Kişisel Bakım

Evde Yapacağınız Tariflerle Diş Beyazlatma Yöntemleri

instagram takipçi hilesi

diş beyazlatma yöntemleri 1

Bembeyaz dişlerle gülümseyerek çevrenizdekileri kendinize hayran bırakmak ister misiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman hiç vakit kaybetmeden tavsiyelerimizi uygulayın.

Beyaz dişler kadın erkek hepimizin hayalidir. Çünkü dişler hem ağız sağlığımız için hem de dış görüntümüz açısından oldukça önemlidir. İnsanlarla iletişim halindeyken ilk dikkatleri çeken dişlerimizdir.

Beyaz ve bakımlı dişlerimiz yoksa gönlümüzce gülmekten kaçtığımız bile olur. Çünkü sarı dişlerle etrafa gülümsemek pek de hoş bir durum değildir.

sararmış dişler gülüşünüzü etkiler

Kahve, çay ve sigara gibi ürünler nedeniyle dişlerimiz sararır. Sağlıksız ve kötü bir görüntü oluşturur. Her ne kadar düzenli olarak fırçalasak da sadece diş macunuyla bu sararmanın önüne geçemeyiz. Kozmetik ürünler de bu konuda bize yardımcı olmayabilir.

İşte tam da bu noktada doğal tarifler devreye girer. Evde uygulayacağınız basit tariflerle çok daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Kendinize güvenerek etrafa gülücükler saçabilirsiniz.

Peki Nedir Bu Tarifler?

Karbonat

karbotla diş beyazlatma yöntemleri

Belki de diş beyazlatma konusunda karbonatı duydunuz ama denemeye gerek duymadınız. Eğer işe yaramayacağını düşünüyorsanız hata ediyorsunuz. Çünkü karbonat diş beyazlatma ve bakterileri temizleme konusunda oldukça etkili bir maddedir.

İlk olarak bir çorba kaşığı karbonat ve bir çorba kaşığı tuzu ıslak diş fırçanıza direkt dökerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

İkinci olaraksa bir çay kaşığı karbonatı bir çay kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla limonla karıştırarak haftada iki kez fırçalayabilirsiniz.

Sirke

sirkeyle diş beyazlatma 2

Değişik bir tat ve kokuya sahip olduğu için sirkeyi sevmeyebilir ve kullanmayabilirsiniz. Fakat saf sirke dişlerinizi beyazlatma en etkili yöntemlerden biridir. Bembeyaz dişlere sahip olmak için bu kokuya ve tada dayanabilirsiniz.

Diş beyazlatmak için iki yemek kaşığı sirkeyi bir yemek kaşığı tuz ve suyla karıştırarak gargara yapabilirsiniz.

Çilek

çilekle diş beyazlatma

İlk duyduğunuzda inandırıcı gelmeyebilir. Fakat çilek, diş beyazlatmada oldukça etkili bir meyvedir. Aynı zamanda ağzımızın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmaları yok eder.

Bunun için orta büyüklükte bir adet çileği ezmeniz ve dişlerinizi fırçalamanız yeterli. Bir hafta boyunca düzenli kullandığınızda gözle görülür bir fark oluşacaktır.

Portakal Kabuğu

portakal kabuguyla diş beyazlatma

Diş beyazlatma, lekeleri önleme ve bakterileri öldürme konusunda portakal kabuğu oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda diş minesinin temizlenmesini de sağlar. Portakal kabuğuyla dişlerinizi birkaç dakika ovduktan sonra su ile durulayabilirsiniz.

Etkisi gördükten sonra yediğiniz portakalların kabuklarını direkt olarak çöpe atmaktan vazgeçeceksiniz.

Aloe Vera, Gliserin ve Limon Yağı

aloe verayla diş beyazlatma

Daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için yarım fincan karbonat, 1 çorba kaşığı aloe vera, 4 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı limon yağını karıştırarak güçlü bir diş macunu elde edebilirsiniz.

Elde ettiğiniz bu macunla dişlerinizi fırçalarsanız anında daha beyaz ve daha parlak dişlere sahip olabilirsiniz.

Adaçayı Ve Tarçın

tarçınla diş beyazlatma yöntemi 1

Daha beyaz dişlere sahip olmak için bir çay kaşığı tarçını, bir çay kaşığı ada çayı ve birkaç damla limonla karıştırabilir, elde ettiğiniz bu karışımla haftada 3 kere dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Bu tariflere ek olarak diş fırçanıza birkaç damla gliserin damlatarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu sayede hem dişlerinizi beyazlatabilir hem de zararlı bakterileri yok edebilirsiniz.

susamla diş beyazlatma 1

Bir avuç susamı birkaç dakika boyunca çiğneyerek dişlerinizi temizleyebilir, diş plaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey çiğnedikten sonra susamları yutmamaktır.

Kaynak
yemek.mynet

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu