Yerli Erkek Ünlüler

Ali Ersan Duru Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ali ersan duru 11

Tam adı: Ali Ersan Duru
Doğum tarihi: 19 Eylül 1984
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1.89 m
Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Ali Ersan Duru kimdir? Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984‘de Ankara’da dünyaya gelmiş Türk oyuncudur. Babası tarafından Ankaralı, annesi tarafından Karadenizlidir. Çocukluğu ve eğitim hayatı üniversite yıllarına kadar Ankara’da geçmiştir. Eskişehir’de Osmangazi Üniversitesi’nden Maliye Bölümü mezunudur.

Üniversite yıllarında oyunculuk kariyeri yapmaya karar vermiş ve Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu‘na katılmıştır. Amatör olarak tiyatro hayatına başladıktan sonra üniversite boyunca bu toplulukla çalışmıştır. Mezun olunca oyunculuğu profesyonel olarak yapmak istemiştir. Bunun için İstanbul’a gelerek eğitim almaya başlamıştır.

2008 yılında temel oyunculuk teknikleri dersleri almaya başlamıştır. Ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda 2 yıllık bir tiyatro eğitimi görmüştür. Aynı zamanda diksiyon ve şan dersleri alarak birçok workshopa katılmıştır.

İlginizi çekebilir: Ezgi Asaroğlu Kimdir?

Ekranlarda profesyonel oyunculuk hayatına TRT 1′de  yayınlanan ”Başrolde Aşk” isimli sit-comla başlamıştır. Hemen ardından 2012 yılı yapımı Turgut Özakman’ınDiriliş romanından uyarlanan ”Çanakkale 1915” isimli sinema filminde yer almıştır. Ardından Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda filminde oynamıştır.

Ekranlardaki hayatına Yağmurdan Kaçarken, Bugünün Saraylısı dizileriyle devam etmiştir. Asıl önemli çıkışını 2016 yılında yayınlanan Şahane Damat dizisindeki başrolüyle yapmıştır. Burcu Özberk‘le oynadığı bu dizi reytingler sebebiyle uzun soluklu olamamıştır. Hemen ardından Kalbimin Sultanı dizisiyle kısa bir ekran macerası daha olmuştur.

2018 yılında TRT’nin önemli dizilerinden Diriliş Ertuğrul’un kadrosunda yer almıştır. Ardından Atv’nin önemli projelerinden Sen Anlat Karadeniz‘e transfer olmuştur.

Ali Ersan Duru, son olarak Fox Tv’nin 2020 yılındaki popüler işlerinden biri olan Sen Çal Kapıma isimli dizinin kadrosunda yer almaya başlamıştır.

Ali Ersan Duru Dizi ve Filmleri

 1. 2019 –  Sen Anlat Karadeniz (TV Dizisi)
 2. 2019 –  Diriliş Ertuğrul (TV Dizisi)
 3. 2018 –  Kalbimin Sultanı (TV Dizisi)
 4. 2016 – Şahane Damat (TV Dizisi)
 5. 2013 – Bugünün Saraylısı (TV Dizisi)
 6. 2013 – Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz) (TV Dizisi)
 7. 2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda
 8. 2012 – Çanakkale 1915 (Mehmet Ali) (Sinema Filmi)
 9. 2011 – Hayat Devam Ediyor (TV Dizisi)
 10. 2011 – Başrolde Aşk (Emre) (TV Dizisi)
 11. 2010 – Lale Devri (TV Dizisi) Konuk Oyuncu

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu