Yaşam

10 Nisan Polis Günü Mesajları ve Sözleri!

instagram takipçi hilesi

10 Nisan Polis Günü Mesajları ve Sözleri! 10 Nisan 1845 yılında İstanbul’da kurulan Türk Polis Teşkilatı, Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun 1937 tarihli ve 3201 sayılı hükmü doğrultusunda örgütlenmiştir. Aynı şekilde Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu’nun 1934 tarihli 2559 sayılı düzenlemesi ile yetkilendirilmiştir.

10 Nisan Polis Günü Mesajları ve Sözleri!

Türk Polis Teşkilatı, İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlük olarak faaliyet göstermektedir. Merkezde daire başkanlıkları, taşrada ise il ve ilçe emniyet müdürlükleri şeklinde örgütlenmiştir. Bu sayede Türk Polis Teşkilatı, ülkemiz genelinde güvenliği sağlamayı amaçlamaktadır.

Türk Polis Teşkilatı, ülkemizde huzur ve düzenin korunması ve vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi için 10 Nisan 1845 tarihinden bu yana gece gündüz fedakarca görev yapmaktadır. Bu sebeple her yıl 10 Nisan, Polis Günü olarak kutlanmaktadır. Türk Polis Teşkilatı mensupları, bu önemli günde kurumlarının kuruluşunu ve üstlendikleri zorlu görevleri anarak, halkımızın takdirini kazanmaktadır.

10 Nisan Polis Günü Mesajları ve Sözleri

10 Nisan Polis Günü

Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun.

Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum.

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun!

Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 178. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

10 nisan polis gunu 3

Halk için gece gündüz çalışmayı sürdüren, güven ve huzuru tesis eden, ihtiyaç duyduğumuz her anımızda yanımızda olan emektar polislerimize teşekkür eder, polis haftalarını en içten dileklerimle kutlarım.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 178. yıldönümünü kutluyorum. Vatan, millet, bayrak ve mukaddesat için canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anarken, gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri basında şehit düşmüş kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyor, Polis Teşkilatımızın 178. yıl dönümünü canı gönülden kutluyorum.

Vatandaşın can ve mal emniyeti ile kamu huzurunu korumak amacıyla 24 saat görev başında kalarak fedakarlık gösteren tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum.

10 nisan polis gunu 1

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun…

Türk Polis Teşkilatı’nın 178. yılı kutlu olsun. Başta hendeklerde ve 15 Temmuz gecesi Gölbaşı Özel Harekatta şehit düşen kahramanlarımız olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de şifalar diliyorum.

Dosta güven, düşmana korku veren Türk Polis Teşkilatı. Daha nice 178 yıllara inşallah!

Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatli olmalıdır.

Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun!

Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatli olmalıdır.

Polis kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeIi ve itaat etmeIidir. –M.KemaI Atatürk

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum.

10 Nisan Polis Günü İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu