Alışveriş RehberiMaksatModa

Gelinlik Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Kadınlar adına düğün heyecanı gelinliğe karar verme konusu ile başlar. Konu gelinlik seçimi olduğu zaman, çoğu yeni gelinin kafası allak bullak olur. Gelinliğinizi seçerken stres yaşamamak ve doğru bir tercih yapmak için dikkat etmeniz gereken konular bulunmakta. Bu yazımızda gelinlik almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri yazdık.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 4

Yeni moda gelinlik modelleri konusunda pek fazla fikriniz yok ise biraz araştırma yapmanızda fayda var. Dergilere, ünlülerin gelinliklerine ya da internet sitelerine göz atarak onlardan ilham alabilirsiniz. Beğendiğiniz gelinliklerin ortak özelliklerine karar verin.

Bölyece, istediğiniz gelinlik ile ilgili bir vizyon sahibi olabilirsiniz. Gelinlik turlarına çıkmadan önce kesinlikle trendlere göz atın.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler

Gelinlik Alışverişini Ertelemeyin!

Gelinlik provaları düşünmüş olduğunuzdan daha uzun sürebilir. Hazır olduğunda ise bazı düzeltmeler yaptırmanız gerekebilir. Bu yüzden gelinlik alışverişlerine başlamak en doğrusu olacaktır. Böylelikle karşılaşabileceğiniz tüm aksilikleri strese girmeden ortadan kaldırabilirsiniz.

Gelinlik Denemeye Ucuz Olandan Başlayın!

Gelinlik alışverişlerine ucuz modeller deneyerek başlayın. Belki sahip olduğunuz bütçeyi sarsmadan uygun fiyatlı bir gelinlik alabilirsiniz. Eğer ucuz modeller arasında beğendiğinizi bulamazsanız, yüksek fiyatlılara bakmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca, gelinlik provalarına ve alışverişine hafta sonları çıkmamak sizin adınıza daha uygun olacaktır. Çünkü, hafta sonu her yer fazlası ile kalabalık ve stresli olur. İstemiş olduğunuz modelleri bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 3

Gelinlik Provalarına Doğru Kişilerle Gidin!

Yakın çevrenizin görüşü sizin için oldukça önemlidir. Fakat, gelinlik provalarındaki fazla insanlar kafanızı karıştırabilir. Bu sebep ile provalara fikirlerini beğenmiş olduğunuz iki ya da üç kişiyi götürmeye dikkat edin.

İç Çamaşırı Konusunda Doğru Karar Verin!

Gelinlik denerken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de iç çamaşırıdır. Giymiş olduğunuz iç çamaşırı gelinlik modeli hakkında sizin yanılmanıza neden olabilir. Gelinlik denemeye giderken, vücut dilinize uygun bir iç çamaşırı tercih edin. Korse kullanımı da gelinliğin duruşu ile ilgili size fikir verebilir.

gelinlik secerken dikkat edilmesi gerekenler 5

Gelinliğin İşlemelerine Ve Kumaşına Dikkat Edin!

Gelinliğin en önemli detayları kumaşı, detayları ve işlemeleridir. Bu konuda seçim yaparken, vücut tipinizi göz önüne almanız gerekmekte. İpek, dantelli ya da tafta tasarımlar ağır bir görünüm yaratabilir. Bu sebep ile ince fiziğe sahip gelin adayları adına uygundur. Büyük bedene sahip gelin adayları hatları belli olmayan ve sade olan kumaşlar tercih etmesi gereklidir.

https://www.youtube.com/watch?v=KOn8zsh-C64

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu