Hadise Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Hadise Foto Galeri
Tam adı: Hadise Açıkgöz
Doğum tarihi:  22 Ekim 1985
Doğum yeri:  Mol, Anvers, Belçika
Boyu:  1,69 m
Ailesi: Gülnihal ve Hasan Açıkgöz
Burcu: Terazi
Sevgilisi: Mehmet Dinçerler, Kaan Yıldırım (2020-2021 ayrıldı)
Mesleği: Şarkıcı, şarkı sözü yazarı, besteci
Aktif Yılları: 2005’den bu yana
Resmî sitesi : hadise.com
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Türkiye’nin yurt dışında da bilinen en iyi şarkıcılarından biri olan, Yurt dışında ünlü olup da Türkiye’ye gelen ve Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil etmiş olan Hadise Kimdir? Hadise Açıkgöz’ün biyografi sayfasındasınız.

Tam adıyla Hadise Açıkgöz, 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’da Anvers ‘da dünyaya geldi. Burada yer alan Mol kasabasında doğdu ve küçüklüğü burada geçti. Ailesi, Kafkas kökenlidir. Asıl memleketleri ise Sivas’tır. Annesinin adı Gülnihal, babasının ası ise Hasan Açıkgöz’dür. 12 yaşındayken annesi ve babası ayrılmışlardır. Çocukluğundan beri tutkusu olan şarkıcılığı meslek olarak seçmiştir.

Ekonomi ve Çağdaş Diller bölümünden mezun olarak, Hasselt’te pazarlama bölümüne devam ediyor. Fransızca, Almanca, Flamanca, Türkçe ve İngilizce dillerini biliyor.

Müzik kariyerine ise 2003 yılında Belçika’nın Popstar‘ı olarak bilinen Idool adlı şarkı yarışmasına katılarak ilk adımı atmıştır. Finale kalan 10 kişiden biri oldu. Burada sergilediği performanslar sayesinde bir çok müzik yapımcısının ilgisini çekti. Bunlardan 2Brains  şirketi ile sözleşme teklifini kabul etti ve stüdyoya girdi.

Hadise ilk teklisini Sweat adıyla çıkarttı. Bu albümde 3 farklı versiyonu yer aldı. Hadise’yi dünya çapında üne kavuşturan şarkısı ise 2005 yılında yaptığı , Stir Me Up şarkısı oldu. Bu şarkısına yaptığı video klibiyle büyük beğeni topladı.

2006 yılında piyasaya sürdüğü Ain’t No Love Lost adlı parçasının video klibi Tayland’da çekildi . Bu şarkının diğer önemli yanı ise Türkçe versiyonu olan Burdayım olarak da yayınlandı. 2007 yılında da Hadise isimli albümünü çıkardı.

2009 yılında Moskova’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye”yi temsil ederek, Düm tek tek adlı parçayla 4. olarak en büyük müzik başarısını elde etmişti. Artık daha da çok tanınıyor ve Türkiye’deki vatandaşların gözünde de daha büyük bir ilgiye sahip olmuştu. Düm Tek Tek adlı parça bir çok ülke müzik listelerinde bir numarada yer almıştı.

2009 yılında Fast Life isimli İngilizce bir albüm çıkardı. Aynı zamanda Kahraman adında ilk kez Türkçe bir albüm çıkardı. Fast Life albümü Avrupa’da ve Japonya, Endonezya‘da tanıtımları yapıldı ve turnelere gitti , listelere girdi.

2011 yılında 5. albümü olan ve Türkçe 2. albümü olan  Aşk kaç beden giyer? adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albümün ilk klibi ise Superman adlı parçası olmuştu. Bu parça kısa süre içinde listelerde birini sıraya yerleşmişti. Daha sonrasında da bu albümün ikinci video klibi Aşk Kaç Beden Giyer adlı parçasına çekildi . Bu parça ile daha fazla ilgi gördü. Daha sonrasında da Mesajımı Almıştır O isimli parçasına klip çekti.

2011 yılında Show TV’de yayınlanan Acun Ilıcalı‘nın O Ses Türkiye ses yarışmasının jüriliğini yapmaya başladı ve TV8’e geçen yarışma programıyla yine yoluna devam ettirdi. 2019 yılına kadar bütün sezonlarında jüri olarak yerini aldı.

Hadise, 2012 yılına gelindiğinde Biz Buradayız adlı teklisini yayınladı. Bu şarkısına video klip çekti ve yine beklenen ilgiyi gördü.

2017 yılında da yine çok ilgi gören albümü Şampiyon’u piyasaya sürdü. Bu albüm ile bir çok turne yaptı ve beklediği ilginin üstüne çıktı.

Hadise Beçika’nın müzikle ilgili olarak en prestijli ödülü olan TMF AWARDS “ta 2006 – 2007,2009 yıllarında Best Urban kategorisinde ödülünü aldı. Balkanika TV’de de 2009 yılında,Balkanların en iyi kadın sanatçısı ödülünü aldı. Bunlarının yanında Türkiye’de de bir çok ödül aldı.

Müzikte gideceği yön ve çizgisinin şehirli pop olarak değerlendiriyor. Beğendiği sanatçılar ise benzerliğiyle Beyonce, Christina Aguilera, Alicia Keys, Tina Turner gibi isimleri hem beğeniyor ve hem de etkilendiğini söylüyor. Hatta en büyük hayalinin de Tina Turner ile tanışıp, aynı sahenede şarkı söylemek olduğunu paylaşmıştı. Türkiye’de de Tarkan’ı çok sevdiğini ve onunla düet yapmak istediğini söylemişti.

Söz yazıp, beste yapıyor . Kayıt stüdyolarında zamanının büyük bölümünü geçiriyor. Bunun yanı sıra jimnastik yapıyor . Sosyal çevresiyle de vakit geçirmeyi seviyor.
2020 yılının başlarında oyuncu Kaan Yıldırım ile ilişkiye başladı. 2020 Yılının sonlarında Aralık 11’de ise kendi sosyal medya hesabından, ilişkilerinin bittiğini açıkladı. 2021 yılının ilk aylarında yine barıştığını duyurdu.

Hadise’nin katıldığı televizyon programları:

 1. 2003 – Idool (Belçika’da)
 2. 2011-2019- O Ses Türkiye

Hadise’nin Albümleri :

 1. 2005 – Sweat
 2. 2008 – Hadise
 3. 2009 – Fast Life
 4. 2009 – Kahraman
 5. 2011 – Aşk Kaç Beden Giyer?
 6. 2014 – Tavsiye
 7. 2017 – Şampiyon

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

8 Yorum

 1. Ünlünün biyografisi güncellenmiş ve yeni video klibi “nerdesin aşkım” eklenmiş aynı zamanda yeni görselleri eklenmiştir.

 2. Ünlünün Biyografisi baştan sona düzenlenmiş, Video, yeni bilgiler ve Yeni fotoğraflar eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu