Yabancı Kadın Ünlüler

Jodie Comer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Jodie Comer
Tam adı: Jodie Marie Comer / Jodie Comer
Doğum tarihi: 11 Mart 1993
Doğum yeri: Liverpool, Birleşik Krallık
Boyu: 1,73 cm
Kilosu: 58 kg
Burcu: Balık
Ailesi: Donna Comer, James Comer
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2008’den günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Jodie Marie Comer 11 Mart 1993 tarihinde Liverpool’da Merseyrail çalışanı Donna Comer ve Everton FC fizyoterapisti James Comer‘ın kızı olarak dünyaya geldi. Liverpool’un Childwall banliyösünde büyüdü. Jodie’nin Charlie adında bir erkek kardeşi vardır.

Liverpool’un Woolton banliyösündeki St Julie’s Katolik Lisesi‘ne gitti ve burada Jodie geleceğin Olimpiyat sporcusu Katarina Johnson-Thompson ile yakın arkadaş oldu. Oyunculuğa 11 yaşındayken Liverpool‘un Belle Vale bölgesindeki CALS adlı yerel bir drama okulunda başladı ve bu okul sayesinde 2006 yılında St George’s Hall‘da düzenlenen Liverpool Gösteri Sanatları Festivali‘ne katıldı ve birinci oldu.

Comer’ın arkadaşları, ailesi ile birlikte bir tatilde olduğu için okulun yetenek gösterisinin provalarıyla çakıştığından onu lise dans grubundan attı ve bunun yerine gösteri için bir monolog yapmaya karar verdi. Jodie kazanamamasına rağmen performansı, okulun drama öğretmeninin eğlence endüstrisindeki arkadaşlarından bir BBC Radio 4 oyunu için seçmelere katılmasına izin verecek bir iyilik istemesine neden oldu. Bu, oyundaki rol arkadaşlarının ona bir ajan bulmasını tavsiye etmesi ve başarılı bir oyunculuk kariyerine sahip olabileceğini söylemesi ile onun ilk oyunculuk işi olacaktı.

Jodie Comer Kariyeri

Jodie Comer kariyerine 2008 yılında tıbbi drama dizisi ‘The Royal’in yan dizisi olan ‘The Royal Today‘in bir bölümünde konuk rolü ile başladı. Daha sonra ise Comer; ‘Waterloo Road’, ‘Holby City‘, ‘Doctors‘, ‘Silent Witness‘, ‘Casualty‘, ‘Law & Order: UK‘, ‘Vera‘ ve Inspector George Gently‘ gibi dizilerde rol aldı. Beş bölümlük drama dizisi ‘Justice’, doğaüstü mini dizi ‘Remember Me‘de başrollerde ve E4 komedi-drama dizisi olan ‘Çılgın Şişman Günlüğüm’de Chloe Gemell olarak rol aldı. Comer, BBC One‘da yayınlanan bir televizyon filmi olan ‘Lady Chatterley’s Lover‘ın 2015 yılı uyarlamasında rol aldı. Aynı yıl Comer, drama dizisi ‘Doctor Foster‘da Kate Parks olarak rol aldı.

Comer, 2016 yılında prömiyeri yapılan ve ona ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında İngiliz Akademi Televizyon Ödülü‘ne aday gösterilen BBC Three mini dizisi ‘Thirteen’de Ivy Moxam olarak ilk başrolünü oynadı. Yine 2016 yılında mini dizi ‘Rillington Place‘de John Christie‘nin seri katillerinden biri olan Beryl Evans‘ı canlandırdı.

Aynı yıl Comer, BFI Londra Film Festivali ile birlikte Screen International‘ın “Yarının Yıldızları” listesinde yer aldı. 2017 yılında Starz‘da ‘The White Princess‘te genç Elizabeth of York’u canlandırdı. BBC mini dizisi olan ‘The White Queen‘in devamıdır. Yine 2017 yılında, ilk uzun metrajlı filmini de Christine rolü ile Morrissey biyografisi ‘England Is Mine‘da yaptı.

2018 yılında Comer,  casus gerilim dizisi ‘Killing Eve‘de, onu takip etmek ile görevli MI6 ajanı Eve Polastri ile karşılıklı bir saplantı geliştiren psikopat bir Rus suikastçı olan Villanelle olarak rol almaya başladı. Çeşitli kılık değiştirmelerinin bir parçası olarak dünyanın dört bir yanından birden fazla aksan arasında gidip gelen karakteri nedeni ile Jodie Comer’ın yerel Scouse aksanına ve onu ilk kez duyan izleyicilerin şaşkınlığına çok dikkat edildi.

Comer, Villanelle rolü ile Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu dalında üç Primetime Emmy Ödülü‘ne ve En İyi Kadın Oyuncu dalında üç İngiliz Akademi Televizyon Ödülü‘ne aday gösterildi ve her ikisini de 2019 yılında kazandı.

2018 yılında Comer, kadınların oylamayı ilk kez kazanmasından bu yana yüzyılda meydana gelen olaylardan esinlenen ‘Snatches: Moments From Women’s Lives’ adlı BBC Four monologları dizisinin aktrislerinden biriydi. Jodie Comer, 1960‘larda Liverpool‘da cinselliğini keşfeden bir sekreteri canlandırdığı “Bovril Pam” bölümünde yer aldı.

2018 yılında ‘The Hollywood Reporter’, onu “Yeni Nesil Yetenek 2018: Hollywood’un Yükselen Genç Yıldızları” listesine dahil etti. 2019 yılında da Comer’a ‘Happy Sad Confused’ sırasında yaklaşan çalışması soruldu. Podcast röportajı ve program çakışmaları nedeni ile Kenneth Branagh‘ın Agatha Christie‘nin ‘Death on the Nile’ uyarlamasından ayrılmak zorunda kaldığını ortaya çıkardı.

Comer, 2019 yılı yapımı ‘Star Wars: The Rise of Skywalker’ filminde geri dönüşlerde Rey‘in annesi Miramir olarak görünen bir rolü canlandırdı.

2020 yılında Comer, Talking Heads bölümünün “Her Big Chance” BBC iPlayer yeniden başlatmasında Lesley‘nin başrolünü oynadı. Josie Rourke tarafından çekilen bölüm , COVID-19 salgını nedeni ile karantina altında çekildi.

Comer’in 2019 yılın Mayıs ayında çekimleri başlayan aksiyon komedi filmi ‘Free Guy‘da rol aldığı açıklandı. Jodie Comer, Ryan Reynolds ile birlikte başrolde yer almıştır. Filmde iki rolde yer aldı Jodie: Oyun geliştiricisi Millie ve Millie’nin oyun içi avatarı Molotof Kız. Film 13 Ağustos 2021 tarihinde gösterime girdi. Filmde Comer tarafından söylenen Mariah Carey şarkısı olan “Fantasy“nin cover versiyonu kullanıldı.

Daha sonra 2021 yılında Comer, Birleşik Krallık’ta COVID-19 salgınının ilk günlerinde mücadele eden genç bir bakım evi çalışanını canlandırdığı ‘Help‘te rol almak için yazar Jack Thorne ve aktör Stephen Graham ile birlikte çalıştı.

Ayrıca filmde yönetici yapımcı olarak da rol aldı. Rol Jodie’ye, sonunda kazandığı En İyi Kadın Oyuncu dalında beşinci İngiliz Akademi Televizyon Ödülleri adaylığını kazandırdı. Jodie Comer, Ridley Scott‘ın ‘The Last Duel‘ filminde Matt DamonAdam Driver ve Ben Affleck ile birlikte Marguerite de Carrouges‘u canlandırdı. Film, 15 Ekim 2021 tarihinde dünya çapında gösterime girdi.

Jodie Comer, ‘West End‘deki ilk çıkışını ‘Harold Pinter Theatre‘da Suzie Miller‘ın ‘Prima Facie’ adlı oyunu ile yaptı. Jodie Comer, rol için önemli eleştiriler aldı. Comer, 2023 yılı baharında prodüksiyon ‘West End‘den transfer edildiğinde ‘Prima Facie’ ile Broadway‘deki ilk çıkışını yapacak. 21 Temmuz 2022 tarihinden itibaren, oyunun ‘Harold Pinter Theatre‘da filme alınmış bir performansı NT Live tarafından dünyanın dört bir yanındaki sinemalarda gösterildi.

2022 yılında Comer’in Jen Beagin‘in HBO için ‘Big Swiss’ adlı romanının sınırlı bir dizi uyarlamasında rol aldı ve yapımcılığını da üstlendi. Ayrıca Comer, Megan Hunter‘ın Mahalia Belo tarafından yönetilen ilk romanından uyarlanan çevreci gerilim filmi olan ‘The End We Start From‘da başrolü ve yapımcılığını üstleniyor.

SunnyMarch ve Liza Marshall Hera Pictures projenin yapımcılığını üstlenecek ve 2022 yılı Ağustos ayında çekime başladı. Aynı ay, Jodie Comer’ın, fotoğraftan esinlenen kurgusal bir hikaye olan Jeff Nichols‘un ‘The Bikeriders’ filminde Austin Butler ve Tom Hardy ile birlikte oynadı.

Jodie Comer Özel Hayatı

Jodie Comer, özel hayatını ve ilişkilerini koruması ile tanınır. Daha önce Twitter‘da aktifti, fakat Amerikalı erkek arkadaşının Donald Trump destekçisi olduğuna dair kanıt bulduklarına inanan hayranları tarafından taciz edildikten sonra 2020 yılında platformdan ayrıldı.

Jodie Comer Filmleri

 1. 2012 Son Isırık / Marcie
 2. 2013 T’Vic’te / Tatil
 3. 2017 İngiltere Benim / Christine
 4. 2019 Öyle ya da Böyle / Hanımefendi
 5. 2019 Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi / Miramir
 6. 2021 Özgür Adam / Millie Rusk / Molotof Kız
 7. 2021 Son Düello / Marguerite de Carrouges

Jodie Comer TV İşleri

 1. 2008 Kraliyet Bugün / Leanne
 2. 2010 Holby Şehri / Ellie Jenkins
 3. 2010 Waterloo Yolu / Sarah Evans
 4. 2011 Adalet / Sharna Mulhearne
 5. 2012 Doktorlar / Kelly Lowther
 6. 2012 Sessiz Tanık / Havva Gilston
 7. 2012 İyi Polis / Amy
 8. 2012 Zayiat / Maddy Eldon
 9. 2012 Geliyor / Kedi Sullivan / Gemma
 10. 2013 Kanun ve Düzen: Birleşik Krallık / Jess Hayes
 11. 2013 Vera / Izzy Rawlins
 12. 2013–2015 Benim Deli Şişman Günlüğüm / Chloe Gemell
 13. 2014 Müfettiş George Yavaşça / Justine Leyland
 14. 2014 Beni Hatırla / Hannah Ward
 15. 2015 Lady Chatterley’nin Aşığı / Sarmaşık Bolton
 16. 2015–2017 Doktor Foster / Kate Parks
 17. 2016 On Üç / Sarmaşık Moxam
 18. 2016 Rillington Yeri / Beril Evans
 19. 2017 Beyaz Prenses / Yorklu Elizabeth
 20. 2018 Koparmalar: Kadınların Hayatlarından Anlar / Linda
 21. 2018–2022 Havva’yı Öldürmek / Oksana Astankova / Villanelle
 22. 2020 Konuşan Kafalar / Lesley
 23. 2021 Yardım / Sarah

Videoları

https://youtu.be/RriDNwAsFZg

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu