Yabancı Erkek Ünlüler

Danilo Zanna Kimdir?

instagram takipçi hilesi

danilo zanna 1

Tam adı: Danilo Zanna
Doğum tarihi: 15 Nisan 1982
Doğum yeri: Prato, İtalya
Boyu: 1.81 m
Ailesi:
Eşi: Tuğçe Demirbilek Zanna
Çocuk (ları): Zeno Tibet (Oğlu)
Mesleği: Aşçı, Şef
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel listen-on-apple-music-logo
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Danilo Zanna Kimdir? Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan Prato kentinde dünyaya gelmiştir. Aşçı bir ailenin çocuğudur. Zanna, ailesinin ayak  izlerini takip etti. Çok ünlü italyan şefler ile çalışmıştır. İtalyan şefler ile çalışması ile birlikte İtalyan mutfağında uzmanlaşmıştır.

Zanna, gönlünü bir türk kızına kaptırdı ve İtalya’daki kariyerini bırakarak aşkının peşinden Türkiye’ye geldi. Türk biriyle evli olmaktan ve Türkiye’de yaşamaktan son derece mutlu olduğunun her fırsatta dile getirdi. İstanbul’a taşınır taşınmaz hemen bir restorant açtı. Aynı zamanda  Kanal Türk kanalında TV şefliği yapmaya başladı.

Daha sonra ATV ekranlarında yayınlanan “Zahide ile Hayata Yetiş” adlı programa transfer oldu. Aynı zamanda 2014 yılının Ekim ayında Planet Mutfak kanalında kendi sunduğu program olan İtalyan İşi adlı programı hem hazırladı hem de sundu. Zanna değişik türkçesi ile sempati kazandı.

İlginizi çekebilir: Danilo Şef’in İmza Yemekleri Tarifleri, Nasıl Yapılır? (Videolu)

Zanna, İstanbul’un Mecidiyeköy ilçesinde bulunan The Pizza Co adlı restorantın sahibidir. Hem aşçılık hem TV şefliği hem de üniversitede danışmanlık yapmak Zanna’yı hiç yormuyor. Bu kadar yoğun tempoya nasıl dayandığını ise aşağıdaki cümleler ile ifade etti;

Güneşi üzerinize doğdurmayın. Erken kalkan daha çabuk yol alır. Erken kalkın, zamanı dikkatli harcayın, evinize ve ailenize mutlaka ama mutlaka zaman ayırın. Önemli olan zamanı boşa tüketmeden kaliteli bir şekilde kullanabilmektir.

Danilo Zanna, İstanbul’da ikamet etmektedir. 13 Mayıs 2012 tarihinde Tuğçe Demirbilek Zanna ile dünya evine girdi. Zeno Tibet adında bir oğlu dünyaya geldi.

21 Mart 2015 tarihinde ATV kanalında yayına başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programına katıldı. Programı Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sundu. Türkiye’de hayatını sürdüren, farklı milletlerden vatandaşlar ile program yaptı. Bu kişiler

  • Robbie-Lee Valentine (İngiltere),
  • Allen Hulsey (ABD),
  • Emrach Uskovski (Slovakya),
  • Andrey Polyanin (Rusya),
  • Manuel Reina (İspanya),
  • Danilo Zanna (İtalya),
  • Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore),
  • Antonio Stokes (ABD),
  • Medoune Niang (Senegal),
  • Masataka Kobayashi (Japonya)

MasterChef Türkiye programının 2019 sezonuna dahil olmuştur. Sempatik türkçesi ile kısa zamanda izleyicilerin beğenisini toplamayı başardı. Danilo aynı zamanda “Görümce” isimli sinema filminde de rol almıştır.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu