Bilim ve Teknoloji

Apple Card Nedir? Apple Kartın Özellikleri Nelerdir? Ne Zaman Türkiye’ye Gelir?

instagram takipçi hilesi

Apple Card, Goldman Sachs tarafından verilen bir tüketici ABD kredi kartıdır. Dijital bir versiyonu, çevrimiçi ve mağazada temassız alışverişlere yönelik iPhone’unuzun Cüzdan uygulamasında taşımanıza ve kullanmanıza olanak sağlar. Ayrıca, hesap bilgilerinizi daha iyi korumak için kart numaranızı, son kullanma tarihinizi, CVV güvenlik kodunu veya imzanızı içermeyen ve çoğu kredi kartından farklı olarak, titanyumdan yapılmış fiziksel bir sürüm de var.

Apple Card, Apple’ın Show Time etkinliği sırasında 25 Mart 2019’da, Cupertino, California’daki Steve Jobs Theater’da tanıtıldı. Cüzdan iPhone uygulamasına sıkıca entegre olan ve Apple ile ilgili satın alımlar için özel geri ödeme avantajları sunan mobil bir kredi kartıdır.

Kredi kartı endüstrisi, devasa satış bonusları ve kazançlı geri ödeme teklifleri sunan yerleşik kartlarla oldukça kalabalık bir sektördür. Ancak Apple, daha kullanıcı dostu bir deneyime odaklandığını iddia ediyor.

apple card 1

Apple Card Özellikleri

 

Faiz Aralığı

Apple Card’ın ilk en önemli özelliği, benzer ödül kartlarından daha geniş bir yelpazeye yayılmış olan faiz oranları yelpazesidir. Yıllık geniş bir maliyet yelpazesine sahip olan Apple Card, nihayetinde olduğundan çok daha fazla müşteri kabul edecektir.

Güvenlik

Apple, Apple Card ile güvenliğe büyük önem verdi. Fiziksel kartın tanımlayıcı bilgisi yok, adınızı söylüyor. Kredi kartı numarası yok. CVV yok. Bitiş süresi yok. İmzasız. Bu, hiç kimsenin kartın fotoğrafını hızlıca çekemeyeceği ve numaranızı çalamayacağı anlamına gelir.

apple card 2

Eğer ki bir kart numarasına ihtiyacınız olursa, doğrudan Cüzdan uygulamasından ya da Safari’de bir kart numarası alabilir ve kartına o numarayı tanımlayabilirsin. Fiziksel Apple Card’ınızı kaybederseniz, doğrudan telefonunuzdan birkaç saniye içinde dondurulabilir veya kartınızı tamamen değiştirilebilirsiniz

Müşteri Hizmetleri

Bir robotik ses sistemini aramanız veya bu sistemden sorununuzu halletmeniz gerekmiyorsa, kartınızla ilgili yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yardım için Canlı Yardım yoluyla temsilcilerle sohbet edebilirsiniz.

Herhangi Bir Ücret Yok

Apple Card ile herhangi bir ücret alınmamaktadır. Yıllık, yurdışı işlemleri vb. kullanımlarda hiçbir ücret alınmamaktadır. Ücret yok derken bunu kastediyorlar. Bu, size ne kadara mal olduğu konusunda endişelenmenize gerek kalmaması için mükemmel bir kart olduğu anlamına gelir. Özellikle yurtdışı işlem ücretleri gezginler için çok büyük sıkıntıydı.

Günlük Nakit

Puan kullanmak veya aylık olarak ödül vermeyi beklemek yerine, Apple Daily Cash kullanabilirsiniz. Günlük Nakit, alım yaptığınız her seferde günlük olarak ödenen nakit ödülleri gibidir. Acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda nakit para çekme olanağı sağlar.

apple card 3

Apple Card Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Apple Kart’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında net bir tarih açıklanmadı. Fakat bu kart ülkemize gelmeyebilir. Büyük ihtimal ile önümüzdeki günlerde ABD pazarında kullanılmaya başlanacak. Fiziksel kredi kartlarını geride bırakarak daha güvenli ve neye ne kadar para harcadığımızı kontrol ederek hareket edeceğimiz bu teknolojinin Türkiye’ye gelmesi biraz zor görünüyor.

Geçtiğimiz yıllarda Paypal üzerinde yaşadığımız sorunları bu kart sistemi üzerinde de yaşamamız söz konusu olabilir. Ülkemizdeki yasaya göre kullanıcı verilerinin ülke içerisinde depolanması istenmişti. Paypal bu durumu kabul etmeyerek Türkiye faaliyetlerine son vermişti.

Durum bu olunca Apple Card’ın ülkemizde kullanılması pek mümkün görünmüyor. Hali hazırda Apple’ın bu sistemi hangi ülkelerde kullanılacağını da açıklamadı. Fakat bu sistem ülkemizde kullanılabilir olursa Paypal ile yaşanan problemler tekrarlanabilir.

apple card 4

Apple Card ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=HAZiE9NtRfs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu