Ev ve BahçeFilm & Dizi ÖnerisiHastalıklarListeler

Karantina Döneminde İzleyebileceğiniz En İyi Salgın Filmleri

instagram takipçi hilesi

Korona virüs salgın hastalığının dünyayı etkisi altına almasıyla herkes karantina uygulamaya başladı. Bu süreçte evde birçok aktivite yapmaya çalışırken bunların en çok tercih edileni ise yeni filmler ve diziler keşfetmek oldu. Dışarıdaki dünyayı sanki önceden öngörmüş şekilde yazılıp çekilen birçok salgın hastalık konulu film bulunmaktadır. İşte merak edenler için izleyebileceğini en iyi ‘Salgın Filmleri’.

En İyi ‘Salgın Filmleri’

Contagion – Salgın

contagion 1 685x503

2011 yapımı olan ‘Contagion’ filmi bu listenin en başında yer alacak olan en önemli filmdir. Çünkü şu an günümüzde yaşadığımız Covid-19 salgınına benzeyen en ilginç noktaları konu almaktadır. Yönetmenliğini Steven Soderbergh’in yaptığını, senaryosu Scott Z. Burns’e ait olan Salgın filmi, Hava ve solunum yoluyla yayılan ölümcül bir virüsü anlatmaktadır.

Filmde bu virüs bir domuzu yarasanın ısırmasının ardından o domuzu yiyen insanlara geçerek yayılmaya başlamasını anlatır. Çok tanıdık bir hikaye değil mi? İnsanları bir iki günde öldüren ve hızlı bir şekilde yayılan bu virüs için dünya çapında çare bulunmasını konu alınmaktadır. Filmin kadrosunda Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law, Laurence Fishburne ve daha birçok isim yer alır.

Flu – Grip

Flu 2

2013 yılı Güney Kore yapımı olan Flu filmi, Kim Sung-su tarafından yazılmış ve yönetilmiştir. Seul şehrini etkisi altına alan havadan bulaşan, 36 saat içerisinde öldürebilen H5N1 virüsünü konu almıştır. Oyuncu kadrosunda Hyuk Jang, Andrew William Brand, Soo Ae yer alır.

Carriers – Veba

carriers 3

2009 yılında yayınlanan Veba filmi, Àlex Pastor ve David Pastor tarafından yazılıp çekilmiş olan Amerikan korku filmidir. Dünya çapında bir virüsün yayılmasıyla oluşan kriz döneminde 2 kardeşin 2 arkadaşlarıyla birlikte bir yola çıkmaları ve yolda başlarına gelen olayları anlatır. Oyuncuları arasında Josh Hartnett, Chris Pine, Lou Taylor Pucci, Piper Perabo gibi daha birçok isim yer alır.

Outbreak – Tehdit

outbreak

1995 yılında yayınlanmış olan Outbreak filmi ebola virüsünün benzeri bir salgını konu alan yapımdır. Richard Preston’un Hot Hot isimli kitabından uyarlanan Amerikan tıbbi felaket türünde olan bir filmdir. Başrollerinde Dustin Hoffman, Morgan Freeman, Kevin Spacey ve Rene Russo yer alır.

World War Z – Dünya Savaşı Z

world war z 685x428

2013 Amerika yapımı olan Dünya Savaşı Z, salgın hastalıkları konu alan salgın filmleri listende mutlaka izlenmesi gerekenlerden birisidir. Max Brooks’un aynı isimli romanından uyarlanan filmin başrolünde Brad Pitt yer almaktadır. Güney Kore’ye çıkan ve dünyaya yayılan bu virüs, bulaşan insanları yaşayan ölü haline dönüştüren bir virüstür. İnsanlığı ikiye ayıran bu hikayede hayatta kalma çabaları anlatılır. Film, 190 milyon dolarlık bütçeyle çekilmiştir.

Perfect Sense – Yeryüzündeki Son Aşk

perfect sense

Salgın hastalık temalı gerilim filmlerine bambaşka bir bakış açısı getiren hikayesiyle farklı bir alternatif olabilecek film: Perfect Sense. Senaryosu Kim Fupz Aakeson tarafından yazılan Perfect Sense filminin başrollerinde Eva Green ve Ewan McGregor‘un yer almaktadır. Dünya üzerinde insanların sevme hislerini yok eden bir salgın virüs ortaya çıkarak yayılır. Herkesin sevmeyi unuttuğu bu hikayede iki aşık, aşklarına tutunabilecek midir?

Fragmanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu