Alışveriş RehberiYeni Teknolojiler

40’dan Fazla Dile Çeviri Yapan Kulaklık

instagram takipçi hilesi

Yabancı dil öğrenmek ve öğrenilen yeni bir dili akıcı bir şekilde konuşabilmek çoğu kişi için uzun ve zorlu bir yolculuk gibi görünüyor. Dünya’nın en çok konuşulan dili olan İngilizce için bile durum böyleyken, tek kelimesine bile hakim olmadığımız diğer dilleri öğrenme düşüncesi bile korkutucu olabiliyor. Dolayısıyla isteyerek veya zorunluluktan yeni bir dil öğrenmek isteyen birçok kişi, bu uğurda özel dersler, kurslar ve yurtdışı eğitimleri derken belki de tonlarca para harcıyor.

Neyse ki dünyanın teknoloji devlerinden olan Google, bu konuda devrim niteliğinde bir adım atarak yabancı dil öğrenme problem yaşayanlara büyük bir fırsat sunuyor.

maxresdefault 3

Google’ın San Francisco’da düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni cihazlar arasında yer alan ve 40 dile çeviri yapabilen Pixel Buds adındaki kulaklıklar, teknoloji dünyasının gündemini uzun bir süredir meşgul ediyor. Google Translate servisi aracılığıyla gerçek zamanlı çeviri yapabilen kulaklık, yabancı dil öğrenme problemi yaşayan kişilere büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Şuanda yalnızca Google’ın Pixel telefon modelleri ile uyumlu olsa da Google Ekibi, bu konudaki geliştirmelerin devam edeceğini ve cihazın herkes için kullanılabilir konuma geleceğini belirtiyor.

Dilini hiç bilmediği ülkelere giden kişiler için karşı tarafı anlama ve cevap verebilme konusunda yardımcı olacak kulaklık, bir bakıma kullanıcının kişisel çevirmeni görevini üstlenecek gibi görünüyor. Etkinlikte yapılan denemelerde İsveç dilini rahatlıkla İngilizceye çevirebilen cihaz, sesle verilen talimatlara cevap verebiliyor.

336471

Kolay işleyişi ile dikkat çeken kulaklıkta çeviri için kullanıcının herhangi bir şey yapmasına gerek kalmıyor. Karşı taraftan konuşmayı alan hoparlör, otomatik olarak çeviri yapabiliyor ve aynı şekilde verdiğiniz cevabı tercüme ederek yüksek sesle dışarıya ver  iyor. Cihazın özellikleri ise yalnızca çeviri yapabilmesiyle sınırlı değil. Aynı zamanda her yere götürülebilecek kişisel asistan özelliği taşıyan Pixel Buds, Google Asistan’a bağlanarak kullanıcıya gelen aramaları ve takvim uyarıları konusunda onları bilgilendirmeyi ihmal etmiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu