Özel Günler

18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları

instagram takipçi hilesi

18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları! 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, sadece Türkiye için değil, başta Avustralya ve Yeni Zelanda olmak üzeri diğer ülkeler için de çok önemlidir. Onlar için hüzün, bizim için ise gururun günü olan bu günde pek çok kişi bu önemli günü sosyal medyada ya da özel mesajlarla paylaşım yapmak için araştırma yapıyor.

Bu zaferde hayatlarını kaybeden şehitlerimizi anmak ve Türk tarihinde kritik bir yer edinen bu zaferi kutlamak için en etkileyici 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajlarını ve sözlerini derledik. Çanakkale Zaferi ile ilgili yazımızı okumak için 18 Mart Çanakkale Zaferinin Anlamı ve Önemi adlı yazımıza gidebilirsiniz.

18 mart canakkale zaferi mesajlari 2

18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları

Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır. Çanakkale şehitlerimizi minnetle anmaktayız.

Tüm dünyaya Türklerin eğilmeyeceğini gösterdiğimiz büyük zaferi yıl dönümünde saygı ile anıyorum.

İlginizi çekebilir: 18 Mart Çanakkale Zaferinin Anlamı ve Önemi

Tarihin altın sayfalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle anıyor, onların emaneti olan bu vatanı korumak için azimle çalışmaya devam ediyoruz.

Toprağı vatan yapan şehitlerimizi Minnet ve Saygı ile anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Minnetle Yâd ediyoruz.

Çanakkale Zaferi, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği bir destandır. Aziz Türk milletimizin bu onurlu günü kutlu olsun.

Çanakkale’de yazılan destanın ışığında, milletimizin birlik ve beraberliğinin önemini bir kez daha hatırlıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yılında, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Zaferiniz kutlu olsun.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yılında, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Zaferin anlamı, milletimizin birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceğini gösteriyor.

Yoktu ekmeği aşı. Yoktu toprağı taşı Çanakkale’yi taşımıştı sırtında. Mangal yürekli bir on başı.. Çanakkale Zaferimizin 108. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Çanakkale Geçilmez Diyen tüm şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum.

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Çanakkale cihadının yılında; Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, işte bu bayrak! 18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun.

Bugün, Çanakkale’de yazılan destanın ışığında, millet olarak kenetlenme ve birlik olma günüdür. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm kahramanları şükranla yâd ediyoruz.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, o büyük destanı yazan tüm kahramanları saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan bu vatanı sonsuza kadar koruyacağız.

Çanakkale’de verilen mücadele, bir milletin inancının ve kararlılığının tüm dünyaya kanıtıdır. Bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, o kahraman ruhları yâd ediyor, bu aziz vatan için birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini bir kez daha hatırlıyoruz.

18 Mart Çanakkale Zaferi, Türk milletinin asaletini, cesaretini ve vatan sevgisini tüm dünyaya gösterdiği unutulmaz bir destandır. Bugünü anlamak, tarihimize saygı duymak demektir. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale’de, her karış toprağın şehit kanlarıyla sulandığı o büyük zaferin 109. yıl dönümünde, bize bu vatanı armağan eden tüm kahramanları rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!

18 mart canakkale zaferi mesajlari 3

18 Mart Çanakkale Zaferi Şiirleri

ÇANAKKALE

Çanakkale geçilmez dediler, geçilmedi!
Analar ağladı, oğullar savaştı.
Ne olursa olsun dediler, cepheye gittiler;
Analar ağladı, oğullar savaştı.
Kürdü,Türk’ü lazı çerkezi,
Kimi harbiyeli, kimi liseli.
Ağası da var, çiftçiside,
La İlahe İllallah! diyerek savaştı hepsi,
En sonunda kazandılar bu büyük zaferi!

BİR YOLCUYA

Dur yolcu! bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda
Gördüğün bu tümsek, Anadolu’nda
İstiklal uğrunda, namus yolunda
Can veren Mehmet’in yattığı yerdir.
Bu tümsek, koparken büyük zelzele,
Son vatan parçası geçerken ele,
Mehmet’in düşmanı boğduğu sele
Mübarek kanının kattığı yerdir.
Düşün ki, haşre dek kemiğin, etin
Yaptığı bu tümsek, amansız çetin
Bir harbin sonunda bütün milletin
Hürriyet zevkini tattığı yerdir.

Necmettin Halil ONAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu