2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Yarışan Türk Sporcular

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Yarışan Türk Sporcular Kimler? 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları, 24 Ağustos 2021 – 5 Eylül 2021 tarihleri arasında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak. Ülkemizde bu olimpiyata toplamda 87 sporcu katıldı.

Bu sporcularımızın yarıştıkları branşları ve isim listelerini aşağıdan ulaşabilirsiniz. Organizasyondaki tüm sporcularımızın yarışlarını ve müsabakalarını TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları‘nı canlı izlemek için TIKLAYIN..!

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda Yarışan Türk Sporcular

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Yarışan Türk Sporcular

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (57):

Atıcılık:

  1. Ayşegül Pehlivanlar
  2. Murat Oğuz
  3. Hakan Çevik
  4. Çağla BaŞ
  5. Korhan Yamaç
  6. Savaş Üstün
  7. Suzan Çevik
  8. Erhan Coşkuner
  9. Aysel Özgan

Badminton:

  1. Zehra Bağlar
  2. Emine Seçkin

Halter:

  1. Abdullah Kayapınar
  2. Besra Duman
  3. Nazmiye Muratlı
  4. Sibel Çam
  5. Yasemin Ceylan Baydar

Okçuluk:

  1. Sadık Savaş
  2. Bülent Korkmaz
  3. Murat Turan
  4. Bahattin Hekimoğlu
  5. Sevgi Yorulmaz
  6. Yağmur Şengül
  7. Vedat Aksoy
  8. Öznur Cüre
  9. Fatma Danabaş
  10. Nihat Türkmenoğlu
  11. Zehra Özbey Torun

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda Yarışan Türk Sporcular

Tekerlekli sandalye tenis:

  1. Fatma Büşra Ün

Tekerlekli sandalye eskrim:

  1. Hakan Akkaya

Yüzme:

  1. Sümeyye Boyacı
  2. Elif İldem
  3. Beytullah Eroğlu
  4. Sevilay Öztürk
  5. Koral Berkin Kutlu

Tekerlekli sandalye basketbol:

  1. Ferit Gümüş
  2. Samet Toptaş
  3. Deniz Acar
  4. Selim Sayak
  5. Özgür Gürbulak
  6. Uğur Toprak
  7. Volkan Gülem
  8. İsmail Ar
  9. Fikri Gündoğdu
  10. Mücahit Günaydın
  11. Ahmet Efetürk
  12. Rıdvan Aksoy

Masa tenisi:

  1. Abdullah Öztürk
  2. Ali Öztürk
  3. Neslihan Kavas
  4. Hatice Duman
  5. Nesim Turan
  6. Kübra Korkut
  7. Merve Cansu Demir
  8. Nergis Altıntaş
  9. Hamza Çalışkan

Atletizm:

  1. Zübeyde Süpürgeci
  2. Hamide Doğangün

Görme Engelliler Spor Federasyonu (21):

Golbol Kadın Takımı:

  1. Şeydanur Kaplan
  2. Sevda Altunoluk
  3. Reyhan Yılmaz
  4. Kader Çelik
  5. Sevtap Altunoluk
  6. Fatmagül Güler

Golbol Erkek Takımı:

  1. Tekin Okan Düzgün
  2. Tuncay Karakaya
  3. Abdullah Aydoğdu
  4. Ekrem Gündoğdu
  5. Hüseyin Alkan
  6. Ebubekir Sıddık Kara

Judo:

  1. Ecem Taşın
  2. Zeynep Çelik
  3. Duygu Çete Artar
  4. Raziye Uluçam
  5. Recep Çiftçi

Atletizm:

  1. Oğuz Akbulut
  2. Büşra Nur Tırıklı
  3. Hakan Cira
  4. Sevda Kılınç Çırakoğlu

Para tekvando (6):

  1. Meryem Betül Çavdar
  2. Gamze Gürdal
  3. Şeyma Nur Emeksiz Bacaksız
  4. Mahmut Bozteke
  5. Fatih Çelik
  6. Mehmet Vasıf Yakut

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm (3):

  1. Esra Bayrak
  2. Mihriban Korkmaz
  3. Fatma Damla Altın

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda Yarışan Türk Sporcular

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu