Film & Dizi Önerisi

Esaretin Bedeli Filminin Konusu Nedir ve Oyuncuları Kimlerdir?

Gişe rekortmeni olan ve en çok izlenen filmlerden biri olan Esaretin Bedeli konusu ve oyuncuları ile göz kamaştırmaya devam ediyor.

instagram takipçi hilesi

Esaretin Bedeli filmi, Stephen King’in novellasından uyarlanmıştır. Rita Hayworth ve Shawshank’in Kefareti isimli novellanın filme uyarlanmasıdır. Macera dolu ve bir o kadar da heyecanlı olan film, yıllar boyunca en çok izlenen filmler arasında yer almıştır. Vizyona girdiği tarihten bu yana yoğun bir şekilde izlenen bir film olmuştur. Esaretin Bedeli filmi konusu ile heyecan yaratmıştır. 

Esaretin Bedeli Filminin Konusu Nedir?

Andy, yıllar boyunca bankacılık yapmış bir memurdur. Andy Dufresne, karısı öldürme suçundan cezaevine atılmıştır. Shawshank Devlet Cezaevi yolunu tutan Andy, bu suçu işlemediğini söyler ancak kendini ispat edemez. Karısını öldürmediği halde bu suçtan içeri giren Andy, 20 yıl cezaevinde kalır. Andy cezaevinde birçok olay yaşamıştır.

Cezaevinde yaşadıkları ile ve arkadaşları ile başından geçenler anlatılmıştır. Andy, aldatılan bir adamdır ve bunu öğrendiğinde büyük bir şok yaşar. Nefreti ve hayal kırıklığıyla alkol alır ve silahını doldurur. Silahı ateşlemek için evin önüne gider ve son anda vazgeçer. Ancak Andy eve döndüğünde karısı ve yanındaki adam yatakta kurşun yağmuruna tutulmuştur.

Tüm deliller Andy’yi göstermektedir. Andy’nin ayak izi onun tüm hayatını alt üst eder. İki kez müebbet hapse mahkum ettirilen Andy, suçu olmayan olayın cezasını çeker. Andy yıllarca hapiste kalır ve bankacı olması onun iyi bir mevkiye ulaşmasını sağlar. Hapishane müdürü, Andy’ye bir iş teklif eder ve onu hesaplar ile ilgilenen adamı yapar. Andy bu sayede daha rahat eder. Yıllarca hapishanenin hesaplarını tutan ve kar ettiren Andy, öyle bir plan yapar ki filmin sonunu izleyenler adeta şok yaşar.

Andy en yakın arkadaşı ile yaptığı plan sonrasında birlikte özgürlük yolunu tutar. Andy hayatının geri kalanında hapiste olmak istemediği için firar etme planları yapar. Zeki ve bilgin olduğu için ilginç yöntemler ile kaçar. Onun kaçtığını öğrenen müdür, ardında büyük bir plan görünce her şey için çok geçtir.

esaretin bedeli konusu ne

Esaretin Bedeli Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

  • Tim Robbins
  • Morgan Freeman
  • Bob Gunton
  • William Sadler
  • Clancy Brown
  • Gil Bellows
  • Mark Rolston
  • James Whitmore
  • Jeffrey DeMunn

esaretin bedeli filmi

Esaretin Bedeli Ne Zaman Gösterime Girdi?

Yıllar boyunca yayınlanmış ve çok beğenilmiş olan Esaretin Bedeli filmi 1995 yılında gösterime girmiştir. 1995 yılından bu yana film en çok izlenenler ve en çok beğenilenler arasında yer almıştır. Stephen King yazarının bir hikayesini konu edinen Esaretin Bedeli filmi, büyük ilgi odağı olmuştur ve dönemin en iyi filmi olarak boy göstermiştir. 

İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu