Gezi Rehberi

En Ucuz 8 Avrupa Şehri

instagram takipçi hilesi

Avrupa Şehrinde ucuza tatil! İnsanlar arasında yurtdışı denildiği zaman akla ilk olarak Avrupa geliyor hiç şüphesiz. Ancak fiyatlar Euro üzerinden işlem gördüğünden dolayı ve son günlerde kur farkı bir dağ boyunca olduğundan dolayı , yeni bir seyahat planı yapmak zor hale geldi. Sizler için bu yazımızda en ucuz Avrupa şehirlerini liste haline getirdik.

Makedonya – Ohri

avrupa şehri

Orta Çağ dönemlerinden kalma manastırları , kiliseleri , hisarları ve camilerinin yanı sıra büyük gölü ile de sadece Balkan ülkelerinden gelenleri değil , tüm dünyadan seyahat severleri çekmeyi başarabiliyor. Ohri’de uygun bir fiyat ile güzel bir yaz tatili yapabilir , sakin , huzurlu ortamında kendinizi rahatlamış olarak hissedebilirsiniz.

Sırbistan – Nis

en ucuz avrupa sehirleri 1

Nis , tarihi olarak oldukça değerli ve eski bir şehir. Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad ve Novi Sad’dan sonraki en büyük kenti. Her yerinde Osmalı’dan kalma kalıntıları görebileceğiniz kent uygun fiyatları ile en ucuz Avrupa şehirlerinden birisi. Ayrıca Sırbistan’a vizesiz seyahat yapabilmeniz mümkün .

Bulgaristan – Veliko Tırnovo

en ucuz avrupa sehirleri 2

Gerçek ismi Tarnovo olan kente 1965 yılında , büyük ve yüce anlamına gelen veliko ünvanı verilmiş. Bu ünvanın verilmesinin sebebi ise kentin 300 yıl boyunca Bulgar Devleti’nin başkenti olmasıymış.Tarih ve yeşilin iç içe olduğu en ucuz Avrupa şehirlerinden.

Karadağ – Zabljak

en ucuz avrupa sehirleri 3

Dağlar arasında kalan Zabljak , Balkanlarda bulunan en yüksek rakımlı kasaba. Özellikle doğa aktivitesi ve doğa sporları sevenlerin ilgi gösterdiği kasabının en önemli aktiviteleri kayak , hiking ve rafting.

Arnavutluk – Saranda

arnavutluk

Arvanutluk’un en önemli seyahat merkezlerinden birisi olan Saranda küçük ve ucuz bir kasaba. Uzun bir sahili bulunan Saranda’da çok uygun fiyatlara güzel bir yaz tatili yapabilirsiniz.

Sırbistan – Novi Sad

en ucuz avrupa sehirleri 5

Novi Sad , Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad gibi Tuna Nehri’nin kenarında kurulmuş bir kent . Tarihi dokusunun yanı sıra Avrupai bir hava bulunduran Novi Sad’da sene boyunca birden fazla festival gerçekleşiyor. Novi Sad kenti , Sırbistan’ın en büyük ikinci kültür merkezidir. Kentin yöneticileri , kenti daha fazla çekici hale getirmek için birçok kültürel odaklı etkinlik ve konser düzenlemektedirler. Kentte gezebileceğiniz birçok tarihi doku , müze ve galeri bulunmaktadır.

Polonya – Bukowina Tatrzanska

en ucuz avrupa sehirleri 6

Geleneksel Polonya kültürünü yerinde gözlemleyebilmek istiyorsanız Bukowina Tatrzanska’yı ziyaret etmeniz gerekiyor. Doğal güzellikleri ile birbirinden güzel vakit geçirmeniz mümkün.

Bosna Hersek – Mostar

en ucuz avrupa sehirleri 7

Bosna Savaşı esnasında en fazla yıkıma uğrayan kentlerden birisi olan Mostar , tarihin canlı olarak yaşadığı bir şehir. Şehir yenilenmeye başladıktan sonra , turistlerin gözdesi konumunda. Mostar Köprüsü’nden geçerken savaşın etkilerini hala görmeniz mümkün.

En Ucuz 8 Avrupa Şehri ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu