Egzersiz ve FitnessMaksatSpor

Evde Yapabileceğiniz Kardiyo Egzersizleri Nelerdir? (Videolu)

instagram takipçi hilesi

Kardiyo egzersizleri, sağlığınızın ve yaşamınızın önemli bir bileşenidir. Kardiyovasküler sağlığınızı korumak ve bu süreçte kilo vermek için spor salonunda saat harcamak zorunda değilsiniz. Çok fazla alanınız veya ekipmanınız olmasa bile evde etkili bir kardiyo antrenmanı yapabilirsiniz.

Bilmeniz gereken ilk şey Kardiyo Nedir? Kardiyo, kalp atış hızınızı artıran herhangi bir egzersizdir. Bu da sadece koşmak veya tempolu yürüyüşten çok daha fazlasını mümkün kılar. Aşağıda sizler için, evinizden ayrılmak zorunda kalmadan egzersiz alanınıza ekleyebileceğiniz en iyi kardiyo egzersizlerinin bir listesini ekledik. İşte evde yapabileceğiniz kardiyo egzersizleri..!

kardiyo egzersizleri 1 1

Ev Ortamında Yapılabilecek Kardiyo Egzersizleri

1. Burpees

Burpees, CrossFit sporu yapanların seveceği bir hareket olabilir. Herhangi bir ekipmana ya da çok fazla alana ihtiyacınız yoktur. Bir burpees yapmak için, ilk olarak ayakta durun. Daha sonra bir şınav pozisyonu alın ve tekrar kalkarak havada ileri atlama hareketi yapın Ellerinizin zeminde düz ve sırtınızın düz olduğundan emin olun. Sadece 10 dakika içinde 100’den fazla kalori yakabilirsiniz. Uzmanlar, yaralanmayı önlemek için yavaş başlamanızı ve 10 dakika veya daha uzun bir süre çalışmanızı öneriyor.

2. İp Atlama

İp atlamak genellikle en iyi kardiyo antrenmanı olarak kabul edilir ve birçok sporcu tarafından çapraz antrenman için kullanılır. Birçok yerde satın alabileceğiniz basit bir atlama ipi ile hemen hemen her yerde yapabilirsiniz. Bu yüzden evde harika bir kardiyo egzersizidir. Sadece 20 dakika boyunca ip atlarsanız, yaklaşık 220 kalori yakabilirsiniz.

3. Jumping Jacks

Burpees’e benzer şekilde, 10 dakika boyunca düz atlama kriko hareketleri yaparak 100 kalori yakabilir. Jumping Jacks hareketini burpees, ip atlama ve squat jumps gibi diğer egzersizlerden bazılarını içeren bir antrenmana kolayca entegre edebilirsiniz. Herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan, her zaman her yerde bu hareketi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Squat Jumps

Tek başına veya bir kardiyo antrenmanının bir parçası olarak yapabileceğiniz bir başka harika kardiyo egzersizi Squat Jumps‘dır. Squattan da anlaşılacağı gibi, bir çömelme ile başlarsınız ve mümkün olduğunca yükseğe çıkmaya çalışırsınız ve sonra çömelmeye geri dönersiniz. Özellikle dizleriniz üzerinde yüksek etkiye sahiptir. Bu yüzden yeni başlayan biriyseniz veya diz sakatlığınız varsa dikkatli olmanız gerekmektedir.

5. Kickboks

Daha organize bir kardiyo egzesizleri kaslarınızın yandığını hissetmek ister misiniz? Evde yapılacak en iyi kardiyo egzersizi olan kickboks yapmayı denemelisiniz. Kickboks, sadece kardiyo için değil aynı zamanda güç arttırmak için de mükemmel olan karate ve boksun bir kombinasyonudur. Kum torbası ve eldiven gibi bazı ekipmanları kullanılır. Her 10 dakikalık egzersizde yaklaşık 100 kalori yakmanın yanı sıra, stres ve saldırganlıktan da kurtulabilirsiniz.

6. Zumba Dansı

Evde kardiyo antrenmanınızla biraz eğlenmek mi istemez misiniz? O zaman zumba yapın. Zumba dansı ile istediğiniz forma kısa sürede kavuşabilirsiniz. Pek çok spor salonu bu eğitimi vermektedir. Ancak bu karantina günlerinde spor salonuna gidemediğiniz için bu dansı evde yapacaksınız. Aşağıya sizin için eklediğimiz videoyu izleyerek hemen başlayabilrsiniz. YouTube üzerinden pek çok videoya da ulaşabilirsiniz.

7. Yerinde Koşmak

Koşmak için dışarıya çıkmanıza veya koşu bandına çıkmanıza gerek yoktur. Sadece evinizdeki boş bir alanda koşu yapmak aynı faydaların çoğunu sağlar. Tabii ki, uzun bir süre yerinde çalışmanın sıkıcı olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, çoğu insan tam bir egzersiz için burpees, ip atlamaveya kuvvet antrenmanı gibi diğer egzersizlerle koşu yapmayı entegre eder.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu