Kişisel Bakım

Concealer Nedir? Concealer Nasıl Uygulanır?

instagram takipçi hilesi

Makyaj çantasının olmazsa olmazları arasında bulunan concealer yani kapatıcıların nasıl kullanılması gerektiği konusunda bir içerik hazırladık. Bu yazıda concealer nedir? Concealer nasıl uygulanır? Doğru concealer nasıl seçilir? Sorularına yanıt arayacağız.

concealer nedir 3

Concealer Nedir?

Makyaj yaparken kullandığınız ürünler ne kadar kusursuz olursa olsun bazen cildinizde çıkacak olan bir sivilce ya da uykusuz ve yorgun göründüğünüz günlerde göz altlarınızda beliren morluklara karşı ek bir ürün kullanmak isteyebilirsiniz.

Günlük yapılan makyajda concealer olmadan makyajını bitirmeyen uygulayıcılar var ancak bu çok doğru bir işlem sayılmaz. Çünkü cildinizin ihtiyacı olan ürünleri tercih etmelisiniz. Örneğin kapatıcı olarak kullanabileceğiniz kızarıklık, cildimizde ton farkı ya da göz altlarınızda morluk yok ise kesinlikle kullanmamalısınız.

Üst düzey bir kapatıcı göz kamaştırıcı görünüş elde etmenin ana faktörüdür. Günümüzde mevcut olan en iyi kapatıcılar macadamya yağı, talk, titanyum dioksit, öğütülmüş mika ve shea yağı içerek yüksek kaliteli bileşenler ile formüle edilmiştir.

concealer nedir 2

Bu maddeler lekeleri çıkarma, renk değişikliği vegözün altında bulunan koyu halkalar altında saklanmaya yardımcı olur. Kapatıcı ayrıca cilt tonunu hafifletmeye de yardımcı olarak kullanılabilecek bir üründür. Kapatıcı ayrıca cilt tonunu hafifletmeye de yardımcı olur.

Concealer Nasıl Seçilir?

Birçok farklı renkte ve yapıda concealer bulabilirsiniz. Buradaki püf nokta concealer seçerketen cildinizin ihtiyaçlarına, makyaj yapma alışkanlığınıza ve cilt tonuna dikkat etmeniz olacaktır. Cildinizde bulunan renk eşitsizliğinden şikayet edenler yeşil ve sarı tonlarını tercih edebilir. Göz altı morluklarını kapatmak isteyenler ise şeftali tonunu tercih etmesi gerekmektedir.

Ten renginizin 1 ya da 1,5 ton açık renkleri kullanmanızda yarar var. Cilt tonunuza uygun olmayan çok koyu ya da açık bir ton uygularsanız kapatmak istediğiniz kusurları daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Almak için seçmiş olduğunuz concealerı gün ışığında ve boynunuzda denemelisiniz. Eğer nereye sürmüş olduğunuzu fark edemiyorsanız uygun kapatıcıyı seçmişsiniz demektir.

concealer nedir 4

Kuru bir cildiniz var ise, kırışıklıklara yerleşeceğinden ve kuruluğu vurgulayacağı için mat bitişe sahip concealer tercih etmelisiniz. Genişletilmiş gözenekli yağlı bir cildiniz var ise bu dokular tıkanmaya ve gözenek görünümünü büyütme eğilimde olduğu için krem ve stick concealer kullanmanızda yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu