Yerli Kadın Ünlüler

Çağıl Özge Özkul Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Çağıl Özge Özkul
Tam adı: Çağıl Özge Özkul
Doğum tarihi: 27 Eylül 1988
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Ailesi: 
Eşi: Sinan Öztürk (2015 – Halen)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu, Manken, Spiker
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Çağıl Özge Özkul Kimdir? Çağıl Özge Özkul, 27 Eylül 1988 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Annesi Milli Eğitim Bakanlığı‘nda çalışmaktadır. Babası ise memur emeklisidir. Kendinden 7 yaş büyük bir abisi vardır. Üniversite eğitimini Ankara Atılım Üniversitesi İktisat Bölümü’nde almış ve başarı ile mezun olmuştur. Üniversite eğitiminin tamamını burslu olarak okumuştur. Ayrıca bölümü birincilik ile bitirmiştir.

Güzelliği ile dikkat çeken Özkul, 2012 senesinde Star TV ekranlarında yayınlanan “Miss Turkey 2012” adlı güzellik yarışmasına katılmıştır. Organize edilen bu güzellik yarışmasında büyük beğeni toplayan Özkul, “Miss Turkey 2012″ güzellik yarışmaşında 2. olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Çağıl Özge Özkul, “Miss Turkey 2012” yarışmasındaki ikinciliğinin ardından ekranların aranan yüzü olmaya başlamıştır. Hayatı bu yarışmadan sonra sil baştan değişmiştir. Galatasaray Spor Kulübü‘nün sahibi olduğu GS TV’de spiker olarak çalışmaya başladı. Güzelliği ile dikkatleri üzerine toplayan güzel isim Lig TV‘nin yeni ismi olan BeIN Sports’a geçmiştir.

İlginizi çekebilir: Buse Yıldırım Kimdir?

BeIN Sports Türkiye ailesine katılan Özkul, “Bugün çok mutlu olduğum bir adım attım ve BeIN Sports ailesine katıldım.” dedi. Ayrıca hafta içi her gün saat 12:30‘da program yapacağı müjdesini de sevenleri ve takipçileri ile paylaştı.  Çağıl Özge Özkul, 2015 senesinde bir süredir aşk yaşadığı Sinan Öztürk ile dünya evine girmiştir. İzmir’in Urla ilçesinde yer alan “Vera Melissa” isimli bir mekanda organize edilen nikah töreni ile genç çift hayatlarını birleştirdi.

Ailesinin verdiği büyük destek ile katıldığı güzellik yarışmasında derece elde eden genç isim, bu yolda en büyük desteği de eski sporcu olan abisinde almıştır. Yabancı dil konusunda da yeteneği olan Özkul, İngilizce ve İspanyolca‘yı çok iyi derecede konuşabilmektedir.

İlginizi çekebilir: Ela Rümeysa Cebeci Kimdir?

Halen BeIN Sports Türkiye ekranlarında boy gösteren Çağıl Özge Özkul, spor ile de işi gereği yakından ilgilenmesinin yanı sıra sporla da uğraşmaktadır. Bir süre voleybol oynamıştır. En büyük merakının da farklı ülkelere seyahat etmek olduğunu pek çok kez dile getirmiştir. Hobileri arasında ise en büyük yeri ise voleybol oynamak zapdetmektedir.

Çağıl Özge Özkul’un Elde Ettiği Dereceleri

  1. 2012 – Miss Turkey (İkincilik)

Çalıştığı TV Kanalları

  1. GS TV
  2. BeIN Sports Türkiye

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=NdvW3AF2Ng8

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu