Kişisel Gelişim

2017’nin En Çok Satılan Kitapları

instagram takipçi hilesi

D&R, kitap yurdu gibi sitelerin hazırladığı listelerden sizin için 2017’nin en çok satılan kitaplarını derledik.

Kitap okumak birçok insanın vazgeçilmez hobisi. Okudukça öğrenen, öğrendikçe daha çok bilmek isteyen insanoğlu, öğrenme açlığını kitaplarda gideriyor. Ancak sürüp giden hayat koşuşturmacasında her bulduğumuz kitabı okuma şansımız olmuyor ne yazık ki. Kendimize ayırdığımız o kısıtlı zamanda, beğeneceğimizden emin olduğumuz kitaplara elimizi atmak istiyoruz.

Bu sorunun çözümü için 2017’nin en çok satılan kitapları nedir öğrenmemiz gerek. Kaliteli kitaplar her zaman diğerlerinden ayrılıp bu listelerde yerini alır. Ne okusam diyenler için bu liste bulunmaz bir nimet olacaktır.

 İşte 2017’nin En Çok Satılan Kitapları;

1- Kürk Mantolu Madonna (Sabahattin Ali)

penguin tarafindan ingilizceye cevrildi4ZiYqTZCx0ynapmLM6kh g

Sabahattin Ali, bu kitabında aşkın imkansızlığından, sahte insanlardan ve hayatın geçip giden halinden dem vuruyor. Her zaman en çok satılanlar arasına girmeyi başaran Kürk Mantolu Madonna Türk edebiyatının başyapıtlarından.

2- Huzursuzluk (Zülfü Livaneli)

zulfu livaneli ve huzursuzluk1486923381 1000

Zülfü Livaneli, bu kitabında Mardinli Hüseyin ile İŞİD zülmü çeken Ezidi kızı Meleknaz’ın hikayesini anlatıyor. Okurken insanın içini sızlatan kitap, Ortadoğu gerçeğiyle bizi başbaşa bırakıyor.

3- Aeden (Akilah Azra Kohen)

Aeden akilah azra kohen

Azra Kohen’in fantastik türdeki kitabı okudukça tüylerinizi diken diken ediyor. Farklı bir gezegenden bu gezegene ulaşan bir hikayeyi ele alan Kohen, yaşadığımız gezegenle ilgili birçok acınası duruma dışarıdan bakabilmemizi sağlıyor.

 4- Simyacı (Paulo Coelho)

Simyacı

Simyacı, İspanya’dan kalkıp Mısır Piramitlerinde kendi hazinesini arayan Endülüslü bir çobanın hikayesini barındıyor. “Mutluluk nerede” diye soranlar için bir hazine olan bu klasik, kendine birçok seven topladı. İçinizde halen yitirilmemiş bir çocuk varsa, bu masalsı tondaki kitaba göz atmalısınız.

 5- Olağanüstü Bir Gece (Stefan Zweig)

0000000671636 1

Zweig, bu kitabında, okuyucularına hissiz ve duyarsız bir adamın dönüşümünü aktarıyor.

Oldukça başıboş yaşayan kitabın kahramanı, olmadık bir zamanda bir suç işliyor ve bu olayın ardından tekrar duygularını hissetmeye başlıyor. Sizi okudukça içine sürükleyen bu kitap ile hayatınızı sorgulama şansını yakalıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu