Hastalıklar

Migren Belirtileri Nelerdir ? Migrene Ne İyi Gelir ?

instagram takipçi hilesi

Migren, normal bir baş ağrısı olmaktan çıkmış tedavisi yapılabilen nörolojik bir hastalık olarak, doktorlara başvurulan en önemli rahatsızlıklardan birisidir.

migren belirtileri

Migren hormonların aktif olduğu genç yaşlarda olan kadınlarda görülme sıklığı daha fazla olan bir hastalıktır. Kadınlarda yaklaşık olarak %20, erkeklerde ise %8 oranında migren görüldüğü bilinmektedir. Migren baş ağrısı keskin ya da zonklayıcı olarak genellikle şakak bölgelerinde sabit olarak görülmektedir. İnsanların hayatını çileye çeviren bu hastalıkta migren belirtileri oldukça önemlidir.

migren belirtileri nelerdir

Migren belirtileri üç şekildedir.

Ön belirtiler: Migren atağından birkaç gün öncesinde görülebilecek kabızlık, aş ermek, depresyon, boyun ağrıları, sinirlilik durumu, aşırı bir şekilde kontrol edilemeyecek durumda esnemeler bu gruba giren öncü migren belirtileri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aura: Aura, migren öncesinde atmosfer olarak bilinmektedir. Hem migren dönemi öncesinde hem de migren sonrasında meydana gelebilir. Sese, gürültüye ve ışığa duyarlılığın artması şeklidir. Bu aşamanın diğer belirtileri kol ve bacaklarda hastalar tarafından söylenen iğne batıyormuş hissidir.

Atak: Migren atakları esnasında başın tek ya da birden fazla kısmının şiddetli bir biçimde ağrır. Ağrı özellikte zonklama biçimindedir. Ataklar esnasında, ışığa, sese ve hatta kokuya karşı bile duyarlılık gelişir ve artar. Kusma ve mide bulantısı rahatsızlıkları da hastalardan gelen diğer belirtiler olarak bilinir. Migren ataklarının süresi üç gün kadar sürebilir.

migren belirtileri nelerdir ne iyi gelir

Migrene Neler İyi Gelir?

Migren yoğun olarak teknolojik ürünlere maruz kalan çalışanlarda ya da öğrencilerde görülen önemli rahatsızlıklardan birisidir. Migren ağrısını çeken hastaların aklına gelen ilk soru migrene ne iyi gelir sorusudur. Migren ağrısı için kahve iyi gelmektedir. İçermiş olduğu kafein sayesinde migren ağrına iyi gelmektedir. Ayrıca bir bardak suyun içerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi konulup tüketilebilir.Migrene ne iyi gelir sorusuna en iyi cevabı uzman doktorun vereceğini unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu