Kamp Yapmayı Kolaylaştıran 5 İpucu

Kamp Yapmayı Kolaylaştıran İpucları

instagram takipçi hilesi

Doğada yaşamayı seviyor ancak teknoloji dünyasının nimetlerinden de uzaklaşmayı istemiyorsanız , güzel önerilerimiz var . Teknoloji , kamp yaşamı için oldukça pratik çözümler üretebilmekte.

kamp yapmayi kolaylastiran ipuclari 5

Yapmanız gereken tek şey kamp malzemeleri satan mağazalara uğrayarak , gerekli olan ürünleri satın almak . Sonrasında ateş yakmadan yemek yapabilmenin ya da doğada internete girmenin nasıl zevk verdiğini deneyimleyebilirsiniz.

Türkiye’de ya da dünyanın her hangi bir yerinde yapacağınız kamplarda bu malzemeleri kullanarak , oldukça rahat bir konaklama yapabilirsiniz. Size seyahat rehberi olabilecek bilgileri öğrenebilmek için doğayı olduğu kadar teknolojiyide anlamak gerekmektedir.

Kamp Yapmayı Kolaylaştıran 5 İpucu

Solar Güç Sistemleri

kamp yapmayi kolaylastiran ipuclari

Kamp yapacağınız alan seçimini toplu kamp alanlarından ya da ücretli kamp alanlarından yana yapmadıysanız , en fazla ihtiyacınız olacak şey , solar bir güç sistemi olabilir.

Güneş ışınlarını elektriğe dönüştüren bu ürünlelr sayesinde bilgisayar , telefon gibi teknoloik aletlerinizi şarj edebilir veya bulunduğunuz ortamı aydınlatabilirsiniz. Pahalı olmasından korkmayın , her bütçe için uygun cihazlar yer almakta.

Dört Mevsim Çadırlar

kamp yapmayi kolaylastiran ipuclari 2

Yazlık ya da kışlık olarak ayrı ayrı satılmakta olan çadırlara paranı yetmiyor ancak yaz ve kış aylarında kamp yapmadan da duramam diyorsanız eğer , dört mevsim çadırlardan birisini alabilirsiniz. Ortalama hava sıcaklıklarında yaşanılabilir ortamlar yaratan bu çadırlarda konaklama yapmak oldukça pratik ve konforlu.

Kamp Alanları

kamp yapmayi kolaylastiran ipuclari 3

Pansiyon atmosferine bürünmüş olan yeni nesil toplu kamp alanları da modernleşen dünyanın acemi kampçılar için sunmuş olduğu değerlerden birisi.

Sabah kahvaltısı , akşam ve öğle yemeği , mat ve çadır gibi çeşitli imkanlar sağlayan bu kamp alarında farklı konaklama tipleri , çeşitli ulaşım araçları , duş alanları , market , buzdolabı , elektrik , sıcak su hatta bazılarında internet erişimi bile bulmak mümkün.

Tabi ki bu imkanlar olduğundan dolayı fiyatlarda da artış olmakta. Bu tip toplu kamp alanlarında , günlük olarak 30 ila 80 lira arasında bir ücret istenmekte.

Kamp Ocağı

kamp yapmayi kolaylastiran ipuclari 4

Yangın çıkma ihtimalini oldukça az bir orana indiren , ateş yakmayı ve yemek yapmayı oldukça kolay hale getiren kamp ocakları , ateş yakılmasına izin verilmeyen ormanlık araziler de ve kamp alanlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Oldukça hızlı hem de pratik bir çözüm sunan bu kamp ocağını kullanmak isteyenler , çakmak ya da kibrit taşıması gerekmektedir. Ayrıca kamp ocağının yanında özel olarak tasarlanmış ve iç içe geçebilen kamp tavalarınıda alabilirsiniz.

Şişme Mat

Zeminden gelen soğuğu engellemek ve daha rahat bir uyku vaat eeden şişme matlar , hem acemi hem de tecrubeli kampçıların en sevdiği ürünlerden .

Zeminle bitişik standart matlara oranla daha yumuşak bir malzeme kullanılan bu matlar , ücret bakımından biraz daha pahalı olasa da , rahatlığı yüzünden farkı kapatmayı başarıyor.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu