MaksatModaYaşam

En Güzel 8 Balkon Dekorasyon Fikri

instagram takipçi hilesi

Pandemi döneminin çoğunluğunun yaza gelmesiyle, evlerimizdeki balkonların kıymetini daha çok anladık diyebiliriz. Özellikle yaz akşamlarında, sıcak evlerde durmak yerine balkonda oturmanın keyfi de başka olacaktır. Kalabalık arkadaş gruplarıyla, eşinizle, dostunuzla keyifli bir ortam için En Güzel 8 Balkon Dekorasyon Fikrini sizlerle paylaşıyorum bu yazımda.

Balkonun Demirine Takılan Masalar

Özellikle küçük balkonlar için kurtarıcı olan bu masalar çok yer kaplamamakla birlikte aynı zamanda şık duruyor. Açılıp, kapanılabilir olmasıyla fazlasıyla kullanışlı olan bu masalar çoğu e-ticaret platformunda satılıyor. Önüne koyulmuş iki adet tabure veya geniş sandalye de masanın duruşuna katkı sağlayacaktır.

L Koltuklar

Yine küçük balkonlar için kurtarıcı, büyük balkonlara şıklık katan detaylardan birisi L koltuklar. Balkonda rahat ve keyifli zaman geçirebilmek için, uzanabilmek için veya rahatça ayaklarınızı uzatabilmeniz için L koltuk tercih etmeniz oldukça doğru olacaktır.

Yapay veya Canlı Çiçekler

Balkondan yeşil eksik olmasın diyoruz. Özellikle kaktüs, sarmaşık gibi bitkilerin balkonlara ayrı bir şıklık ve güzel görüntü kattığı bariz ortada. Balkonu yapay veya canlı çiçeklerle süslemekte muhtemelen doğru ve güzel bir fikir olacaktır.

Palet Modası

Özellikle son dönemlerde paletlerin boyanarak, dekorasyonlara dahil olması balkonlarda da kendisini göstermiştir. Balkonlarda palet kullanılması ve bu paletlerin alt tarafındaki boşluklara renkli süsler veya ışıklandırmalar kullanılması ayrı bir şıklık katıyor diyebiliriz. Palet etrafını geniş sarmaşık dallarıyla veya tülle de süsleyebilirsiniz.

Balkon Aydınlatmaları

Balkonun kendi aydınlatması dışında ek olarak kullanılan aydınlatmalar balkona ayrı bir hava katar. Bulut desenli, yıldız desenli, yuvarlak renkli desenli gibi bir çok çeşidi bulunan bu ışıklar yılbaşı ağaçlarında kullanılanlar gibidir. Balkon demirlere sararak veya duvarlara asarak dekorasyona katkısı sağlanır.

Balkon Zemini

Balkon zeminlerinde hazır satılan parkeler kullanılabilir. Parça parça olan ürünler olduğu gibi bütün olarak yapılan bu zeminler, balkona ayrı bir hava katar. Özellikle Ikea’da bir çok farklı modeli satılan bu zeminler hem temizlik anlamında daha kolaylık sağlar hem de şık bir görüntü sunar.

Balkon Salıncağı

Yaz aylarında içine yatıp uyumalık, kış aylarında battaniyeye sarılıp uyumalık diyebiliriz. Rahatlığı ayrı, şık görüntüsü ayrı hava katan bu salıncaklar şuan hemen hemen her yerde satılmaktadır. Balkonu geniş olanların rahatlıkla kullanabileceği ürünler arasında yer alıyor.

Duvar Süsleri

Ev içerisinde de eksikliğini hissettiğimiz tabloları, balkona da taşıyabiliriz. Balkonda boş kalan duvarlara renkli veya soft-nude renklerde asılan tablolar veya mobilyanıza uygun asılan tablolar balkonda ayrı bir hava yaratacaktır. Aynı zamanda duvara asılan saksılar veya diğer süslerde balkon için uygun olacaktır.

Balkon Dekorasyonu İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=ymTYruGAqHM

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu