hosting

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

Metabolizmayı Hızlandırmak için neler yapılmalı?

Diyet yapmak , ara öğünler ile kilo vermek gibi vücudumuzu forma sokmaya çalışıyoruz. Ancak asıl amaç ise metabolik hızımızı arttırmak olmalı.

Kilo vermek için kalori yakmak gerekir. Kalori yakmak için de oturarak , metabolik hız arttırdığımızda bu durum gerçekleşir. Tabi buradan oturarak kilo verebilirsiniz anlamı çıkmıyor tabi. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan en temel olay kas kitlenmesini arttırmak. Bunun içinde hareket etmek gerekir.

Metabolizmayı hızlandırmak için yollar da var. İşte bunları sizler için derledik:

1. Sık sık beslenin

Vücudun kan şekeri değerini dengelemek için ve açlık krizlerini önlemek adına ara öğünler uygulayın.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

2. Hareket edin

Kilo vermek için her ne araştırma yapıldıysa yapılsın sonuç olarak hareket etmenin şart olduğu açıklandı . Yani hareket etmeden kilo vermek veya kalori yakmak pek mümkün değil. Tüm gün iş veya evde oturuyor ve yeşil çay veya ara öğün yapıyor olması kesinlikle kilo vereceği anlama gelmez.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

3. Bol bol su için

Günde en az 5 bardak su içmelisiniz. Mevsimine göre , yaz mevsiminde bu durum daha fazla olmalı. Ancak bunu sadece bir öğüne sıkıştırmamalıyız. 5 bardak suyu ve daha fazlasını ara öğünleri yaparken , her öğünden önce 1 bardak su içmeli ve bunu her öğünde bu şekilde yapmalısınız.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

4. 2-3 fincan yeşil çay için

Bilinen bir durumdur yeşil çayın kalori yapması. Yeşil çayın içinde bulunan , antioksidan maddeler , metabolizma üzerinde etki yaratarak zayıflamayı desteklemektedir.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-yesil-cay Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

5. Günde 2-3 bardak süt için ve yoğurt yiyin

Protein grubu da zayıflamayı hızlandırmaktadır. Vücudumuzdaki kas kitlesini koruyup arttırmak , spor ile desteklendiğinde çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

6. Haftada 2-3 kez kırmızı et ve balık, 1-2 kez de tavuk yiyin

Vücudumuzun protein ihtiyacını her gün yeteri kadar almak metabolizmamızı hızlandırmak. Spor yapıyorsanız eğer, spordan önce veya spordan sonra mutlaka protein ihtiyacınızı karşılayın.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

7. Her gün 1 yumurta tüketin

Yumurta sadece metabolizmayı hızlandırmak hüneriyle değil aynı zamanda tok tutmak gibi bir özelliği de mevcut. Günde mutlaka 1 adet yumurta tüketmeyi çalışın.

gobek-yaglarindan-kurtulmanin-yollari-yumurta Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

8. Acı biber ve Baharat kullanmak

Son maddemizde eğer kesin ve kesin metabolizmanızı hızlandırmak amacında iseniz mutlaka yemeklerde baharat ve acı biber tüketiminizi arttırın.

aci-biber Metabolizmayı Hızlandırmak İçin 8 Yol

Metabolizmayı Hızlandırmak için neler yapılmalı? ile ilgili videolar

Kaynak
Kaynak

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu