Yabancı Kadın Ünlüler

Paris Hilton Kimdir?

instagram takipçi hilesi

paris hilton 1
Tam adı: Paris Whitney Hilton
Doğum tarihi: 17 Şubat 1981
Doğum yeri: New York, ABD
Boyu: 1.73
Ailesi: Kathy Hilton (Annesi), Richard Hilton (Babası), Nicky Hilton Rothschild, Barron Hilton II, Conrad Hughes Hilton (Kardeşleri)
Sevgilisi: …
Mesleği: DJ, Şarkıcı, Oyuncu, Girişimci, Manken, Yazar, İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Paris Hilton Kimdir? Paris Hilton, 17 Şubat 1981 tarihinde ABD New York‘ta dünyaya gelmiştir.  2003 senesinde bir seks kasetinin serbest bırakılmasından sonra medyanın dikkatini çekti. The Simple Life‘da rol aldıktan sonra, House of Wax filmindeki performansı ve ilk kitabı, “Bir Mirasçının İtirafları” ile  New York Times en çok satanlar listesine girdi. O zamandan beri, romanlara, müzik işlerine, Paris’e Göre Dünya ve Hollywood Aşk Hikayesi gibi televizyon şovları aracılığıyla manşetlerde yer almıştır.

Paris Whitney Hilton, gayrimenkul zengini Richard Hilton ve Kathy Richards Hilton‘un en büyük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Hilton, kız kardeşi Nicky Hilton ve Barron Hilton ve Conrad Hilton ile birlikte Hilton otel zincirlerinin mirasçısından biridir.

Paris Hilton, annesi ve büyük annesinin taktığı çocukluk takma adı Star lakabı göz önüne alındığında, hayırsever işlerde çocuk olarak rol almaya başlamıştır. Ayrıca oyuncu bir ailede dünyaya gelmiştir. Büyükannesi aktris Kathy Dugan‘dır. Teyzeleri ise  Kim ve KyleRichards‘dır.

Hilton, çocukluğunu genellikle lüsk içinde geçirmiştir. Ailenin Beverly Hills‘te bulunan evinde yaşarken, California’da yer alan Marywood-Palm Valley Okulu‘nda lise hayatına devam etti. Hilton ailesi, 1996 yılında New York‘a yerleştiğinde eğitim hayatına Dwight Okulu‘nda devam etti.

Paris Hilton, modelliğe de mereklıydı. Bir süre sonra Donald Trump‘ın model ajansı T Management ile anlaştı. Kısa süre sonra Christian Dior ve Tommy Hilfiger gibi önde gelen giyim tasarımcıları ve ulusal yayınlar için bir kampanyada yer aldı. Hilton, Ford Models Management ve London’s Model 1 Agency dahil olmak üzere diğer üst düzey ajanslarla çalışmaya devam etti.

Hapse Girdi

İş hayatına devam ederken, Paris Hilton‘un  özel yaşam tarzı, alkolün etkisi altında kullandığı otomobil ile polis ekiplerine yakalandı. Ülkemizdeki gibi para cezası yerine Amerika‘da cezalar ağır olduğu için gözaltına alındı ve tutuklandı. Paris Hilton, sadece birkaç ay sonra, Los Angeles Başsavcılığı‘nın askıya alınmış bir lisansla denetimli serbestlik şartlarını ihlal ettiğine kanaat getirildi.

2007 yılının Mayıs ayında Hilton, 45 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bu da daha sonra 23 güne düşürüldü. Hilton, 2007 MTV Film Ödülleri‘nde yer aldıktan hemen sonra 3 Haziran gecesi Lynwood, Kaliforniya’da bulunan Century Bölgesel Gözaltı Tesisi‘ne gitti. Sadece üç tam gün hapis cezasına çarptırıldıktan sonra Hilton, 7 Haziran sabahı belirtilmemiş sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldı. Mahkeme, hapis cezasını 40 gün ev hapsinde geçirerek tamamlamasını hüküm verdi.

Hilton’un ünlüler statüsü yer aldığı için torpilli muamele gördüğü algısına yanıt veren bir hakim, Hilton’a hapse alınmasına kara verdi. Savunma dinlendikten sonra Hilton, “Doğru değil!” Diye serzenişte bulundu ve annesini yanına istedi. Daha sonra Los Angeles’taki İkiz Kuleler Islah Tesisinin sağlık kontrolünden geçirildi. 13 Haziran tarihinde ABD Century Bölgesel Gözaltı Tesisine geri gönderildi. Hilton,  26 Haziran 2007 tarihinde hapishaneden serbest bırakıldı ve toplam 22 gün gözaltında tutuldu.

Paris Hilton Filmleri ve Dizileri

Yapımcı :

 1. 2011 – The World According to Paris (Dizi)
 2. 2003 – The Simple Life (Dizi)

Oyuncu :

 1. 2013 – Yarmani Moda Gurusu (Film)
 2. 2011 – The World According to Paris  (Dizi)
 3. 2010 – Smash His Camera  (Film)
 4. 2008 – Seksi ve Çılgın – The Hottie And The Nottie (Film)
 5. 2008 – Repo! The Genetic Opera (Amber Sweet) (Film)
 6. 2007 – Up Close With Carrie Keagan (Kendisi) (Dizi)
 7. 2006 – Pledge This! (Victoria English) ( Film)
 8. 2006 – Bottoms Up (Lisa Mancini) (Film)
 9. 2005 – The Late Late Show With Craig … (Dizi)
 10. 2005 – The Girls Next Door  (Dizi)
 11. 2005 – Mumya Evi(Film)
 12. 2004 – Tepeler (Film)
 13. 2004 – 1 Night in Paris  (Film)
 14. 2003 – The Simple Life (Dizi)
 15. 2002 – Nine Lives (Film)
 16. 1993 – Late Show With David Letterman (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu