Gezi Rehberi

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir!

Tatil dendiğinde aklımıza hep yaz ayları gelir. Fakat kış aylarında da tatile gidilebilecek pek çok ülke ve şehir vardır. Kendine has pek çok güzelliği olan bu şehirlerde tarihin farklı dönemlerine şahit olabilir, doğal güzellikleri görebilirsiniz.

İşte kış aylarında gidebileceğiniz 5 farklı şehir. Yeni yerler görüp keşfetmeyi seviyorsanız rotanızı rahatlıkla bu şehirlere çevirebilirsiniz. Gidecek olanlara şimdiden iyi tatiller dileriz.

Hallstatt – Avusturya

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir!


Hallstatt, son dönemde popülerliği ve ziyaretçi sayısı artan gözde şehirlerden biridir. National Geographic tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyada en çok fotoğraf çekilen beş yerden biri olma özelliğine sahiptir.

7 bin yıllık köklü bir geçmişi olan şehir kışın gidilebilecek en güzel bölgelerden biridir. Hallstatt’a gittiğinizde doğayla iç içe geçmiş yapılara hayran kalabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Ucuza Tatil Yapabileceğiniz 10 Yurtdışı Rotası

Prag – Çekya

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir!

Prag, Çekya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Kışın en çok tercih edilen tatil rotalarından biri haline gelmiştir. Tarihi özelliklerini kaybetmemiş şehirde gotik mimarinin en güzel eserlerine rastlayabilirsiniz.

Prag’a gittiğinizde Old Town Meydanı’nı, Astronomik Saat Kulesi’ni ve Karl Köprüsü’nü gezebilirsiniz. Karlı bir güne denk gelirseniz şehrin güzelliğine güzellik kattığını görebilirsiniz.

Talinn – Estonya

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir!

Eski adı Rival olan Talinn, Estonya’nın da başkentidir. 1918 yılında Estonya’nın bağımsızlığını ilan ettikten sonra adı Talinn olarak değiştirilmiştir. Danimarkalıların şehri anlamına gelen Talinn, diğer Avrupa şehirlerine göre kışın nispeten sıcak bir iklime sahiptir.


Şehrin en merkezi yerleri olarak Talinn’in en büyük ve en gösterişli ibadethanesi olan Alexander Nevsky Katedrali ve Toompea Kalesi’ni söyleyebiliriz. Muhteşem bir doğayla çevrili olan şehirde akılda kalıcı bir tatil geçirebilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Türkiye’deki En Güzel Plajlar

Amsterdam – Hollanda

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir!

Kış aylarında gidilebilecek bir başka güzel şehir ise Amsterdam’dır. Zengin bir tarihe sahip olan şehir farklı kültürleri ve köklü bir sanat anlayışını içinde barındırır.

Amsterdam’ın en dikkat çeken özelliklerinden birisi de insanların birbirlerine olan saygılarıdır.  Ayrıca dünyanın en popüler müzelerinden birisi olan Van Gogh Müzesi, Red Light District ve Heineken Experience gibi ziyaret edebileceğiniz pek çok yer olan Amsterdam, doğaya zarar vermeden yapılanan eşi az görülen şehirler arasında yer alır.

Mdina – Malta

Kış Aylarında Gezebileceğiniz 5 Şehir!

Mdina, Malta sınırları içerisinde 4 bin yıldır varlığını sürdüren bir şehirdir. Büyüleyici sokaklarıyla gidenleri kendisine hayran bırakan şehir Soylu Şehir ünvanıyla bilinir.

Mdina’nın bir diğer özelliği de kışın sıcak olan Avrupa şehirleri arasında olmasıdır. Mdina’ya gittiğiniz de St. Paul’s Katedrali, Mdina Hendek Bahçesi, ve Palazzo Falson gibi farklı birçok bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Gezgin olmaya ilk adım atacaklara altın değerinde tavsiyeler

Kaynak
iyihisset
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı