Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Google’ın Mobil İşletim Sistemi olan Android için yavaşlayan ve kapanmaya kadar yol açan kitlemeleri engelleyecek ve hızlandıracak 5 uygulamayı bu bilgi yazımızda bulacaksınız. Direk Google Play bağlantılarıyla tıkladığınız anda telefonunuzdan indirebilirsiniz.

android-telefon-hizlandirma-uygulamasi Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Android işletim sistemli telefonlarında zamanla yavaşlama sorunu olduğunu sadece kullanıcılar değil kullanmayanlar bile bilmekte. Zamanla stabilirğini kaybeden Android işletim sistemli telefonların da yardımına aşağıdaki 5 hızlandırıcı uygulama koşuyor.

Ancak giriş ve orta seviye Android telefon kullanıcıları, kullanıcı arayüzünden uygulamaların açılışına kadar büyük oranda performans sıkıntısı yaşayarak Play Store’da bulunan ve akıllı telefonları hızlandırdığını belirten uygulamalara yöneliyor.

1.HTC Boost+

HTC, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansmanda yeni amiral gemi modelinin yanı sıra Boost+ uygulamasını duyurdu.

HTC-Boost Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

HTC’nin Android telefonlar için hazırladığı optimizasyon uygulaması olan Boost+, gereksiz verileri silmenize ve belleği boşaltmanıza olanak tanıyarak telefonunuzun rahatlamasına ve depolama kapasitesinden tasarruf etmenize olanak tanıyor.

Ayrıca HTC Boost+’ın kullanıcılara sunduğu Uygulama Kilitleme özelliği sayesinde, telefonunuzda bulunan özel verilerinize başkaları tarafından erişilmesini engelleyebilirsiniz.

google-play-indir Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

2.CCleaner

Windows ve Mac işletim sistemlerinden tanıdığınız popüler temizlik uygulaması CCleaner, Android işletim sisteminde başarısını kanıtlamaya devam ediyor.

ccleaner-android-indir Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Arama kayıtları, mesaj iletileri, uygulama önbelleği, tarayıcı geçmişi ve pano içeriği gibi gereksiz verileri kaldırarak telefonunuzu rahatlatan CCleaner, cihazınızda depolama alanı açmanıza ve işlemci kullanımı, pil düzeyi gibi sistem bilgilerine erişmenize olanak tanıyor.

google-play-indir Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

3.Power Clean

Android telefonların optimizasyonu için hazırlanan ücretsiz uygulamalardan biri olan Power Clean, son güncellemeler ile birlikte çok daha kapsamlı bir hale gelerek Play Store’da yükselmeye başladı.

power-clean-android Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Cihazınızın ara belleğinde ve geçici klasörlerinde tutulan tüm gereksiz dosyaları tek seferde silebilen Power Clean, tarayıcı geçmişi ve pano verileri gibi kapsamlı temizlikler yapmanıza da imkan tanıyor.

google-play-indir Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

4.Greenify

Android optimizasyonu denilince vazgeçilmez uygulamalardan olan Greenify, arka planda çalışarak kullanmadığınız halde telefonunuzu yoran uygulamaları uyutmanızı sağlıyor.

greenify-android-hizlandirma Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Greenify üzerinden seçtiğiniz uygulamalar, telefonunuzun ekranını kilitlediğiniz andan itibaren otomatik olarak kapatılarak gereksiz enerji ve ram kullanımının önüne geçilir. Türkçe dil desteği bulunan Greenify’nin, widget’ları sayesinde uygulamaları toplu olarak uyutabiliyorsunuz.

google-play-indir Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

5.Profesyonel Telefon Soğutucu

Akıllı telefonlar ısındığında daha fazla enerji tüketmeye başlarken, sıcaklıktan cihazınızın etkilenmemesi için işlemci performansı otomatik olarak düşürülür.

cooler-master Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Özellikle, orta ve giriş seviyesi cihazlar zaten performans yönünden kullanıcılara yetersiz gelebiliyorken, işlemci performansının düşmesiyle çekilmez bir hale geliyor.

Profesyonel telefon soğutucu uygulaması, telefonunuz aşırı sıcaklığa ulaştığında sistem kaynaklarını tüketen uygulamaları tespit ederek işlemcinin soğuması için bu uygulamaları sonlandırıyor.

google-play-indir Android Telefonları Hızlandıracak 5 Uygulama

Yukarıdaki performans arttırıcıdır. Android işletim sistemli telefonlarda yararlanmaktadır.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu