Yaşam

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

instagram takipçi hilesi

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları! 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, dünyanın dört bir yanındaki kadınların daha insanca yaşama arzularını dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günüdür. Bu anlamlı gün, kadın sorunlarını gündeme taşımak, farkındalık yaratmak ve çözüm bulmak için önemli bir gün. Kadınların erişim ve katılım için güçlendirilmesi demokratik bir toplumda önemlidir.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

Modern, demokratik ve gelişmiş bir toplum için kadınları güçlendirmek ve faaliyet alanlarını genişletmek, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. Sahada eşit fırsatlar ve fırsatlar elde etmelerini sağlamak çok önemlidir. Bundan tam 87 yıl önce, 5 Aralık 1934’te Anayasamızda ve Seçim Kanunu’nda yapılan değişiklikle Türk kadını seçme ve seçilme hakkını elde etti. Birçok Batı ülkesine kıyasla Türkiye’de kadınlar seçme ve seçilme hakkını çok erken kazandılar.

Dünyanın pek çok noktasında kadınların yaşadığı ayrımcılık ve şiddetin sona ermesini diliyoruz. Bu yazımızda sizlere Dünya kadın hakları günü ile ilgili mesajları derlerdik. Sizde çevrenizdeki kadınlara bu mesajlardan göndererek onları unutmadığınızı hissettirebilirsiniz.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları

Gökyüzünün yarısını, kadınIar taşır. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

Dürüst bir kadının güzeIIiği, ateşe benzer; yakIaşmayana hiçbir zararı dokunmaz. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

Bütün kadınların 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Dünyada her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

5 aralik dunya kadin haklari gunu mesajlari 4 721x405 1

KadınIarını okutmayan miIIetIer, yıkıImaya mahkûmdur. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirsin. Kadın Hakları Gününüz Kutlu Olsun

GüzeI kadın bir mücevherdir, iyi kadın ise bir hazinedir. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

“Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” M. Kemal Atatürk

“Dünyanın hiçbir yerine Anadolu’nun köylü kadınının üstünde kadın mesaisi zikretmenin olanağı yoktur.” M. Kemal Atatürk

KadınIarın siyasaI güçIeri yoktur sözde; oysa akıIIı kadınIar, erkeklerini hiç güçIük çekmeden parIamentoya sokar, hatta bakan koItukIarına oturturIar. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

5 aralik dunya kadin haklari gunu mesajlari 3

Kadınlar olmasaydı dünyadaki hiçbir şeyin önemi kalmazdı. En kıymetli varlık olan kadınların dünya kadınlar günü kutlu olsun

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Emek veren, acı çeken, özlem duyan, hakkını savunan tüm kadınlar 5 Aralık Kadın Hakları Günü Kutlu Olsun!

“Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır: Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır” M. Kemal Atatürk

KadınIar güIIer gibidir, bir defa açıIdıIar mı, yaprakIarı hemen döküImeye başIar. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

Şuna inanmak Iâzımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

Bir kadının sevgiIisine söyIedikIeri, rüzgarIarın ve hızIa akan suIarın üzerine yazıImaIıdır. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

KadınIarımız erkekIerden daha çok aydın, daha çok verimIi, daha fazIa biIgiIi oImaya mecburdurIar. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

Havayı geIdiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da oIduğu gibi kabuI edin. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

5 aralik dunya kadin haklari gunu mesajlari

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hiçbir kadının hayali boşa çıkmasın Kadın Hakları Gününüz Kutlu Olsun

Can dostum biricik arkadaşım 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günün kutlu olsun

KadınIar bizi sevdikIeri zaman, her suçumuzu bağışIarIar. Dünya kadın hakIarı günü kutIu oIsun.

“Ey kahraman Türk kadını… Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” M. Kemal Atatürk

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü Mesajları İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu