Pasifik Savaşı – Pacific Rim | Film İzle Önerisi

instagram takipçi hilesi
pasifik-savasi-film-izle-onerisi-
Pacific Rim (Pasifik Savaşı)

Orijinal adı : Pacific Rim (Pasifik Savaşı)
MaksatBilgi Puanı :6.9
IMDb Puanı:7.1
IMDb Sayfası: http://www.imdb.com/title/tt1663662/?ref_=fn_al_tt_1
Vizyon Tarihi:19 Temmuz 2013
Yapımı :2013 – ABD
Tür :Bilim Kurgu , Aksiyon , Macera
Süre:131 Dak.
Yönetmen :Guillermo del Toro
Oyuncular :Charlie Hunnam , Idris Elba , Rinko Kikuchi , Charlie Day , Ron Perlman
Senaryo :Travis Beacham
Yapımcı :Jon Jashni , Thomas Tull
Bütçe :180 000 000 $
Türkiye Box Office :131.225 Kişi

Film Hakkında

Filmin yönetmeni Guillermo del Toro izleyicilere eşsiz bir bilim kurgu filmi sunmak için Legendary Pictures ile iş birliğine giriyor; Idris Elba, Charlie Hunnam ve Charlie Day filmin başrollerini paylaşıyor.
İnsanoğlunu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan şey, ansızın denizin altından gelmeye başlayan Kaiju isimli yaratıklardır. Bu dehşet verici varlıklar dünyanın temel kaynaklarını harap ederken canlı nüfusunu da hızlıca yok etmeye başlarlar.

Çaresiz insanlık Jaeger isimli devasa robotlar üreterek felaketi durdurmaya çalışır. Tüm talimatları iki pilottan alan Jaeger’ler beyin gücüyle çalışan donanımlı ve güçlü robotlardır. Ne var ki ortada onların bile çözümleyemeceği katastrofik bir gidişat söz konusudur. Tüm çareler tükenmişken ortaya çıkan eski bir pilot ve stajyeri insanlığın son umudu olmaya çalışacaktır.

ALTERNATİF ANLATIM : (BİCAPS)
Guillermo del Toro’nun yönetmen koltuğunda yer aldığı ve başrollerinde İdris Elba, Charlie Hunnam ve Rinko Kikuchi gibi isimlerin bulunduğu bilim kurgu şeklindeki Pasifik Savaşı, insanlığı tehdit eden uzaylılarla savaşmak için, tasarlanan ve adları Jaegers olan dev robotların savaşını ele alıyor.İnsanoğlunu yok olma tehlikesiyle yüz yüze bırakan şey, bir anda denizin altından gelmeye başlayan Kaiju adında yaratıklardır.

Bu korku verici varlıklar dünyanın temel kaynaklarını mahvederken canlı nüfusunu da büyük bir hızla yok etmeye başlarlar. Bu devasa Kaijular ile mücadele edebilmek için özel bir silah üretilir. Jaeger adı verilen büyük robotlar akılları nöral bir köprüde kitlenmiş iki pilot tarafından beyin gücüyle yönetilir. Ama Jaegerlar bile acımasız Kaijuların yanında savunmasız kalırlar.Tüm umutlar tükenmişken ortaya çıkan eski bir pilot ve stajyeri insanlığın son umudu olmaya çalışacaktır. Beraber, kıyamete karşı insanlığın son umudu olacaklardır.

MAKSATBİLGİ ; FİLM HAKKINDA!

Filmi Bugün izleyebildim. Çünkü filmin afişini gördüğümde aha işte transformers gibi bir film ve izlemeye gerek yok demiştim. Ama Filmi izledikten sonra bu görüşüm değişti. Tam olmasa da!
Filmin Aksiyon sahneleri ve Efektleri çok ta müthiş olmasa da etkileyici sayılabilir hatta izledikten sonra bazı efektler akılda kalabilir. Konu itibari ile film yine 2012,Yarından sonra, Dünyalar Savaşı gibi kıyametle ilgili ve bir zaman sonra uzaylıların dünyamızın sonunu getireceği düşüncesinde bir film.

İzlemek isteyenlere ilk söylemim boşa bir film olmadığı ve izledikten sonra zaman kaybı demiyeceğiniz bir film diyebilirim.

Fragmanı

Görselleri

İlgili İçerikler

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu