görmek istediğin değişimin kendisi sen ol. Gandhi

Saçını kestiren bir kadın, hayatını değiştirmek üzeredir. Sen dünyasın; o yüzden sen değişirsen, dünya değişir. Osho

Değişimi bitirdiğinizde, siz de bitersiniz. Benjamin Franklin

Kalbinizi değiştirerek hayatınızı değiştirirsiniz. Max Lucado

Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek de gerekir. Karl Marx

Her değişim, istikrar için bir tehdit unsurudur. Aldous Huxley

7 Temmuz Dünya Değişim Günü İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu