Yabancı Kadın Ünlüler

Nicki Minaj Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nicki minaj 20

Tam adı: Onika Tanya Maraj ( Nicki Minaj)
Doğum tarihi: 8 Aralık 1982
Doğum yeri: Trinidad ve Tobago
Boyu: 1,57 m
Ailesi: Carol Maraj – Robert Maraj
Eşi:  Kenneth Petty
Mesleği: Rapçi, şarkıcı, söz yazarı ve aktris
Aktif Yılları: 
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Nicki Minaj kimdir? Nicki Minaj, 8 Aralık 1982 yılında dünyaya geldi. Gerçek adı Onika Tanya Maraj’dır. Ancak o sahne adı olarak Nicki Minaj’ı tercih etmiştir.

Hayatının bir bölümünü büyükannesinin yanında geçirdi. Bu esnada Saint James’ta yaşadı. Ancak ailesinden uzaktaydı ve annesi onu zaman zaman ziyarete gelirdi. Bir süre sonra annesi ile yeniden bir araya geldiler. Queens’e yerleştiler.

İlkokul eğitimi esnasında klarnet çalmayı öğrenen Nicki, müzik ve sahne sanatlarında kendini geliştirdi. Eğitimi bittiğinde her iki konuda da uzman hale gelmiştir. Onun hayallerinde daima aktris olmak vardı.

Bu amaçla ilk olarak bir tiyatro oyununda rol aldı. Fakat, ilk oyununda istediği başarıyı elde edemedi. Motivasyonu kırıldı ve oyunculuğa ara verdi. Garson olarak çalıştı. Ancak bu konuda da pek başarılı olduğu söylenemezdi. Müşterilere karşı saygısız davranması sonucu işinden kovuldu. Fakat kovulduğu ilk ve tek iş bu değildir. Tam 15 defa daha birçok işten çeşitli sebeplerle atıldı.

İlginizi çekebilir: Sophie Xenon Kimdir?

Ardından başarı kapıları açılmaya başladı. Full Force isimli bir grup ile anlaştı. Bu grup Brooklyn’de müzik yapmaktaydı. 4 kişilik bir grup oluşturdular. Rap türünde şarkılar seslendirdiler. Ancak Nicki Minaj, grubundan memnun değildi ve ayrıldı.

Myspace isimli uygulamaya birkaç şarkı kaydetti. Öylesine kaydettiği bu şarkılar Fendi tarafından keşfedilmesini sağladı. Fendi, plak şirketinin CEO’sudur. CEO kendisini şirketine çağırdı ve şarkıcılık kapıları açıldı.

İlk mixtape çalışmasını 2007 senesinde yaptı. “Playtime Is Over” isimli çalışmanın ardından kendisine ödül kazındıracak olan ikinci çalışmasını yaptı. Bu sayede “Yılın En İyi Kadın Sanatçısı” ödülüne layık görüldü.

Her geçen gün başarıları ile adından söz ettiren Nicki Minaj, Rihanna ile düet yaptı. 2011 yılında “Victoria Secret” podyumuna çıktı ve gösteri yaptı. Super Bass isimli şarkısı sayesinde ilgileri üzerine topladı.

Roman Holiday” isimli şarkısı ilk solo kadın rapçi olmasını sağlamıştır. Her albüm çalışmasında adından söz ettiren ünlü şarkıcı, “Barbie” lakabıyla da bilinir.

Özel hayatında ise Kenneth Petty ile evlidir.

Nicki Minaj Şarkıları

 1. Tusa
 2. Bang Bang
 3. Super Bass
 4. Starships
 5. Anaconda
 6. Only
 7. Chun- Li
 8. Pills N Potions
 9. Feeling Myself
 10. Moment 4 Life
 11. Pound The Alarm
 12. Good Form
 13. Truffle Butter
 14. Yikes
 15. Barbie Dreams
 16. Barbie Tingz
 17. Beez in the Trap
 18. Right By My Side
 19. The night is still young
 20. Va va voom
 21. Your love
 22. No frauds
 23. Stupid Hoe
 24. High school
 25. Right thru me
 26. Bed of lies
 27. Megatron
 28. Black Barbies
 29. Bed
 30. Did It on’em
 31. Did it on’em
 32. Roman’s revenge
 33. Ganja burn

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu