Yerli Kadın Ünlüler

Atiye Deniz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Atiye-Deniz-2015-4
Tam adı: Deniz Atiye Yılmaz ( Atiye Deniz)
Doğum tarihi: 22 Kasım 1988
Doğum yeri: Bremen, Almanya
Boyu: 1,61 m
Ailesi: Monique Yılmaz, Orhan Yılmaz
Eşi: Erol Sebebci ( e. 2018)
Çocuk (ları): 1
Mesleği: Şarkıcı, Söz Yazarı, Besteci, Dansçı
Aktif Yılları: 2006’dan bu yana
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Atiye Kimdir? Atiye, annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye, 22 Kasım 1988’de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Çocukluğu Amerika, Türkiye ve Almanya gibi çeşitli ülkelerde geçti. Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi alan Atiye, Bremen’de şan derslerine başladı. Almanya’da lise eğitimini tamamlayan sanatçı 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı. Atiye, ses eğitimini İzmir Devlet Opera ve Balesi Şan Pedagogu Bariton Aşkın Metiner ile sürdürmektedir.

Henüz 17 yaşında ilk stüdyo albümü “Gözyaşlarım”ı (2007) yayınladı. Albümde hem İngilizce hem de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış videosu “Don’t Think” ile youtube’da kısa zaman içerisinde yüksek izlenme oranına ulaştı. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” ödülünü aldı.

Ocak 2009’da ise İskender Paydaş prodüktörlüğünde hazırladığı “Atiye” isimli 2. stüdyo albümünü yayınlayan Atiye, bu albümün ilk video klibini “Muamma” isimli şarkısına çekti.İçinde Teoman ile düet yaptığı “Kal” isimli parçanın da yer aldığı Atiye albümünün ikinci video klibi “Salla” müzik televizyonları ve radyo listelerinde 1 numaraya kadar yükselerek büyük bir başarı yakaladı. Albümün dördüncü video klibi ise “Kal” oldu,internet üzerindeki yasal müzik platformlarında üst sıralara çıkan şarkı aynı zamanda dönemin popüler dizilerinden birinin jenerik müziği oldu.

Atiye, 1 yıl süren stüdyo çalışmaları sonrası Mart 2011’de 3.stüdyo albümü “Budur”u Pasaj Müzik etiketi ile yayınladı. Türkiye’nin en önemli üç prodüktörü İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz’le çalışan Atiye’nin söz yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu “Budur” albümünde on şarkı yer aldı.Albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı “Budur” yayınından kısa bir süre sonra radyo ve müzik televizyonu listelerinde bir numaraya yükseldi. Dijital müzik platformlarında da başarı yakalayan albümün ikinci video klibi ‘Güzelim’ Haziran 2011 de çekildi.

Atiye, 2011 yılında Türkiye’nin iki önemli prodüktörü Ozan Doğulu ve İskender Paydaş’ın albümlerinde yer aldı. İskender Paydaş’ın ‘Zamansız Şarkılar’ albümünde Mirkelam’la ‘Nasıl Yani’ şarkısını beraber seslendirirken Ozan Doğulu’nun “130 BPM Allegro” albümü için de ‘Aşkistan’ şarkısını yorumladı. Ekim 2011 de sonuçlanan 18.MTV EMA Müzik Ödülleri’nde “Best Turkish Act” ödülüne layık görülen Atiye 27 Temmuz 2012’de Almanya, Avusturya ve İsviçre’de ‘Bring Me Back’ adlı single’ını yayınladı. Şarkının klibi Almanya’nın önemli yönetmenlerinden Sören Schaller tarafından çekildi.

Budur albümünden 2 yıl sonra Atiye 4. Stüdyo albümü Soygun Var’ı Pasaj Müzik etiketi ile yayımladı. İskender Paydaş prodüktörlüğünde hazırlanan albümün çıkış videosu Soygun Var albüm yayınlanmadan önce radyo ve müzik televizyonlarına servis edildi.10 şarkının yer aldığı albümde ‘Sor’ şarkısında Atiye’ye rock müziğin başarılı erkek vokallerinden Emre Aydın eşlik ediyor.

Atiye Deniz Ödülleri

 1. 2007 – Kral TV Video Müzik ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
 2. 2009 – Siyaset Dergisi ÖdülleriYılın Düeti (Kal)
 3. 2010 – Radyo Boğaziçi Müzik ÖdülleriEn İyi Şarkı (Salla)
 4. 2010 – Aslan Max ÖdülleriYılın Kadın Sanatçısı
 5. 2010 – Aslan Max ÖdülleriYılın Şarkısı (Salla)
 6. 2010 – Altın Kelebek ÖdülleriEn İyi Çıkış Yapan Sanatçı
 7. 2011 – MTV Avrupa Müzik ÖdülleriEn İyi Türk Sanatçı
 8. 2014- Elle Style Awards 2014; ‘En Stil Sahibi Kadin Muzik Stari” secildi.
 9. 2014- Resmi web sitesi ‘atiye.com’ ile 12.Altın Örümcek Yarışması’nda ‘ünlü siteleri’ kategorisinde 1.secildi.
 10. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları’nın düzenlediği Mavi Çınar Ödül Töreni’nde “En İyi Kadın Yorumcu” secildi

Atiye Albümleri 

 1. 2007 – Gözyaşlarım
 2. 2009 – Atiye
 3. 2011 – Batum Türküsü
 4. 2011 – Budur
 5. 2012 – Bring Me Back
 6. 2013 – Soygun Var

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutubeWikipedia

Bir yorum

 1. Atiye’nin biyografi sayfasını tekrar düzenlenmiştir.Ayrıca fotoğraflar eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu