Yabancı Erkek Ünlüler

Pablo Escobar Kimdir?

Uyuşturucu Karteli Pablo Escobar'ın Suç Dolu Hayatı..!

instagram takipçi hilesi

pablo escobar 1
Tam adı: Pablo Emilio Escobar Gaviria (Pablo Escobar)
Doğum tarihi: 1 Aralık 1949
Ölüm tarihi: 2 Aralık 1993
Doğum yeri: Rionegro, Kolombiya
Ölüm yeri: Medellín, Kolombiya
Boyu: 
Ailesi: Abel de Jesús Dari Escobar Echeverri (Babası), Hilda de Los Dolores Gaviria Berrío (Annesi), Roberto Escobar, Luis Fernando Escobar, Alba Marina Escobar, Argemiro Escobar, Luz María Escobar, Gloria Inés Escobar
Eşi: Maria Victoria Henao (1976 – 1993)
Çocuk (ları): Manuela Escobar, Juan Pablo Escobar
Mesleği: Uyuşturucu Baronu
Aktif Yılları: 1970 ve 1993 seneleri arası
youtube-chanel

Hakkında

Pablo Escobar Kimdir? Pablo Escobar, 1 Aralık 1949 tarihinde Kolombiya’nın Rionegro şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Çiftçi Abel de Jesús Dari Escobar Echeverri ve öğretmen Hilda de Los Dolores Gaviria Berrío’nun yedi çocuğundan üçüncüsüdür.

Rionegro şehrine çok yakın bir konumda yer alan Medellin şehrinde büyüyen Escobar’ın, suç işlemeye genç yaşta başladığı, iddialara göre mezar taşlarını çaldığı ve onları yerel kaçakçılara satmak için yenilediği bilinmektedir. Escobar, üniversitede kısa bir süre okumuş fakat daha sonra bırakmıştır.

Pablo Escobar, yakın arkadaşı olan ve sokak dolandırıcılığı, araba çalma, kaçak sigara ve sahte piyango biletleri satan Oscar Benel Aguirre ile pek çok suç faaliyetine karışmıştır.
1970’li senelerin başlarında, uyuşturucu ticaretine girmeden önce, Medellin’li bir siyasetçiyi fidye için kaçırdığı 100.000 Dolar para aldığı ve 26 yaşına geldiğinde 3 milyon $ ‘dan fazla bir paranın bulunduğu banka hesabının olduğu bilinmektedir.

İlginizi çekebilir: Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Belgesel Serileri

Escobar, 1975 yılında Amerika ve Kolombiya’da kokain operasyonlarının hedefi olmaya başlamıştır.
1976 senesinin Mayıs ayında Escobar ve birkaç adamı 39 kg uyuşturucu ile yakalanmış ve tutuklanmıştır.
Toz kokain, Escobar ve arkadaşları tarafından üretilmiş, paketlenmiş ve satılmıştır. Daha sonra da Amerika uyuşturucu pazarına dağıtılmıştır. Kısa süre sonra, Amerika Birleşik Devletleri‘nde kokaine olan talep büyük ölçüde artmıştır. Bunun üzerine Escobar, Güney Florida, Kaliforniya ve ülkenin diğer bölgelerine daha çok sevkiyat yapmaya başlamıştır.

Escobar, 1982 senesinde Kolombiya Temsilciler Meclisi’nin yedek üyesi olarak seçilmiştir. Escobar’ın uyuşturucu ağı, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, Venezuela ve İspanya gibi ülkelere kadar yayılması ile birlikte dünyada tanınmaya başlanmıştır. Yılda yaklaşık 26 milyar $ gelir elde etmiştir.

Pablo Escobar, Amerika Birleşik Devletleri ve Kolombiya hükümetlerinin düşmanı olarak görülürken, Medellin’deki birçok kişi için, özellikle de yoksullar için bir kahramandı. Escobar, 1991 senesinde Kolombiyalı yetkililere teslim olmuştur. Escobar’ın cezaevindeyken devam eden suç faaliyetlerinin hesapları medya tarafından gün yüzüne çıkarılmaya başlamıştır. 22 Temmuz 1992 günü başka bir hapishaneye gönderilirken kaçmıştır.

İnterpol tarafından aranan uyuşturucu baronu, oğlu ile birlikte Beyaz Saray önünde fotoğraf çekilmiştir.

pablo escobar 3

2 Aralık 1993 günü bir çatışma sırasında öldürülmüştür. Escobar, bacağından ve göğsünden vurulmuştur. Fakat kulağının yanında da bir kurşun izi bulunmuştur. Pablo Escobar‘ın silahlı çatışma sırasında mı yoksa olası bir infazın parçası olarak mı öldüğü asla kanıtlanmamıştır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu