Yabancı Erkek Ünlüler

Matt Smith Kimdir?

instagram takipçi hilesi

matt smith kimdir 6
Tam adı: Matthew Robert Smith (Bilinen adı: Matt Smith)
Doğum tarihi: 28 Ekim 1982
Doğum yeri: Northampton, Birleşik Krallık
Boyu: 1,82 m
Burcu: Akrep
Ailesi: Lynne Smith (Annesi), David Smith (Babası)
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Matt Smith Kimdir? Matt Smith, İngiliz aktördür.

Matt Smith, 28 Ekim 1982 günü Northampton, İngiltere’de dünyaya gözlerini açtı. Zengin bir ailede büyüdü. ailesinin plastik geri dönüşüm işi vardı. Matt ve ablası Laura Jayne Smith‘in hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Bu yüzden de çocukken oyunculuk yapmayı düşünmedi.

Çocukluğundan beri futbola düşkündü. Eski bir profesyonel futbolcu olan babası, ona bu spora olan sevgisini aşıladı. Kendisi de büyüdükçe futbol oynadı. Ancak 16 yaşında aldığı bir omurilik yaralanması, profesyonel spor kariyerine son verdi. Ailesi, oğullarını iyileştirmek için mümkün olan her şeyi yaptı. Ancak doktorlar onun futbol oynamasını yasakladı. Matt için travma, uzun iyileşme süresi ve antrenmandaki tabular stresli hale geldi ve depresyona girdi.

Lise eğitimini bitirdikten sonra Cambridge Üniversitesi‘ne girmeyi planladı. Ancak öğretmeni onu tiyatroda denemeye ikna etti. Böylece Matt, Londra’daki Ulusal Gençlik Tiyatrosu grubuna girdi. Ardından üniversitede oyunculuk bölümüne giriş yaptı. O zamandan beri tiyatro, hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Smith, profesyonel olarak ilk çıkışını “Thomas Beckett and Basson” ve “Murder in the Cathedral” rollerinde oynadı. Başarıyla oynanan ilk rollerle birlikte kendisine de güven geldi. 2007 yılında, Vanderville Tiyatrosu‘na girdi. Bu tiyatronun sahnesindeki ilk çıkışı “Köpekbalıkları Arasında” performansıydı. Ertesi yıl, “O Yüz” oyununda Henry rolünü oynadı. Smith, bu çalışmasıyla oldukça yüksek prestijli olan Laurence Olivier Ödülü’ne aday gösterildi.

2013 ve 2014 yıllarında, Londra’daki Almeida Tiyatrosu’nda sahnelenen “American Psycho” oyununda Patrick Bateman’ı canlandırdı. Smith, tiyatrodaki çalışmalarını televizyon projeleriyle birleştirdi. İlk çıkışı 2006 yılında gerçekleşti, “Karanlıkta Ruby” filminde oynadı. Ertesi yıl, BBC tarafından yapılan büyük ölçekli bir proje olan Danny Foster’ı oynadığı “Political Animals” filminde rol aldı.

Daha sonra “Doctor Who” isimli popüler dizide oynadı. Bu proje onu sadece İngiltere’de değil, Amerika’da ve bu dizinin yayınlandığı diğer ülkelerde de popüler hale getirdi.  2013 yılında diziden ayrıldı. Dizinin yapımcıları “Doctor Who” üzerinde çalışırken aynı zamanda “The Life of the Pond” başlıklı beş bölüm yayınladı. Bölümler, maceraları arasında Amy ve Rory’nin hayatlarını kapsıyordu.

“Ruby in the Dark” setinde aktris Billie Piper ile tanıştı. Ancak çiftin ilişkisi birkaç ay sürdü. Üç yıl sonra,  Brezilya’lı şarkıcı Mayana Mora’nın şirketinde görüldü. Fakat bu romantizm de sona erdi. En uzun ilişkisi Daisy Lowe ile oldu. Ancak yine ayrıldılar. Matt Smith, 2014 yılının Haziran ayında düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Lily James ile birlikte göründü.

Smith, boş zamanlarında fotoğraf çekmekten, piyano çalmaktan, İngiliz ve yabancı klasiklerin eserlerini okumaktan hoşlanıyor. Ayrıca satranç oynamayı seviyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu