Alışveriş RehberiEğitim

24 Kasım’da Öğretmenlere Alınabilecek 10 Armağan Fikri

instagram takipçi hilesi

Öğretmenlere annemizin, babamızın, bizim, çocuklarımızın geleceğinin mimarı denilmesi pek de yanlış olmaz. Öğrencilerine kazandıracakları yaşam görüşü, beceri ve bilgiler ise birçoklarının yaşamını etkileyebilecek düzeyde. Bundandır çok değerliler ve önemliler.

teacher 5

Peki öğretmenleri hem mutlu edebilecek hem de işlerine yarayabilecek armağanlar neler? Adının yazılı olduğu kalem, çikolata, çiçek gibi klasik armağanlar zaten bilinmekte. Öğretmenler gününde öğretmenine ince düşünülmüş ve güzel bir armağan vermek isteyenler için güzel bir öneri listesi hazırladık…

24 Kasım’da Öğretmenlere Alınabilecek 10 Armağan Fikri

 1) Kitapların Arasında Özel Bir Anı: Kişiselleştirilmiş Ayraçlar

teacher 1

Öğretmenlerin doğal olarak en çok haşır neşir olduğu şey kitaplar. Kitap okuyan birinin en çok ihtiyacı olan şeylerden biri ise ayraç. Öğretmeninize herhangi bir yerden ayraç satın almaktansa  çok daha özel bir ayraç yapabilirsiniz. Bu anda yaratıcılığınız, öğretmeninizin sevdiği şeyler sizi etkileyerek yönlendirebilir fakat naçizane  iki ayraç önerimiz olacak.

Birincisi bakır teller ile hazırlanabilen, kendinizin de hazırlayabileceği satın da alabileceğiniz üzerinde öğretmeninizin adı veya güzel bir sözcük yazan bir ayraç. Elinize bakır bir tel alarak kendiniz yapabilir ya da bir başkasına yaptırabilirsiniz. İkincisi ise öğretmenizin, arkadaşlarınızın veya sınıfınızın eğlenceli fotoğraflarının yer almış olduğu bir ayraç. Fotoğraflı ayracı matbaada bastırabilirsiniz. Fotoğraflı ayraç için de internetten yardım alabilirsiniz.

2) Her Deftere Öğretmeninizden Bir Hatıra: Özel Basım Sticker’lar

teacher 10

Birinci sınıftan itibaren her öğrencinin en büyük heyecanı Ve isteği öğretmeninden bir kalp ya da yıldız almaktır. Ödevleri yapmanın, uslu durmanın veya derslere günü gününe çalışmanın bir ödülüdür bu. Öğretmenlerin bir sınıf dolusu öğrencinin her ödevini tek tek kalemleri ile yıldız atması ya da kalp atması oldukça zor.

Öğretmeninize yaptırabileceğiniz özel sticker’lar ise bu durumu çok daha özel ve eğlenceli bir hale getirebilir. Sticker’ların üzerine ister bir sevi sözcüğü, ister öğretmeninizin adını veya daha yaratıcı bir şey yazdırabilirsiniz. Belki de günümüz ile ilintili olması için bir “Instagram like” simgesi koyarak diğer öğrencilerin de ilgisini çekmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için baskı işlerini yapan bir yere gidip isteğinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

3) Kahvenizi Yudumlarken Notlarınızı Kontrol Edin: Kara Tahtalı Bardak

teacher 9

Birçok okulda akıllı ve beyaz tahtalar olduğu için kara tahtalar nostalji haline gelmeye başladı. Bu nedenle öğretmeninizin hem üzerine yazı yazabileceği hem de kahvesini yudumlayacağı bir kupa alabilirsiniz. Bu oldukça işlevsel ve eğlenceli bir hediye olacaktır. Yine kupa ile satın alabileceğiniz tebeşir ile yazılabilen bardağı kendi elinizle de yapabilirsiniz. Gerekli olan tek şey kara tahta boyası alıp kupanızı boyamak olacaktır. Hazır olarak satın alabileceğiniz yerleri de internet üzerinden bulabilirsiniz.

4) Yaratıcılığınızı Kullanın: Bez Çanta

teacher 6

Bez çanta diyerek küçümsemeyin. Öğretmenler bez çantaları okulda ya da sınıf içinde eşyalarını koymak için kullanabilecekleri oldukça işlevsel bir armağan olabilir. Bu elbette ki düz bir çanta değil. Çantanın üzerine kumaş boyası ile el baskısı veya yaratıcılığınızı konuşturarak öğretmeninize onun sevebileceği özel resimler yapabilirsiniz.

Eğer ki resim konusunda kendinize güvenmiyorsanız başka araçlarla süsleyebilir, nakışla yazı yazmayı da deneyebilirsiniz. En basiti ise el baskıcı. Özellikle minik öğrenciler için hazırlaması oldukça kolay ve eğlenceli.

5) Hem Lezzetli Hem İşlevsel: Cetvel Çikolata

teacher 3

Eğer ki klasiklerin dışına çıkıp öğretmeninize alışılagelmişin dışında bir armağan vermek istiyorsanız dev bir çikolata alarak üzerine de kendi eliniz ile yapmış olduğunuz bir tasarımı kağıdın üzerine bastırıp keserek çikolatanın üzerine sarabilirsiniz. Baskının üzerine bir cetvel yardımı ile çikolata tasarımı bittikten sonra kağıdın işlevselliğini korumasını ve bir anı olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.

6) Hiç Bitmeyen Defter: Dijital Ve Beyaz Tahta Defterler

teacher 12

Öğretmenler gün içinde birçok işle uğraşırken bir yandan da not alabilir. Bu notlar da genellikle günlük ve geçici olabiliyor. Bu yüzden de sürekli olarak kullanabilecekleri ve asla bitmeyecek bir not defteri onlar için muhteşem olacaktır. Beyaz tahta şeklinde, A4 boyutlarında bu silinebilir dijital tahta ve not tahtası oldukça ilginç bir armağan olabilir.

7) Bir Kavanoz Dolusu Mutluluk: Kalemliğe Dönüşen Kavanozlar

teacher 11

Öğretmeninizin sevdiği küçük atıştırmalıklar ile içini doldurduğunuz şık bir kavanoz sonradan kullanışlı bir kalemliğe dönüşebilir. Bunu için de güzel bir kavanoz bulmanız ve isteğe göre süsleyip içini küçük notlarla beraber atıştırmalıkların içine atmanız yeterli.

8) Sıcacık Bir İçeceğin Yanında Sıcacık Bir Hatıra: Özel Termoslar

teacher 7

Öğretmeninizle çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafınız veya güzel bir sözü üzerine bastırabileceğiniz bir termos da oldukça güzel bir armağan olabilecektir. Öğretmeniniz hem kahvesini veya çayını yanından eksik etme hem de güzel bir anı olarak kalır.

9) Öğretmeninize Özel Mühür

teacher 4

Öğretmeninizin en sevdiği ya da en çok kullandığı sözcüğü veya güzel bir tasarımla adını yaptırabileceğiniz ona özel bir damga kendisini çok özel ve mutlu hissettirecektir.

10) Sevgi Dolu Kutu

teacher 2

Öğretmeninize armağan olarak birçok şey almak istiyorsanız ve seçeneklerden de vazgeçemiyorsanız hepsini bir kutuda birleştirebilirsiniz. Örneğin öğretmeninizin adının yazdığı bir kalem, termos, defter ya da diğer sevdiği şeyleri ekleyebilirsiniz. Elbette şık bir kutu da çok önemli.

24 Kasım’da Öğretmenlere Alınabilecek 10 Armağan Fikri ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu