Yaşam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları

instagram takipçi hilesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları..! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bağımsızlığının sarsılmaz bir ifadesi olarak Türk milletinin kalbinde en önemli yeri kaplayan, her yıl yurtiçi ve yurtdışındaki temsilcilerimiz, tüm kurumlarımızda, okullarımızda, her yıl kutladığımız Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayramımızdır.

23 Nisan 1920, Türk milli iradesini temsil eden ilk Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği gündür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından TBMM’nin açılışında Türk çocuklarına armağan edilmiş ve 23 Nisan 1921’de Milli Bayram olarak kutlanmıştır.

Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açılışından sadece bir yıl sonra, 23 Nisan 1337’de (23 Nisan 1921) günü kabul edildi. 2 Mayıs 1337’de 23 Nisan Milli Günü’nün Eklenmesine Dair Kanun çıkarıldı ve Ceridei Resmiye’de (Resmi Gazete) yayımlandı.

Her yıl tüm okullarda çocuklar tarafından gösteriler yapılıyor. Pek çok resmi makam çocuklara emanet ediliyor. Dünyada tek bir örneği bile olmayan çocuk bayramı Atatürk’ün çocuklara verdiği önemin en büyük göstergesi olarak kabul ediliyor.

Aşağıya sizler için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları bıraktık. Sizde çocukları sevindirmek için küçük bir hediye alarak o hediyenin içerisine bu mesajlardan ekleyebilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları

23 Nisan, Türk Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. 23 Nisan kutlu olsun.

Barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin simgesi olan çocuklarımıza güzel bir gelecek umuduyla tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun.

Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.

Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla, rahmetle anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları

Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Dünyada çocuklara ithaf edilen ilk ve tek bayram. Ne güzelsin #23Nisan

Yarının teminatı olan çocuklarımıza yarının gözüyle bakalım ki yarınlarımız aydınlık olsun 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Tüm dünya çocukları ile birlikte yarınlarımızın umudu evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Çocuklarımızın karınlarını ve zihinlerini doyurduğumuz kadar ruhlarını da beslemeliyiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Ulusal egemenliğimizin ve çocukların bayramının kutlandığı bu günde tüm dünya çocuklarına mutlu bayramlar dilerim.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sağlıklı mutlu bir gelecek diliyoruz.

İçindeki çocuğu öldürmeyenlerin ve bütün çocukların #23Nisan Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu