Yaşam

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ve Sözleri

instagram takipçi hilesi

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ve Sözleri! 11 Ekim günü tüm dünyada, kız çocukları günü olarak kutlanmaktadır. Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar verdiği dünyada kız çocuklarına yapılan ayrımcılık ve şiddetin önlenmesi için bu günün farkındalık yaratması için belirlenmiştir.

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları ve Sözleri

Dünyanın pek çok ülkesinde, özellikle de eğitim konusunda geri kalmış ülkelerde kız çocuklarına ayrımcılıklar yapılmaktadır. Kendisini Müslüman olarak tanımlayan bazı ülkeler ise kız çocuklarına çok büyük ayrımcılıklar yapmaktadır. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ise kız çocukları hakkında şöyle bir mesajı vardır;

“Sizin kız diye horladığınız bu seçkin varlığı ben omzumda taşıyorum. Rabbimin hediyesi olarak baş tacı ediyorum.” Hz. Muhammed (SAV)

Her sene 11 Ekim günü Dünya Kız Çocukları Günü olarak kutlanmakta. Siz de kızınıza, eşinize (sonuçta o da bir kız evladı), ya da çevrenizdeki herhangi bayana bu mesajlardan gönderebilirsiniz.

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları

dunya kiz cocuklari gunu mesajlari 4

Kız çocuklarının eşitçe eğitim alabildiği, ayrımcılığa maruz kalmadığı, hayatları boyunca kendi kararlarını alabildiği bir dünya diliyoruz.

Babalar ne kadar güldürürse kızları o kadar hayat saçar, kızları ne kadar gülerse hayata o denli meydan okur… Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Bir kızı olmalı insanın. Canıyla canlandığın, varlığıyla anlamlandığın, Özlemiyle ve iç çekişlerinle dağ dağ efkarlandığın. Bir kızı olmalı insanın. “Dünya bir yana, kızım bir yana” diyebildiğin. (Nazım Hikmet)

Bir kız çocuğu eğitilirse, bir anne yetişir. Bir anne okursa, tüm insanlık aydınlanır. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Tüm kız çocuklarımız için cinsiyetçi toplumdan uzak, eşit bir gelecek diliyorum.

Cinsiyetçi toplumdan uzak, eşit bir gelecek.

Kızlarınıza, akıllarıyla, bilgileriyle zekalarıyla, kişilikleriyle, kimlikleriyle var olmayı öğretin.

dunya kiz cocuklari gunu mesajlari 3

Dünyadaki tüm kız çocuklarının eğitim, sağlık, beslenme, korunma ve sosyal hizmetler gibi temel haklardan eşit şekilde yararlanması dileğiyle Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Hayalleri olan küçük kızlar, vizyon sahibi güçlü kadınlar olurlar. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun

Eğitimli bir kadın tüm aileyi eğitme gücüne sahiptir. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun!

Bir ülkede kız çocukları için eğitim seferberliği başlamışsa o ülkeye gelişmeye açıktır.

Düşlerinden vurulurken çocuklar! Hangi yaşamaktan bahseder ki, Masallar!!.. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun.

Yarın hayallerini gerçekleştirmesine izin vermek için küçük kız çocuğunuzu okutun ve onun için güzel bir hayat hazırlayın. İnsanlığın umudu, sevinci, şiiri kız çocuklarıdır.

dunya kiz cocuklari gunu mesajlari 2

Dünya bir kız çocuğunun mutlu yaşayabileceği daha güvenli ve mutlu bir yer olsun. Uluslararası Kız Çocukları Günü’nde en içten dileklerimle.

Gülüşün beni mutlu ediyor. Zorlukların üstesinden gelme örnekleriniz beni gururlandırıyor. İnanılmaz bir kız olduğun için teşekkür ederim. Dünya Kız Çocukları Günün kutlu olsun!

Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun. Benim kızlarımın ve tüm kız çocuklarının mükemmel bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Dünya Kız Çocukları Günü Mesajları İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu