Yaşam

Çocuklar İçin Doğum Günü Fikirleri

instagram takipçi hilesi

Çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun onların dünyaya gelmiş oldukları gün , bizler için her zaman özeldir ve onlar içinde bu günün özel olmasını isteriz. İşte bu sebepten dolayı ; çocuklar için muhteşem doğum günü fikirleri hazırladık.

dogum gunu fikirleri

Doğum gününün ne demek olduğunu anlayabilecekleri 3. yaşında , enerjilerini istedikleri gibi yönetebilecekleri 4. yaşında ve yavaş yavaş sosyalleşmeye başlamış oldukları 5. yaşındna çocuğunuz için oldukça güzel bir doğum günü planı yapabilirsinniz.

3 Yaş İçin Doğum Günü Fikri

3 yas icin dogum gunu fikirleri

Üç yaşına hızlı bir şekilde giriş yapıncaya kadar doğum günleri onlar için pek fazla bir anlam ifade etmez . Ancak artık önceki iki yıldan daha fazla bilinçli olmaya başlamışlardır. Kendisine özel bir gün hazırlandığını anlayabilecek , bunun mutluluğu yaşayabilecekleri yaşa ulaşmışlardır.

Onun 3. doğum gününü özel kılacak aktiviteler için önemli tavsiyeler :

Birden fazla aileden yardım isteyin , çocukların hepsi ile tek başına ilgilenemeyebilirsiniz.

Bu yaşlarda grup oyunlarından farklı olarak orada bulunan çocukların tümünün şarkı söylemesi onlar için daha eğlenceli olacaktır.

Müzik eşliğinde herkesin dans etmesini sağlayın. Hatta bu etkinliği bir oyuna dönüştürün. Müzik çaldığı sırada herkes dans etsin fakat müzik kapatıldığı zaman herkes don olsun.

Dekoratif , hayvan şekilli , çizgi film karekterli kurabileyeler ya da cupcakeler yapın.

Meyveleri kullanarak farklı figürler yaratın.

Doğum günü partisinin en fazla 90 dakika sürmesine dikkat edin.

4 Yaş İçin Doğum Günü Fikirleri

4 yas icin dogum gunu fikirleri

Dört yaş , çocukların enerji ile doldukları ve mükemmel bir hayal güçlerine sahip oldukları , parti için birer adday oldukları yaştır. Bir parti konsepti belirleyerek doğum günün daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Uzun oyunlar yerine kısa oyunları tercih edin. Çünkü o yaşlarda ki bir çocuk için , uzun süreli oyunlarda kendi sırasının gelmesini beklemek sıkılmasına neden olabilir.

Parti için kullanacağınız müzikler eğlenceli hatta oldukça komik olsun. Özellikle sözleri saçma gelsede hareketli parçalar dört yaşında olan çocukları eğlendirebilir.

Rengarenk ve farklı şekillerde ki balonlar çocuklar için büyük bir eğlence odağı olacaktır.

Yemek seçmeye ufaktan başlamış olabilirler fakat çocuklar pizzaya bayılır. Deep dish pizza yaparak mutluluklarına mutluluk katabilirsiniz.

Parti süresinin 2 saatten fazla olmamasına özen gösterin.

5 Yaş İçin Doğum Günü Fikirleri

5 yas icin dogum gunu fikirleri

5 yaşında olmak doğum günü partisinin önem kazanmaya başlamış olduğu bir yaştır. Bu nedenle de kendi doğum günü partisini planmasına yardım etmesini isteyin.

İlk olarak doğum günü partisi için çağıracağınız kişileri birlikte düşünün ve davet edin.

Parmak boyası yapmak bu yaşta ki çocuklar için eğlenceli ve yaratıcı olacağından dolayı parmak boyası yaptırın.

Oynadıkları oyunları kendilerinin seçmesine izin verin sadece siz dışarıdan seyirci olun.

https://www.youtube.com/watch?v=HvbW00O3S6Y

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu