Gezi Rehberi

29 Ekim Coşkusunu Dolu Dolu Yaşamak İsteyenlere 10 Kutlama Adresi

instagram takipçi hilesi

cumhuriyet 7

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılının coşkusu genç yaşlı demeden hepimizin içinde alev alev yanarken, bu coşkuyu daha da arttırmak için çeşitli il ve ilçelerde belediyelerin öncülüğünde fener alayları, yürüyüşler ve konserler düzenlenmektedir. Bu mutlu günde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutlayabileceğiniz 10 önemli adres yazımızda…

1) Çankaya/Ankara

cumhuriyet 10

Her şeyden önce ülkemizin kurucusu Başkomutan Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu başkent Ankara’nın Çankaya ilçesinde coşkunun sınırı olmayacak. Gün içinde devlet erkanının töreninin ardından gün boyu Anıtkabir’e genç yaşlı insan akını yaşanacak. Ardından akşam da çeşitli konserlerle bu mutlu gün herkes tarafından kutlanacak.

2) İzmir

cumhuriyet 9

“İzmirli hemşehrilerime sevgi ve bağlılıkla teşekkürlerimi sunarım. İzmir’in acılarını gidermek için genel görevlerimizin verdiği zorunluluktan başka özel ve içten bir ilgi ile çalışmak, benim için bir ülkü olacaktır.” diyen büyük liderini, hemşehrisini gönülden, büyük minnet ve coşkuyla kutlayacak olan egenin İncisi güzel İzmir, tüm Türkiye’ye her zaman olduğu gibi bir kez daha Atasına olan sevgisini ve minnetini coşkulu halkı ile ortaya koyacaktır.

3) Karşıyaka/İzmir

cumhuriyet 4

İzmir’in Mustafa Kemal Atatürk için ne denli önemli bir şehir olduğunu bilmeyen yoktur. Son yıllarında hepimizin annesi Zübeyde Hanımı Latife Hanım Köşkü’nde konuk eden Karşıyaka ve Karşıyaka halkı için Atatürk ve Cumhuriyet çok farklı duygular ifade etmektedir. Atasının Karşıyaka’ya  bir emaneti annesine gözü gibi bakan Karşıyaka, Atatürk’ün Türkiye halkına en önemli emaneti Cumhuriyet’e de sıkı sıkı sarılıp koruyor. Bu nedenle Karşıyaka ve Karşıyakalıların bu özel günü çok farklı duygular içinde kutladıkları herkesin malumu. Bu güzel ve özel günün kutlamalarını bir de Karşıyaka’da geçirmenizi tavsiye ederim.

4) Kadıköy/İstanbul

cumhuriyet 3

İstanbulluların Cumhuriyet Bayramını kutlamak ve fener alayına katılmak için en çok tercih ettikleri yerlerden biri Kadıköy. Kadıköy’ün meşhur Bağdat caddesinde gerçekleştirilecek olan geleneksel “Cumhuriyet Yürüyüşü” tüm Türkiye’nin izlemekten keyif alacağı bir coşku yumağı halini alacak.

5) Beşiktaş/İstanbul

cumhuriyet 11

İstanbul’un Avrupa Yakasında da tıpkı Anadolu Yakasındaki gibi coşkunun eksik olmadığı çocuk, genç, yaşlı demeden on binlerin sokaklarda ellerinde bayraklarla bu mutlu günde bir araya gelecek.

6) Şişli/İstanbul

cumhuriyet 1

Cumhuriyet’in 95. yılı kutlanırken Şişli’de her yıl olduğu gibi ses getirecek türden kutlamalar yapılmaktadır. İstanbul’un göz bebeği durumundaki Şişli  yıllardır süre gelen Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını bu yıl da aynı coşku ve istekle yerine getirecek.

7) Sarıyer/İstanbul

cumhuriyet 2

Sarıyer Belediyesi ve halkı iç içe, el ele, kol kola bir şekilde kutladıkları bu büyük günü sokaklara yaymadan hemen önce sosyal medyada #SarıyerdeCumhuriyet hashtagi ile kutlamaya başlamıştır. Sosyal medyada başlayan kutlama bu şekilde ise varın sokaktaki coşkuyu siz düşünün…

8) Büyükçekmece/İstanbul

cumhuriyet 8

Büyükçekmece’de kutlamak nasıl oluyor diye kendi kendinize soru soruyorsanız hiç sormayın, geçmiş kutlamalarına şöyle bir bakarsanız kendinizi Büyükçekmece’ye giden yolda ya da otobüste bulabilirsiniz. Gerçekleşen tüm gösteriler yapılmış olabilmek için değil, gönülden, içinden geldiği gibi yapıldığı için bu kadar özverili ve coşkulu bir hal almakta.

9) Eskişehir

cumhuriyet 12

Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı şehrinde misafir ettiği aydınlık yüzlü öğrencileri ve güzel Eskişehir halkı ile birlikte Anadolu’ya açılan bir pencere misali en özel ve güzel kutlamalarını bu güne saklamaktadır. Sanatın, bilimin kenti Eskişehir’de görülmesi gereken birçok güzelliğin yanında kutlamalara da şahit olunması gerekir.

10) Antalya

cumhuriyet 6

Eğlencenin başkenti olarak bilinen Antalya, eğlenmeyi de kutlamayı da en iyi bilen şehirlerimizden biridir. Bu yıl da düzenleyecekleri etkinliklerin eğlenceliği ve büyüklüğü ile adından oldukça söz ettirecektir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu