Yerli Erkek Ünlüler

Ahmet Çakar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cakar 13
Tam adı: Ahmet Çakar
Doğum tarihi: 30.03.1962
Doğum yeri: İstanbul/Beşiktaş
Burcu: Koç
Ailesi: Meral Çakar (Annesi), Mustafa Çakar (Babası), İrfan Çakar (Kardeşi)
Eşi: Arzu Çakar
Çocukları: Aslı Çakar, Aylin Çakar
Mesleği: Hekim, hakem, futbol yorumcusu
Aktif Yılları: 1981 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Türk hakem, hekim ve futbol yorumcusudur. Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yöneten iki Türk hakeminden birisi.

Ahmet Çakar, 30 Mart 1962 tarihinde Çankırı’da dünyaya gözlerin açmıştır. Kendisi gibi babası da doktor olan Ahmet Çakar 1980 yılında İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirmesinin ardından aynı yıl içerisinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp eğitimi almaya başlamıştır. 1986 yılında pratisyen hekim olarak doktorluk görevine başlamıştır.

Babası Mustafa Çakar da hem hakem hem de hekimdi. Babasının hakem toplantılarına yakından tanıklık eden Ahmet Çakar, henüz 19 yaşındayken hakemlik kariyerine start vermiştir. Annesinin adı Meral Çakar kız kardeşinin adı ise İrfan Çakar’dır.

Ahmet Çakar, hakemlik kariyeri süresince 100’ün üzerinde derbi ve uluslararası düzeyde futbol maçı yönetmiştir. Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yöneten iki Türk hakeminden birisi olarak tarihe adını yazdırmıştır. Bununla beraber Şampiyonlar Ligi’nde görev yapmış olan üç Türk hakemi (Cüneyt Çakır, Oğuz Sarvan ve Ahmet Çakar) arasında yer almaktadır.

1997 yılına dek hakemlik kariyerini sürdürmüş sonrasında da radyo ve televizyon yorumculuğu, gazete köşe yazarlığı yapmıştır.

Uzun bir süre boyunca Telegol programında yorumculuk kariyerini sürdürmüştür. Telegol programında yorumculuk yaptığı dönemde 25 Şubat 2004 tarihinde Şişli’nin Mecidiyeköy semtinde bulunan Profilo Alışveriş Merkezi’nin arkasında yer alan ve hekimlik yapmış olduğu sağlık ocağından çıktığı sırada bedenine isabet eden 5 kurşunla silahlı saldırıya uğramıştır.

Show TV’de 6 Pas programında yorumculuk, ATV’de ekranlara gelen “Ahmet Çakar’la Zor Karar” yarışmasında sunucu, Kanaltürk’teki Telegol programında yorumcu, FOX Tv’de “Ahmet Çakar’la Şansa Bak” adındaki yarışmada sunucu ve Sabah gazetesinde spor yazarlığı gibi işlerde çalışmıştır.

Ahmet Çakar, şu an yorumculuk görevi ile beraber mesleği olan hekimliği de devam ettirmektedir. Ahmet Çakar aynı zamanda yarışma sunuculuğu ve spor yazarlığı da yapmaktadır.

Üç yabancı dili akıcı bir şekilde konuşabilen Ahmet Çakar, 1993 yılında Arzu Çakar ile dünya evine girmiş bu evliliğinden Aylin ve Aslı adında iki kızı vardır.

2009 yılında vizyona giren Kanal-İ-zasyın adlı sinema filminde Zerrin Özer, Hakan Bilgin, Erol Büyükburç, Hakan Yılmaz, Okan Bayülgen, Rasim Öztekin ve Erol Günaydın ile birlikte rol almıştır.

Ahmet Çakar, 18 Kasım 2016 tarihinde vizyona girmiş olan “Adam Mısın!” adındaki sinema filminde rol almıştır. Beyaz Tv’de ekranlara gelen “Beyaz Futbol” adlı futbol programında Abdülkerim Durmaz, Rasim Ozan Kütahyalı, Sinan Engin ve Ertem Şener ile beraber yorumculuk yapmaktadır.

Rol Almış Olduğu Filmler:

2016 – Adam Mısın!
2009 – No Ofsayt
2009 Kanal-İ-zasyon

Videoları

Ahmet Çakar’dan illüzyon şov!

Ahmet Çakar’ın en sevmediği 11!

Semih LOBİ | AHMET ÇAKAR : Poşet, DM’den Yürümek, Danla Bilic, Kerimcan Durmaz

VOLE | İddaa Çakar | Ahmet Çakar: “Türk Milleti adına Fatih Terim’e teşekkür ederiz.” | 21.03.19

Unutulmayanlar: Faik Işık, Ahmet Çakar sıradışı kavgası

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu