Özel Günler

1 Nisan Şakaları!

instagram takipçi hilesi

1 nisan şakaları; kimi zaman çoğumuzu kahkahalara boğan, kimi zaman sinirlerimizi bozan ya da bizi paniğe sevk eden organize şakalardır. Günlük koşuşturmaların, hayatın getirdiği yorgunluk, yoğunluk ve stres faktörlerinin arasında, bir nefeslik durak gibidir aslında…! Öte yandan sevdiklerimizle aramızdaki bağı güçlendiren, birlikte gülebiliyor olmanın hazzını yaşatan ayrıcalıklı bir gündür 1 Nisan..!

Her yıl şaka günü olarak kutlanan 1 Nisanın çıkış noktası ile ilgili de pek çok rivayet bulunuyor. 1564 yılında, yeni yıl başlangıcı ile ilgili gelişen bazı olaylar sonucunda, nisan ayının ilk günü ”Şaka Günü” olarak ilan edilmiştir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için lütfen buraya tıklayınız.

1 Nisan Şakaları!

Peki ya bu günde, sevdiklerimizi nasıl şakalayalım ve birbirinden eğlenceli anlar ile nasıl anılar biriktirelim? İşte biz de sizlere; bu yazımızda, bu sorunun cevabına yönelik bir takım bilgiler aktarıp, fikirler veriyor olacağız. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

1 Nisan Şakaları

Maske: Klasiklerden şaşmamak gerek! Her ne kadar eski bir şaka da olsa, hala geçerliliğini ve işlevini korumaya devam ediyor aslında..! Korkunç bir maske ile karanlık bir ortamda şaka yapacağınız kişiyi bekleyebilir ve bir anda koridorda önüne atlayarak; ”1 Nisaaann” diye çığlık atabilirsiniz. Ancak; bu şaka korkutucu olduğu için, karşınızdaki insanda kalp ya da tansiyon gibi kronik hastalıkların olmaması, sağlık açısından daha doğrudur sanıyoruz…

İlginizi çekebilir: 1 Nisan Şaka Günü Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?

Kibrit Kutusuna Siyah İplik: 1 Nisan şakaları, eğlenceli ve gülünç anların oluşmasına ev sahipliği yapsa da, yaratıcılık yönümüzü geliştirdiğini de söylemeden geçmeyelim. Her yıl, çevremizdeki pek çok kişiye, farklı farklı ve inanılma ihtimali yüksek olan şakalar bulmak, pek de kolay olmuyor, malum! Öyleyse kibrit kutusunu boşaltıp içine topak hale getirdiğiniz, siyah renkli bir iplik kümesini koyabilirsiniz. Kibrit kutusunun içinden kibrit almak isteyen kişi, böcek gördüğünü zannedip irkildiği anda ”Nisan 1” diye bağırabilirsiniz.

sakaa

Patatesten Lokum Yapmak: Eveeet, şakalayacağınız kişiyi belirlediniz. Şimdi sıra geldi, sıra dışı bir fikir bulmaya..! İşte size yiyecek şakası! Patatesi alıp bir güzel soyun ve tıpkı lokum şeklinde küp küp, küçük küçük kesin. Ardından kestiğiniz bu minik patatesleri, una bulayarak beyaz ve parlak bir görünüm almasını sağlayın. Sonrasında şık bir kaseye doldurup, karşınızdaki kişiye harika bir sunum ile lokum ikram ediyormuş gibi götürün. Ağzına attığı ve ısırmaya başladığı ilk anda, yüzündeki ifade görülmeye değer olacak ve unutulmaz 1 Nisan şakaları arasındaki yerini alacaktır.

Öğrenci Şakası- Sınıf Defterinde Örümcek: Aslında 1 Nisan tarihine yaklaştıkça, en çok da çocukların içini heyecan kaplar. Çünkü biliriz ki; okullarda 1 Nisan, oldukça coşkulu ve kahkaha dolu geçer. Öğrenciler gerek birbirlerini gerekse de öğretmenlerini şakalayarak birbirinden komik anılar biriktirirler. O halde bunlardan en çok bilineni, en sık yapılanı ama her defasında da başarılı olanı neymiş, söyleyelim.. Sınıf defterinin arasına, önceden temin etmiş olduğunuz yapay örümcek figürünü usulca yerleştirin. Derse başlayacak olan öğretmeniniz, sınıf defterini doldurmak üzere kapağı açtığında, korkuyla yerinden fırlayacaktır. Öyleyse bu da hafızalara kazınacak 1 Nisan şakalarından biridir.

sakaaa

Kayıp Aranıyor İlanı Bastırmak: Biraz daha organize ve emek isteyen bir şaka yapmak isterseniz, bu fikir tam da size göre..! Şaka yapacağınız kişinin vesikalık fotoğrafını günler öncesinden ele geçirin. Sonrasında bu fotoğrafı bastırıp, altına da; ”kayıp aranıyor, tehlikelidir, dikkat saldırabilir, bulanların emniyete teslim etmeleri rica olunur” gibi cümlelerle ilan verin. Şimdi de bu ilanı, o kişiyle birlikte gideceğiniz bir veya iki mekanın belirli yerlerine astırın. Dozu biraz yüksek olsa da, üzerine düşünülmüş ve vakit harcanmış 1 Nisan şakaları arasına gireceği kesin!

Elma Şekeri Yerine Soğan Koyma Şakası: Yiyeceklerle ilgili şakalara bir yenisini daha ekleyelim. Şaka yapmaya karar verdiğiniz kişiye, kendi ellerinizle elma şekeri hazırlayacağınızı söyleyin. Hatta ”nefis olacak, bayılacaksın” gibi cümlelerle süslemeyi de ihmal etmeyin! Ve elma yerine kuru soğan yerleştirip, servis edin. İlk ısırıktan sonra kahkahayı basıp ”nisan 1” diye bağırmak serbest!

Ayrılık Şakası: Sıra geldi sevgilinize özel olarak yapacağınız şakaya..! Klişedir ama her zaman da iş yapan bir şakadır desek yalan olmaz! 31 Mart’ta saat 00.00’ı geçip de 1 Nisana girdikten sonra; sevgilinize upuzun, destansı bir ayrılık mesajı yazıp, veda ettiğinizi söyleyebilirsiniz. Sabah olduğunda ise kapısına giderek, elinizde bir buket çiçek ve çiçeğe iliştirdiğiniz ”1 Nisan notu” ile gönlünü alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu