Yabancı Kadın Ünlüler

Iman Casablanca Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Iman Casablanca 15
Tam adı: Iman Casablanca
Doğum tarihi: 1999
Doğum yeri: Fas
Boyu: 1.75 m
Mesleği: Oyuncu, Manken
Aktif Yılları: 2018 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Iman Casablanca kimdir?  Iman Casablanca,1999 yılında Fas’ta doğmuştur. Aslında bir matematij mühendisi olan Casablanca Fransızca, Arapça, Farsça ve Türkçe olmak üzere toplam dört dil bilmektedir. Iman Casablanca’nın beş kardeşi vardır. Annesi Fransızca öğretmeni babası ise komiserdir.

2018 yılında “Best Model Of The World” güzellik yarışmasında birinci olmuştur. Güzellik yarışmasından sonra yolu Türkiye’ye düşen güzel oyuncu iki sezondur FOX TV ekranlarında izleyici ile buluşan ve büyük beğeni toplayan “Yasak Elma” dizisinde oynamaktadır. Dizide canlandırdığı karakterin adı Leyla’dır.

Iman Casablanca tam anlamıyla Yeşilçam aşığı bir insandır. Gazetecilere verdiği bir röportajda Türkan Şoray’ı en sevdiği kadın oyuncu Edis Hun’u ise en sevdiği ve beğendiği erkek oyuncu olarak açıklamıştı. Casablanca bekardır ancak bir erkek arkadaşı vardır. Gazetecilere verdiği bir başka röportajında da keşke sarışın biri olsaydım diyerek bir öz eleştiri yapmıştı.

İstanbul’da yaşamına devam eden Casablanca, mankenlikten ziyade dizi ve reklam oyunculuğuna yönelmiştir. Mankenlikten önce hosteslik yapmıştır. Hosteslik yaptığı zamanlarda “Best Model Of The World” organizatörü Erkan Özarman ile tanıştığını ve hayatının bu tanışmadan sonra tamamen değiştiğini belirten Casablanca, Erkan Özarman bana sende ışık görüyorum. Organizatörü olduğum “2018 Best Model Of The World” güzellik yarışmasına hazırlanmalısın. Aynı zamanda Türkçe’yi öğrenmeye çalış dediğini belirtti.

Casablanca 2018 yılında “Best Model Of The World” güzellik yarışmasına katılarak birincilik tacının sahibi oldu. Yarışmadan sonra ülkemizin büyük havayolları şirketinden biri olan Atlas Global Havayollarının reklam yüzü oldu. Aynı zamanda bu havayolu şirketini yeni hostes üniformalarının tanıtıldığı defilede mankenlik yaprak boy gösterdi.

Iman Casablanca verdiği bir röportajta en sevdiği şehri İzmir olarak belirtmişti. İnsanlarının hem güleryüzlü hem de kültürlü olduğunu söylemişti. İkinci olarak ise Mardin’i beğendiğini dile getiren Casablanca, Mardin‘de birçok dine mensup insan olduğunu ve hem insanlarının hem de şehir yapısının çok iyi olduğunu söyledi.

Kadına şiddete karşı her zaman tepkisini en üst perdeden dile getirdi. Gazetecilerin Pirelli takviminden bir mankenlik teklifi gelse kabul edip etmeyeceği soruldu. Casablanca ise verdiği cevapta eğer ki reklamda kadına şiddet veya topluma karşı bir mesajı içeriyorsa soyunadabilirim. Ancak benden sadece çıplak poz vermemi isterlerse işte onu kabul etmem dedi.

Iman Casablanca Dizileri

  • 2019 – Yasak Elma (FOX TV)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=bqV86GT_NAE

Fotoğrafları

Kaynak
Dizibilgi.tv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu