BiyografiFoto GaleriYerli Kadın Ünlüler

Yağmur Ünal

Yağmur Ünal
Yağmur Ünal

Tam adı: Yağmur Ünal
Doğum tarihi: 21 Ekim 1984
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.64 m
Ailesi: Türkan Şoray – Cihan Ünal , Irmak Ünal (Üvey kardeşi)
Eşi: Yok
Bucu: Terazi
Mesleği: ProdüktörOyuncu
Aktif Yılları: 2013’den bu yana . (Ancak Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın kızı olarak doğumundan beri ünlü)
imdb-logo Yağmur Ünal
Sosyal Medyada

instagram-hesabi Yağmur Ünal
Başlıklar

Hakkında

Türkan Şoray ve Cihan Ünal’ın kızı olarak dünyaya gelen Yağmur Ünal’ın biyografi sayfasındasınız. Yağmur Ünal kimdir ve hakkındaki bütün bilgileri en güncel ve detaylı olarak bu sayfada bulacaksınız.

Yağmur Ünal, 21 Ekim 1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Yeşilçam’ın usta oyunculardan ve “YeşilÇam ‘ın Sultanı” olarak bilinen Türkan Şoray’dır. Babası ise tiyatro oyuncusu Cihan Ünal’dır. Babasının önceki eşinden olma Irmak Ünal adında ablası vardır.

İLGİLİ BİLGİ:
Meghan Markle

Yağmur Ünal, eğitimini ilk ve ortaokulu Türkiye’de tamamlamış ve ardından Lise eğitimini ise İsviçre’de almıştır. Sonrasında , Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır. Üniversite zamanlarda farklı staj eğitimleri aldı.  Saatchi&Saatchi reklam ajansında ve bir kanalın program bölümünde çalışmaları oldu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, Amerika’da New York’ta medya üzerine master yaptı. New York’taki Mindshare Medya şirketinde 6 ay staj görerek buradaki aldığı eğitimi de pekiştirdi.

Yağmur Ünal, ilk iş deneyimini İstanbul’da  TBWA reklam şirketinde 2 sene çalışarak başlamış oldu. Yasemin Arslan adındaki arkadaşıyla , Tokyo Medya adında  bir yapım şirketi kurdu. Kurdukları yapım şirketiyle de ilk ürünleri  ,2013 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan “Çılgın Teyzeler” adlı yarışma programı oldu. Yarışma 8 hafta sürerken , toplamda 40 bölümden oluştu.

İLGİLİ BİLGİ:
Bilal İnci

Yağmur Ünal , oyunculuk kariyerine ise yapımcılığını da üstlendiği 2015 yılında yapılan “Uzaklarda Arama” adlı filmle yaptı.  “Uzaklarda Arama”  filmi Muğla ‘nın Menteşe ilçesine bağlı, Göktepe köyünde çekildi. Yönetmenliğini ise annesi  Türkan Şoray yaptı. Aynı zamanda da ikisi de filmde rol aldı. Filmde rol alan diğer oyuncular ise şöyle; Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri

Yağmur Ünal hem kendine ait başarıları ve işleri sayesinde hem de annesi ve babasından dolayı uzunca gündem kalan ve kalacak olan ünlülerden biri. Özel hayatıyla ilgili sürekli Google vb arama motorlarında “Yağmur Ünal Sevgilisi Kim “diye  en çok aratılan ve daha bir çok arama cümlesi olan ünlülerden . Bu yüzden de hayran kitlesi oluşmuş bir isim.

İLGİLİ BİLGİ:
Okan Bayülgen

Filmleri ve Dizileri 

Yapımcı : 
2015 – Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)

Oyuncu : 
2015 – Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)

Videoları

TÜRKAN ŞORAY VE YAĞMUR ÜNAL – TV360 HAYATIN İÇİNDEN

Yağmur Ünal – Senden Bana Kalan Gala Röportajı

Burada Laf Çok 30 Kasım 2015 (Yağmur Ünal Konuk9

ÜNLÜ OYUNCU YAĞMUR ÜNAL İLE TEOS’TA ÖZEL RÖPORTAJ

Türkan Şoray’ın Kızı Yağmur Ünal Helikopter’den Atladı ! – Magazin D Yaz 16 Temmuz 2018

https://www.youtube.com/watch?v=hw_1QyQvxHU

Fotoğrafları

 

İçeriğimizi Değerlendirin!Kaynak
GooglebiyografiYoutube
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı