Feng Shui Dekorasyon ile Evinize Pozitif Enerji Yayın

instagram takipçi hilesi

Feng Shui Dekorasyon ile Evinize Pozitif Enerji Yayın.. Bazen kendinizi en huzurlu hissettiğiniz yer olan eviniz, üstünüze üstünüze geliyor olabilir. Böyle dönemlerde ise eve sığamaz bir hale gelir ve sürekli kendinizi dışarı atmak istersiniz. Evdeyken de sürekli stresli hisseder, en küçük problemlerde bile umutsuzluğa ya da büyük öfke nöbetlerine kapılabilirsiniz.

Elbette yaşadığınız olayların ve içerisinde bulunduğunuz zor koşulların da bu ruh hali üzerinde büyük bir etkisi var fakat yaşam alanınızın sahip olduğu enerjiyi de göz ardı etmemelisiniz. Dolayısıyla ev dekorasyonunuzu tekrar gözden geçirmeniz ve pozitif enerji yayacak şekilde tekrardan düzenlemeniz oldukça önemli. Bu konudaki en büyük yardımcınız ise bir Uzakdoğu felsefesi olan Feng Shui’den yararlanmak. İşte evinizi pozitif enerji ile doldurarak feng shui dekorasyon önerileri…

Fazlalıklardan kurtulun

Feng Shui olsun olmasın evin içerisindeki kullanılmayan fazla ve yıpranmış eşyalar, pozitif enerjinin ortamdan çekilmesine sebep olur. Ayrıca fazla eşyalar ortamın küçülmesine ve sıkışık bir hale gelmesine sebep olur. Bu da pozitif enerjinin evde dolaşmasını zorlaştırır. Bu yüzden önceliğiniz, fazlalıklardan ve yıpranmış eşyalardan kurtulmak olmalı.

Feng Shui Dekorasyon

Temiz havanın enerjisinden yararlanın

Gün içerisinde evi sık sık havalandırmanız, kasvetli ortamın yumuşamasını sağlar. Özellikle kış aylarında çoğu kişinin kendini depresif hissetmesinin sebeplerinden biri de soğuktan dolayı evin yeterince havalandırılmamasıdır. Bu yüzden belli aralıklarla içeriye temiz havanın dolması sağlanmalıdır. Bunun yerine alternatif olarak hava temizleyiciler ya da Himalaya tuzu lambası da kullanılabilir.

Add a salt lamp to the corner of the shelves or mantelpiece

Aydınlatma doğru konumlandırılmalı

Evin yansıttığı enerjiyi etkileyen en önemli faktörlerden biri de aydınlatmadır. Bu yüzden evdeki tüm aydınlatma gereçlerini en doğru şekilde yapılandırmanız gerekir. Buna göre aydınlatma araçlarının doğayı yansıtan tasarımlarda olmasına ve gözü yormayan güçlü ışıklar yaymasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ışığın direkt olarak görüş açınızda değil, eve eşit oranda ışık dağılmasını sağlayacak köşe bölgelerinde olmasına özen göstermelisiniz.

decorating feng shui living room feng shui living room furniture feng shui living room furniture

Feng Shui dekorasyon felsefesine göre her oda farklı bir sistemle dekore edilmeli

Evin en çok kullanılan ve ortak bölüm olan oturma odasında büyük eşyalar duvara yakın bulundurulmalıdır. Ayrıca Feng Shui dekorasyon felsefesine göre yüksek enerji yayan bir renk olan kırmızı da mutlaka odanın herhangi bir yerinde göze çarpmalıdır. Eğer odada çiçek varsa bunların, mutlaka odanın güneydoğu kısmına yerleştirilmesi gerekir. İçerisinde su bulunan dekorasyon ürünleri ise mutlaka gözün göreceği bir yerde bulundurulmalıdır.

feng shui lounge

Evin en önemli kısımlarından biri olan yatak odası dekorasyonunu uygularken sakinlik veren renk tonları seçilmeli ve fazla abartıdan kaçınılmalıdır. Ayrıca yatak odasında aynaların varlığından mümkün olduğunca kaçınılmalı ve yatak altı, dolap üstü, kapı arkası gibi eşya istiflemeleri yapılmamalıdır.

feng shui bedroom decorating ideas diy feng shui master bedroom pertaining to proportions 1024 x 819

Feng Shui Dekorasyon ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu