Özel Günler

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları

instagram takipçi hilesi

Her sene 2-8 Kasım, Lösemili Çocuklar Haftası olarak kabul edilir. Bu hafta lösemi hastalığına, hastalıktan korunma önlemlerine ve erken teşhisle mümkün olan tedaviye dikkat çekmek ve tedavi gören çocuklarımıza destek olmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenir.

Lösemi, kan kaynaklı bir hastalıktır. Kanımızın üretildiği yer kemik iliğidir ve ana hücrelerin anormal bir şekilde dönüşmesi sonucu lösemi ortaya çıkar. Bu hastalık en sık 1 ila 8 yaş arasındaki çocuklarda görülür. Günümüzde löseminin tedavisi kemoterapi kullanılarak mümkün hale gelmiştir. Erken teşhis, tedavi sürecinde kritik bir rol oynar.

Her sene maalesef Türkiye’de ve dünya genelinde binlerce çocuk, lösemi hastalığıyla karşı karşıya kalıyor. Kanser teşhisi konulduğunda, bu küçük bedenler zorlu bir tedavi sürecine girmek zorunda kalıyorlar. Aileler ve anne-baba adayları, çocuk kanserleri konusunda farkındalığı artırmak, löseminin yaygınlığı ve tedavi seçeneklerine dair bilgi sahibi olmak ve lösemi tedavisi gören çocukların moralini yüksek tutmanın önemini vurgulamak amacıyla her yıl Lösemili Çocuklar Haftası‘nı kutluyorlar.

losemili cocuklar haftasi 3

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası Sözleri ve Mesajları

Lösemi ye karşı tek yürek…

Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır!

Her çocuk bir umut, Her çocuk bir kahraman…

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kutlu olsun.

İlk adım Farkındâlık ! Geleceğimiz için kan ver, donör ol, umut ol.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Vereceğimiz bir tüp kan ile minik ellere umut olalım.

Hayatı güzelleştiren şey sizsiniz! Siz, bizim kahramanlarımızsınız! Her zaman yanınızda olacağız!

Lösemili çocuklar haftasında farkındalık bilinci oluşturmak adına, verdikleri mücadelede çocuklarımıza destek olalım.

Her çocuk hayallerine uçabilir. Lösemili çocuklarımızın hayallerine kavuşmasında sen de onların yanında yer al.

Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır. Mutluluk ise en önemli ilaçlarından biridir. Minicik bedenleri ve kocaman yürekleri hayata umutla bakan lösemili çocuklarımızın bu mücadelelerinde her zaman yanındayız.

Lösemi tedavi edilemez bir hastalık olarak görülürken bundan tam 23 yıl önce, LÖSEV kuruldu ve o küçük kahramanların kaderi değişti. Artık binlerce yeni kahramanlar, hikayeler ve mutlu sonlar var…

Lösemi, tedavi edilebilen bir hastalıktır. Lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunu sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Çünkü lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur.

Lösemi, çocuklarda en yaygın görülen kanser türüdür. Erken tanı, hastalığın tedavi şansını büyük oranda artırmaktadır.

losemili cocuklar haftasi 1

Tüm evlatlarımız gibi lösemili çocuklarımızın da yüzleri gülsün diye kök hücre bağışı yapabilir, onların umudunu yeşertebilirsiniz.

Her yıl binlerce evladımız lösemi hastalığına yakalanıyor. Bu hastalıkla mücadelede sevginin ve umudun iyileştirici gücünü asla unutmayalım.

Lösemili çocuklar etraflarındaki insanlardan, havadan mikrop almamak ve korunmak için maske takmaktadırlar. “Lösemi bulaşıcı değildir”

Lösemili Çocuklar Haftasında ve her zaman, küçük bedenleriyle büyük mücadeleler veren lösemili evlatlarımızın yanındayız.

Her Şey Bir Çocuğun Hayali İle Başladı… Maskemi Atarım, Hayalime Koşarım… 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Farkındâlık Haftası kutlu olsun…

Lösemili Çocuklar Haftası’nın toplumumuzda farkındâlık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, lösemi hastalığıyla mücadele eden tüm vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

Lösemi değil, iyilik bulaşır… Küçük bedenlerin büyük mücadelesinde farkındalık oluşturması açısından Lösemili Çocuklar Haftası’nı önemsiyor, tüm lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyoruz.

Minicik bedenlerin dev mücadelesinde farkındalık oluşturması açısından Lösemili Çocuklar Haftasını önemsiyor, tüm lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.

Küçük bedenlerin büyük mücadelesinin farkındayız! Lösemi tedavi edilebilen bir hastalıktır ve En değerli ilacı sevgidir… Lösemili Çocuklar Haftası’nda tüm lösemili çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu yarınlar diliyorum.

Lösemi Tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Gösterilecek hassasiyet ve verilen desteklerin bir gün bizlere de gerekebileceğini unutmamalıyız. Bizlerde Kemik İliği Bağışçısı Olarak Tedavinin Bir Parçası Olabiliriz.

Lösemili Çocuklar Haftası İle İlgili Videolar

Kaynak
Muhteşem Sözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu