Film & Dizi Önerisi

4. Duruşma Belgesel Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Netflix platformunda 11 Kasım 2020 tarihinde yayınlanmaya başlayan 4. Duruşma isimli belgesel dizi Amerikan yapımı suç türünde bir projedir. Dizinin orijinal ismi ‘Trial 4‘dur. Dizinin yönetmen koltuğunda Rémy Burkel‘in yer alırken yapımcılığı Jean-Xavier de Lestrade tarafından üstlenilmiştir. Toplam 8 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri ise 52 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Imdb puanı 6.3’tür.

İlk sezonu yayınlanan 4. Duruşma isimli belgesel dizinin konusu ve oyuncuları!

4 durusma

4. Duruşma Konusu

Amerikan yapımı suç türünde bir belgesel dizi olan 4. Duruşma, hüküm giyen bir gencin masumiyetinin kanıtlanması için verilen mücadeleyi konu almaktadır. 19 yaşında olan  Sean K. Ellis Bostonlı bir polisi öldürmekten hüküm yemiştir. Masum olduğunu kanıtlayabilmek için hayat mücadelesi veren Sean K. Ellis’in çabaları belgesel olarak izleyici karşısına çıkmaktadır. Bölümleri No. olarak adlandırılan belgesel dizinin bölüm konuları şu şekildedir:

  1. No. 1: İnfaz Gibi Cinayet

1993’te yılında Bostonlı bir polis memurunun infaz şeklinde cinayete kurban gitmesiyle şehir genelinde şüpheliler için yoğun bir arama başlatılır.

  1. No. 2: Olağan Şüpheliler

Sean K. Ellis adında 19 yaşındaki bir çocuk şüpheli bulunarak polislerin merceğine girer. Bostonlı gazeteci ve polisler, ırksal konularda ortaya çıkan başka gerginliklerin yol açtığı vakaları anımsar.

  1. No. 3: Üç Duruşma

Ellis, avukatlarıyla jüri önünde çıktıkları ilk duruşmayı anlatır. Eski jüri üyeleri de karar süreçlerini paylaşır. Bir tanık ifadesi sınanır.

  1. No. 4: Utanç Rozeti

Gazeteciler, Boston Polis Departmanında gerçekleşen bir yolsuzluğu açığa çıkartır. Ellis’i yeniden yargılama talebinde bulunurlar.

  1. No. 5: Gizli Bağlantı

Ellis’in avukatı olan Rosemary Scapicchio, davada müvekkili için yeniden yargılanmasında kilit öneme sahip olabilecek kayıp belgeleri bulmak için büyük kararlılıkla araştırmalara devam eder.

  1. No. 6: Özgürlüğün Tadı

Ellis, son şansı olduğunu bildiği cinayet duruşmasının dördüncüsüne gergin bir şekilde hazırlanmaktadır. Ayrıca eski bir tanık bir dedektif tarafından aranmaya başlar.

  1. No. 7: Siyahi İrlandalı

Suffolk County seçmenlerinin yeni bölge savcısını seçmek için hazırlık yaptığı sırada Scapicchio, Sean K. Ellis’in hüküm giymesi için verilen büyük ödülü kimlerin finanse ettiğini araştırmaktadır.

  1. No. 8: En Kötü Durum Senaryosu

Yeni bir bölge savcısının seçilmesiyle, Ellis için umut vakti başlar. Gizli şekilde yapılan basın toplantısı ise herkesi endişeli ve gergin bir bekleyişe sürükleyecektir.

4 durusma

4. Duruşma Oyuncuları

4. Duruşma isimli belgesel dizide yer alan hikaye gerçek bir hikayeden belgesel haline getirilmiştir. Bu yüzden dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler karakterlerin kendisidir. Hikayede var olan ancak dizide yer almayı reddetmiş birçok isimde bulunmaktadır.

4 durusma

Dizinin fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu