Gezi Rehberi

Mutlaka Görülmesi Gereken Danimarka Müzeleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Birbirinden farklı ve değerli sanat eserlerinin bulunduğu göz alıcı müzeleri ile, kültür ve sanat aşığı seyahat severlerin en gözde seyahat destinasyonlarından birisi olan Danimarka, popüler adların yanı sıra genç sanatçıların da oldukça önemsenmiş olduğu bir ülke.

danimarka gezilecek muzeler

Her sene yüzlerce kişinin ziyaret ettiği popüler ünlü müzelerde, gelecekte başarılı olacak sanatçılara ait eserlerin sergilenmiş olduğu deneme sahneleri açılan bu ülke, sanata verdiğiniz değeri sorgulamanıza sebep olabilir. Kesinlikle görmeniz gereken Danimarka müzeleri.

Mutlaka Görülmesi Gereken Danimarka Müzeleri Nelerdir?

Danimarka Milli Müzesi

danimarka milli muzesi

Danimarka’nın en fazla ziyaret edilen müzelerinden birisi olan Danimarka Milli Müzesi, Kopenhang kentinde yer alıyor. İçerisinde Taş Devri, Rönesans, Orta Çağ ve Viking Devrin’den kalma tarihi eserlerin, çeşitleri objelerin ve antika eşyaların sergilenmiş olduğu bu müzeyi rehber eşliğinde gezmeniz daha faydalı olacaktır.

Danimarka Ulusal Galeri

danimarka ulusal muzesi

Misafirlerine Danimarka’nın sanatçı ruhunu yansıtan Danimarka Ulusal Galerisi, Danimarka’nın yedi yüz senelik sanat geçmişine ışık tutmakta. Başarılı isimlerin yanı sıra genç sanatçıların eserleri de bulunan Danimarka Ulusal Galerisi’nde, X-rummet sahnesine uğrayarak ülkenin gelişen sanat hayatına tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca ülkenin en büyük sanat müzesi olarak bilinmekte.

David Koleksiyonu

david koleksiyonu

İskandinavya coğrafyasında bulunan en büyük İslam sanatları koleksiyonunu görmek istiyorsanız eğer görmeniz gereken ilk yer David Koleksiyonu. İslam sanatını yansıtan minyatürleri, seramikleri, mücevherler ile dünyanın dört bir yanından gelen gezginleri konuk eden bu müze içerisinde erken dönem Danimarka modern sanatlarına dair eşyalar da sergilenmekte.

Kunstforeningen GL STRAND

Kunstforeningen

Ülkenin modern sanat eserlerini öğrenebileceğiniz etkileyici bir sergi sarayı olan Kunstforeningen GL STRAND, Danimarka’ya gelen sanat sever gezginlerin en sevdiği yerlerden birisi. Sanat hayatına yeni başlayan genç sanatçıların eserlerinin de bulunduğu bu saray aynı zamanda da çeşitli konserlere, edebiyat söyleşilerine ve sanat atölyesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu